#26

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 29.11.2010. 12:33
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Nah, ezt figyuzzátok meg, végre az új fórumon is kész lett egy mintatopik (természetesen ez nem jelenti azt, hogy a topikhoz már nem lehet hozzátenni semmit... lehet hozni akárhány képet, egyéb infót, pl. állománynagyság hazai és nem hazai élőhelyeken, stb.)

Carex humilis Leyss. - Lappangó sás

Lassan, de biztosan valami ilyesmire szeretném majd átírni mindenhol a topiknyitó "Képek, leírások a...ról." h.sz.-eket, ezért nyitottam meg mindegyik topikot így... (Ja, a használt rövidítések majd a "Hazai sásfajokról általában" c. bevezető topikban lesznek ismertetve.)


Javítva: 29.11.2010. 12:34 | Fel!

#27

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 29.11.2010. 14:27
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Ajjha!

Ez elég nívósnak tűnik!

Nem tudom nektek hogy van beállítva, de nekem úgy, hogy mindig az utolsó hozzászólás van legelöl, legfelül, de az ismertetőknél jobban tetszene, ha mindig ez a leírás lenne az első. Ha erre van megoldás, anélkül, hogy nekem át kellene állítanom a saját beállításomat az egész fórumra, annak örülnék.

Az egyetlen ami így hirtelen tanácsolni tudok, hogy az előfordulások lehetnének kissé áttekinthetőbbek is, mondjuk úgy, ahogy a Füvészkönyvben is vannak, vagyis vastaggal kiemelve a nyagytájak (vagy mik).

Nekem nagyon tetszik!

Hatalmas munka lesz!


Javítva: 29.11.2010. 14:28 | Fel!

#28

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 29.11.2010. 15:14
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Sajnos a hsz.-ek között nem lehet kiemelést csinálni, így a sorrend vagy időben csökkenő, vagy növekvő, ez a két variáció van...

Fel!

#29

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 30.11.2010. 08:37
- mespilus | 485 Hozzászólás

Hát ez príma!
Gratula, szép munka!

Fel!

#30

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 30.11.2010. 10:11
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Ja, de leginkább SOK és LASSÚ munka... Nah mindegy, majd lassan azért alakul (már kész a Carex praecox Schreb. - Korai sás is...)

Hm, egyébként valószínűleg a Haszonnövényeink részt lesz a legmacerásabb elkezdeni, mert ott szerintem olyanokat is össze kelle szedegetni, hogy mióta termesztjük az adott növényt, esetleg mire használjuk, mik a leggyakoribb termesztett fajták, milyen tájfajták vannak (és ezek jellemzői) pl. alma, körte, szilva, stb. esetében ez mondjuk megszámlálhatatlanul és átláthatatlanul sok...
Esetleg néhány a gyógy- és fűszernövényt is össze lehetne szedni ebbe a részlegbe, meg az olyan érdekes, ritka haszonnövényeket is, amik mostanában lettek divatosak nálunk, pl. okra Abelmoschus esculentus, stb., stb., stb. Szóval már csak ez megérne akár egy külön fórumot is, de azért majd megpróbáljuk itt elkezdeni valahogy a téma felgöngyölítését!


Javítva: 30.11.2010. 10:19 | Fel!

#31

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 10.01.2011. 08:29
- mespilus | 485 Hozzászólás

Az jutott eszembe, hogy ha már itt ez a nagy - és egyre bővülő - képállomány lehetne készíteni egy növénytanuló alkalmazást. Lényegében arra gondolok, hogy feljön egy random kép, a galériából (vagy akármelyik topikból) és meg kell határoznod a fajt. Akár lehetne ebből versenyt is csinálni pl.: folyamatosan figyelné a progi a statisztikát, hogy mennyit találsz el, a felhasználókat összevetné.
Persze gőzöm sincs, hogy van-e ilyesmire lehetőség, vagy technikai megoldás, de azért jó lenne, ha így is lehetne a jószágokat tanulgatni!

Fel!

#32

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 10.01.2011. 10:14
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hát ilyesmire itt egyelőre nincs technikai lehetőség... de Novalusz kolléga megcsinálta ezt a korábbi honlapján, úh. ott ez jól működik:
http://novenyalbum.hu/teszt.php

Fel!

#33

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 28.01.2011. 16:10
- orsoly | 1.074 Hozzászólás

Hozni kellene egy olyan szabályt, hogy csak az tehet fel képes feladványt a fórumra, aki a megfejtés leokézása napján azt a képet be is teszi a galériába

Fel!

#34

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 01.02.2011. 00:05
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Jaurinum javaslatára felmerült az - egyelőre valóban kissé szerencsétlen - Gyomos részleg átszervezése az alábbi módon:

Adventív növények és özönnövények
1. Fás élőhelyek gyomnövényei
2. Gyepterületek gyomnövényei
3. Megművelt területek gyomnövényei (szántók, parlagok, kertek, szőlők)
4. Mocsarak és vízpartok gyomnövényei

Őshonos gyomnövények
1. Fás élőhelyek gyomnövényei
2. Gyepterületek gyomnövényei
3. Megművelt területek gyomnövényei (szántók, parlagok, kertek, szőlők)
4. Mocsarak és vízpartok gyomnövényei

Én támogatom az ötletet...

Fel!

#35

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 26.02.2011. 16:44
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Ööö... a gyomos rész még majd alakul... meg a többi is... sebaj.

De talán jó lenne megcsinálni a Mohás ill. a Zuzmós galéria rendszerét... hm? Nekem bevallom csak a "kék könyv" (Simon I. kötet) van meg, használjuk ennek a rendszerét és fajlistáját? Vagy küldjetek listákat!


Javítva: 03.03.2011. 10:22 | Fel!

#36

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.03.2011. 10:11
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hm, ha jól láttam több fórumos is benne van a Magbankos projektben!
Ezért esetleg nyithatnánk ennek is egy külön részt vagy legalább topikot, nem? Pl. az olyan komoly szakmai kérdések megvitatására, hogy mit tegyünk, ha az összes magot lelegeli előlünk egy elszabadult éhes teve és ezért szerződésszegésre kényszerülünk?!

Vagy íme az én első kérdésem kedvcsinálónak: milyen GPS-t vegyek, ami nem túl drága és működőképes is? Mivel a korábbi szerkentyűm sajnos ezek közül a második kritériumnak nem igazán felel meg, így már régóta tervezem a lecserélését... hm?

Question2.: mért nincsenek a kiadott 29 oldalas gyűjtési fajlistában egyszikűek? (Sajnos nem voltam a múlt héten a tájékoztatón , de ha ott ez elhangzott, akkor valaki esetleg felvilágosíthatna...


Javítva: 03.03.2011. 13:43 | Fel!

#37

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.03.2011. 13:45
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Hát egy kicsit kevesebb sörrel a fejedben, vagy egy kicsivel többel az enyémben tisztábban érteném, hogy miről is írsz pontosan, de a GPS-hez lenne egy javaslatom.

Szerintem érdemes lenne utána járni, hogy az okos telefonok miket tudnak ezen a téren. Legalább is apámnak olyan van, és mutatta, hogy fel van telepítve rá a GoogleErath, és az mutatja, hogy merre van épp az ember. Ennek lehet, csak a fele igaz, mert valami más a program, és mivel épp egy tömbházban voltunk, nem igazán működött..., de nekem nagyon megmozgatta a fantáziám. Az én Garmin Etrex-em...., két éve szereztem, de szerintem egy rakás szar, pedig volt vagy 50.000... Pontokat, meg útvonalakat fel tudok vele venni..., de szerintem az okos telefonokra már most lehet felhasználóbarátabb szoftvereket telepíteni, de legalább is biztos nem kell sokat várni, hogy így legyen.
Mindezt mondom úgy, hogy rohadtul nem értek hozzá..., csak szerintem érdemes utána járni!

Szóval milyen 29 oldalas lista, és milyen teve, és kik vannak benne a maggyűjtögetésben? Van már valami kidolgozott protokoll, pl, hogy aki amit lát, arról gyűjt magot, azt legalább azt felírja, hogy hol, mikor és milyen fajról gyűjtötte a magot? Fasza lenne összehozni azt, hogy az összegyűjtött anyagot, valamelyik profi makrofotós fórumtársunk egységesen lefényképezi. Aztán meg kiadjuk jópézé!


Javítva: 03.03.2011. 13:47 | Fel!

#38

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.03.2011. 13:59
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hát ööö... erre a projektre gondoltam:

http://www.pannonmagbank.hu/

És mivel a projektes köremailben szereplő e-mailcímeket elnézve sok ismerős fórumos címet is láttam a projektben résztvevő kedves maggyűjtő kollégák között, ezért támadt ez a merész ötletem, hogy esetleg lehetne erről egy topikot nyitni, ill. hogy megkérdezem mi volt a múlt heti projekt koordinációs megbeszélésen... (Az egyszikű ügy közben megoldódott, technikai hiba történt... )

De természetesen jó lenne ezt a gyűjtögetős projektet kiegészíteni a mi itteni magos-terméses fotógyűjteményünk létrehozásával is!!! Én legalábbis nagyon lelkesen fotózóm is az utamba kerülő terméseket, magokat, meg majd lassan el is kezdem megcsinálni a terméses galéria rendszerét is... (A rügyes meg a kérges nagyjábóli feltöltögetése után.)

Lehet célszerű lenne, ha valami ilyesmi egységes rendszerben kezdenénk el magokat fotózni:

http://theseedsite.co.uk/seedsize12.html

Vagy legalábbis ilyenben is... mondjuk minden fajról lenne egy ilyen kép is, mert így jól összehasonlíthatóak lennének a magok, viszont ezek a képek nem túl szépek és hát ez mégiscsak egy "Galéria", ezért kellenének más, "természetesebb" képek is... nem?


Javítva: 03.03.2011. 17:20 | Fel!

#39

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.03.2011. 14:05
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

(De a teve az teljes mértékben a fantázia szüleménye volt... )


Javítva: 03.03.2011. 14:06 | Fel!

#40

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.03.2011. 15:48
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Ha már magok, ezt épp most kaptam, talán érdekel titeket is:

Tisztelt Címzettek! (Továbbítható levél)


A hétvégén volt a Tegyünk a sokféleségért -agrobiodiverzitás európai fórum Szegeden.

A Tájfajták vetőmagjainak értékesítését, használatát sajnos jogilag teszik lehetetlenné EU-s szinten.

A Vidékfejlesztési Minisztérium célja segíteni a háztájiban és a fogyasztói elérésben a tájfajtáink megjelenését.

Ehhez KÉRIK a segítségüket, töltsék ki a kérdőívet, s az ott megadott emailcímre jutassák vissza. HÁZIKERT SZINTEN IS!

A válaszokat legkésőbb 2011. április 20-ig várják a Vidékfejlesztési Minisztérium címére: Budapest, 1055 Kossuth tér 11. „ Vetőmag jeligére”, vagy az info@vm.gov.hu email címre.

Mielőtt hozzálátnak NÉZZÉK MEG A RÖVID videót amit a Védegylet készített, Fémzárasat vagy szabadot? -címmel.

http://www.vedegylet.hu/index.php?page=news&news_id=1303


http://www.kormany.hu./hu/videkfejlesztesi-miniszterium/agrargazdasagert-felelos-allamtitkarsag/hirek/ki-mint-vet-ugy-arat

Csatoljuk a kitöltendő kérdőívet.


Üdvözlettel: Szabadkai Andrea


Javítva: 03.03.2011. 15:49 | Fel!

#41

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.03.2011. 15:55
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Mondjuk azért LIFE+ -ot elnyerni erre....
Sztem mi magunk 1-2 év alatt megcsináltuk volna ingyé is, ha valaki megkér rá.
Gondolom persze elsősorban a ritka fajokról, alfajokról, változatokról kellenek a magok, de talán arra sem kellene 1.000.000 €, hanem lehetne valami hasznosabbra is költeni. Pl természeti területeket vásárolni, és megőrizni...

Fel!

#42

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.03.2011. 16:12
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hát ja, csak egy jó nagy hűtő kellett volna... vagy bepakolt volna mindenki 2-300 tételt otthon a sörök mellé...

De azért ennek a pályázatnak amúgy egyéb vonzatai is vannak ám, pl. hogy a tápiószelei Agrobotanikai Intézet szerintem részben ennek a projektnek köszönheti, hogy nem szűnik meg... És ez egyébként nagy kár lett volna, ha elveszik az az igen remek és szerintem nagyon fontos mezőgazdasági fajtagyűjtemény ami ott van.

Másrészt ez a magbank dolog most nagyon menő, mindenhol van már ilyen, csak nálunk nincs. És tényleg van értelme genetikai tartalékanyagot felhalmozni pl. kutatási, visszatelepítési, vagy akár felszaporítás után botanikuskerti bemutatóanyag létrehozására, stb.


Javítva: 03.03.2011. 16:53 | Fel!

#43

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.03.2011. 16:12
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Csak most látom, hogy mennyire idevág, amit küldtem, az is Tápiószele.

Fel!

#44

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.03.2011. 16:53
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hm, hát egyébként valahogy ezeknek a tájfajtáknak legalább egy töredékét terveztem begyűjteni a haszonnövényes részbe, ezért nyitottam, csak még nem tudom hogyan lehetne őket fotóval, fajtaleírással összeszedegetni...

P.S.:
Lehet majd csinálunk ide egy speciális FarmVille alkalmazást... ahol mindenkinek majd IP cím alapján kell tájfajtákat termeszteni!


Javítva: 03.03.2011. 17:53 | Fel!

#45

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.03.2011. 17:38
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Na ja, biztos jó, amit csinálnak, csak félek, hogy az lesz, hogy mindenből elteszünk egy-egy magot, példányt, genomot..., aztán lesz egy piszkos nagy adatbázis, ahol szépen megőrizzük őket, míg mi szépen lepusztítjuk a természetes élőhelyeiket. Így kerüljük meg azt a tényt, hogy kipusztítjuk a fajokat: http://www.origo.hu/tudomany/20110302-megkezdodott-a-hatodik-tomeges-fajkihalas-a-foldon.html

Na nem szeretnék bomlasztani, csak jó lenne már valamit tenni is, nem csak a tüzet oltani.

Fel!

#46

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 03.03.2011. 17:53
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Jó persze, de ennyi pénzt azért sajnos nem adtak a projekthez, hogy meg tudjuk állítani vele a globális fajkihalást is...


Javítva: 03.03.2011. 18:21 | Fel!

#47

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 04.03.2011. 08:11
- mespilus | 485 Hozzászólás

Nosza nyissunk neki egy topikot! De nem akarok belerondítani a strutúrába, úgyhogy kérlek Pereszke intézkedj, és én szívesen beszámolok a 23-án elhangzottakról!


Javítva: 04.03.2011. 08:28 | Fel!

#48

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 18.03.2011. 22:57
- novalusz | 497 Hozzászólás

Sziasztok! Copyright info van valahol a képekre? Nem láttam sem az oldalon, sem a felhasználói adatok között. Ha nincs, akkor az lenne a javaslatom, hogy legyen. :-) Pl. non-profit célra fel lehet-e őket használni.

Fel!

#49

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 18.03.2011. 23:21
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hm... hát majd esetleg beleírom a Fórumszabályzatba... hátha betartják...

Fel!

#50

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 18.03.2011. 23:34
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Üdv novalusz!

Te tisztában vagy a jogi előírásokkal arról, hogy hogyan lehet felhasználni/védeni az oldalra feltöltött képeket?

Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 50 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).