#76

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 16.01.2012. 21:33
- orsoly | 1.074 Hozzászólás

Most olvasom Harka kolléga korábbi hsz-ét , hogy képről képtelenség társulást határozni.
Jólvan, jólvan. Azért egy képet ide beszúrok viccelésből, amit tuti meg lehet határozni:

Csatolt képek:
P1120038.JPG
Fel!

#77

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 21.01.2012. 23:34
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Megfelelő képek esetén én szívesen válaszolgatok kérdésekre társulásokkal kapcsolatban, de ezt nem nevezném határozásnak.

Fel!

#78

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 21.01.2012. 23:46
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

A "társuláshatározással" az a baj, hogy jóval összetettebb, mint a fajok határozása. A hazai társulásainkat annyira sem ismerjük, mint a fajokat, alig van néhány vegetációtípus, amit viszonylag objektív módszerekkel országos, vagy legalább nagyobb tájegységekre kiterjedően feldolgoztak volna. Egyszerűen nincsenek határozókulcsok. Van néhány könyv, amiben megtalálható számos társulás ismertetője, de aki kicsit beleássa magát valamelyik vegetációtípusba és nekilát korszerűbb, statisztikai elemzéseknek, az jelentős hiányosságokat fog tapasztalni. Továbbá a klasszikus társulásleírások, ismertetők mindig "tipikus" egységekre, gyakran idealizált állományokra vonatkoznak. Ezek valójában a természetben fellelhető állományok elenyésző részét teszik ki, a többség valamilyen szempontból "átmeneti", nehezen besorolható.

Fel!

#79

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 22.01.2012. 13:49
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hát jó... talán ha a Társulásos rész némileg elkészül, akkor ott lehetne esetleg majd egy topikot nyitni ilyen célra... elvégre ez egy fontos téma lenne! Aztán majd meglátjuk mennyire fog működni a dolog...

Fel!

#80

2012. május - Pest megye

- Ahol semmi sem OFF... 17.05.2012. 11:56
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

HP veronikája kapcsán támadt az alábbi merész ötletem...

Szerintem tök jó, hogy még az elején elkezdtük a címek mellé utólag beírni a "megfejtéseket", mert így már a korábbi kereső is, de az új kereső meg főleg (hiszen lehet pl. csak címekre is keresni) biztosan kiadja azokat a topikokat, amikben az adott faj milyen növényként, vagy feladványként, vagy védett növényként, stb. szerepel a címben (ill. természetesen csak hozzászólásként is lehet rá keresni...) Eddig összesen 1309 milyen növény, ill. 758 feladvány volt a fórumon, amik között már igazán sok érdekes növény is szerepelt, úh. szerintem ez azért már egy elég jó - és bővülő! - "adatbázis" a kereső számára.

Arra gondoltam, mivel lehetne még a taxon nevén kívül bővíteni az adatokat a kereső számára... lehet, hogy hasznos lenne a hazai fajok esetében lelőhelyet és időpontot is megadni valamilyen egységes, kereshető formátumban. A topik címében ez már túl sok lenne, de mivel a topikon belül az egyes hozzászólásoknak is lehet alcímet adni, így oda esetleg be lehetne írni valamit (ld. ezen hozzászólás címe felül!) Hm? Hátha akkor idővel lehetne majd úgy is keresni, hogy pl. a Pest megyében, májusban eddig "összeszedett" fajok a fórumon... lehet, hogy hasznos lenne, hm?


Javítva: 17.05.2012. 11:58 | Fel!

#81

RE: 2012. május - Pest megye

- Ahol semmi sem OFF... 25.05.2012. 15:23
- orsoly | 1.074 Hozzászólás

Kérdezném, lehetne-e a növényismertetőknél a Rosa caninán belül külön topikokat nyitni a változatoknak?

Fel!

#82

RE: 2012. május - Pest megye

- Ahol semmi sem OFF... 25.05.2012. 17:40
- Csukoka | 2.286 Hozzászólás

Rózsaügyben be kellene csalni ide a Mo. ritka fa- és cserjefajai atlasz szerzői közül a Rosa fajok szakértőjét. Én is csak néhányat ismerek, még a kertészetis múltamból (jó régen volt már).


Fel!

#83

RE: 2012. május - Pest megye

- Ahol semmi sem OFF... 25.05.2012. 18:05
- orsoly | 1.074 Hozzászólás

Megpróbálod? (ránk férne egy rózsa-szaki:) - igaz, én rendszeresen csak a caninákat próbálom másnak látni:))

Fel!

#84

RE: 2012. május - Pest megye

- Ahol semmi sem OFF... 25.05.2012. 19:21
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Zitat von orsoly
Kérdezném, lehetne-e a növényismertetőknél a Rosa caninán belül külön topikokat nyitni a változatoknak?



Nem, mert nem lehet további szintekre tagolni a fórumot, 3 a maximum. (Másrészt, amíg nagyjából "megérzés alapján" határoz itt mindenki rózsákat, addig nem hinném, hogy lenne értelme... egyelőre inkább csak távoli terv a rózsás (és a többi ottani) részleg normális kialakítása, fajleírásokkal, stb.)


Javítva: 25.05.2012. 19:26 | Fel!

#85

Özöngyomok

- Ahol semmi sem OFF... 25.05.2012. 23:07
- Csukoka | 2.286 Hozzászólás

És ehhez mit szóltok? Nincs már éppen elég özöngyom ebben az országban? Avagy nagy a Jóistenke állatkertje. Özöngyomos nem lehetne külön?

http://greenfo.hu/hirek/2012/05/25/selye...nvaziv-listarol


Javítva: 20.08.2012. 17:26 | Fel!

#86

Özöngyomok

- Ahol semmi sem OFF... 20.06.2012. 14:32
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Özöngyomos (és egyéb gyomos) részleg volt régen, de mivel tartalmilag nem készült el, ezért egy időre levettem... de most - kicsit átszervezve - visszaraktam és remélem, hogy ezúttal majd el is fog készülni!

A terv az, hogy a nyitóhozzászólás mindenhol egy rövid ismertetés lesz a fajról, valami ILYESMI utána a többi hozzászólásba meg mindenki hozogathatna képeket, érdekességeket róla, stb.

Ki milyen fajt szeretne még esetleg özöngyom-esélyesként látni a jelenlegi topikok között?


Javítva: 20.08.2012. 17:26 | Fel!

#87

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 10.07.2015. 14:23
- pistacsilla (gelöscht)
avatar

Szeretném összegyűjteni a növények érési idejét. Ez egy gyűjtő számára nagyon hasznos információ lehet, mert ebből tudhatja meg, hogy mikor menjen egy adott növényt begyűjteni. Pl. én a múlt hétvégén voltam Cegléd közelében Rosa villosa csipkebogyókat gyűjteni, mert véletlenül megtudtam, hogy most érik. Már csináltam egy oldalt a facebookon, de szerintem itt jobb helyen lenne.

Fel!

#88

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 13.07.2015. 13:15
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Esetleg a "Mit, hol, mikor keressek?" fórumrészen el tudok képzelni egy ilyen összeállítást.

Csak az a probléma, hogy egyrészt az egyes fajok virágzási ill. érési ideje meglehetősen elhúzódó lehet az adott évi időjárás, tájegység, élőhely, stb. függvényében.
Másrészt nem tudom mennyi gyakorlati haszna lenne, hiszen pl. a magbank célú, vagy gyümölcsök esetében a háztáji hasznosítási célú gyűjtésnél a gyűjtőnek úgyis valamennyire ismernie, rendszeresen látogatnia kell az adott gyűjtési területet... tehát nyilván látni fogja, hogy az adott évben mikor van a szedés optimális ideje.


Javítva: 13.07.2015. 13:17 | Fel!

#89

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 13.07.2015. 19:37
- pistacsilla (gelöscht)
avatar

Nem akarom erőltetni. Maradok a facebokkon. Az átkekinthetőbb lenne, mint itt sok egyébb mellett.


Javítva: 13.07.2015. 19:38 | Fel!

#90

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.10.2018. 17:58
- topoly | 293 Hozzászólás

Sziasztok.

Arra gondoltam, hogy nyithatnánk tájegységi topikokat nyilván növényes dolgokra, de beleférhet a természetjárós és ebédelős információcsere. Akkor és olyan sorrendben, amikor éppen mondani vagy kérdeznivaló adódik. Helyismeret vagy friss infó dolgában akár még a magamfajta laikus is tudna segíteni. Mit szóltok hozzá?

Fel!

#91

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.10.2018. 20:03
- Kemény Dió | 5.506 Hozzászólás

Eléggé pesszimista vagyok. Így is sok a halott szál a honlapon. Pl. egyáltalán nem müködik a
Kirándulásszervező, de a Mit, hol, mikor keressek? sem. Szerintem az oldal igen jól van kialakítva és adminisztrálva, ennek ellenére alacsony a felhasználók száma.


Javítva: 03.10.2018. 20:08 | Fel!

#92

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 21.10.2018. 16:20
- topoly | 293 Hozzászólás

Az eltelt idő megerősíti véleményedet, sajnálom.

Fel!

#93

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 21.10.2018. 16:59
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Azért még ne temessük a fórumot. :)

Jellemzően lelassul itt az élet október felé, aztán majd feltámad tavasszal, a növényekkel együtt.

A kirándulássszervezővel annyi baj van, hogy bár kis országban élünk, annyira azért nem, hogy csak úgy elugráljon az ember egyik feléből a másikba, munka és család mellett. Annyi fanatikus meg azért nem látogatja a fórumot, akik rendszeresen elkocsikázgatnak az ország túlsó végébe egy-két növényritkaságért.

A Mit, mikor, hol keressek pedig ott feneklik meg, hogy valaki a legnagyobb ritkaságokat kérdezgeti, amik senki nem tudja, merre vannak. Esetleg leszámítva pár "hivatásos" botanikust, akik közül azért kevesen látogatják rendszeresen a fórumot. Szórványosabb, vagy kevésbé extrém fajoknál szerintem valaki mindig tud segíteni.

Több, részletesebb topikot viszont szerintem sem érdemes nyitni.

Fel!

#94

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 23.10.2018. 11:35
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Igen, egyrészt Brentának igaza van, hogy télre lelassul az élet a fórumon, másrészt a kevés állandó tagnak is vannak olyan időszakai, amikor épp kevesebb időt tud a fórumozásra szánni az egyéb dolgai mellett és ilyenkor eltűnik pár hétre-hónapra. Ez egy ilyen műfaj...

"Természetjárós és ebédelős információcserére" szerintem egyelőre akár az OFFOLDA is megfelelhet (amennyiben az ebédelőhelyek reklámdíjat fizetnek a fórumnak. ).

Régebben tervben volt, hogy lesznek majd ismertető topikok a hazai védett területekről (nemzeti parkok / tájvédelmi körzetek / helyi jelentőségű természetvédelmi területek, stb. hierarchikus bontásban), amiket aztán majd egyéni beszámolókkal, adatokkal, fényképekkel lehet bővíteni. Sok más félig kész részleg is van a fórumon, talán előbb-utóbb ez is meg fog valósulni...

Fel!

#95

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 23.10.2018. 21:53
- Csukoka | 2.286 Hozzászólás

Ez a nemzeti parki ötlet nagyon tetszik. jó lenne megvalósítani.

Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 57 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17314 topik és 72368 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).