#51

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 18.03.2011. 23:37
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Mondjuk a galéria képeit amúgy sem lehet alapból (jobb katt/mentés másként) letölteni, de persze nem csak oda vannak képek feltöltve.

Fel!

#52

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 19.03.2011. 07:28
- novalusz | 497 Hozzászólás

Ami a lehetőségeket illeti: a Creative Commons leveszi az ember válláról a terhet, van pár verzió.: http://creativecommons.org/licenses/ Csak ki kell választani egyet, és be kell linkelni.

Közben én is rájöttem, hogy az oldal nem teszi lehetővé a jobb klikkes letöltést, de ettől még le lehet őket tölteni, illetve a print screen mindig működik.

ui.: Engem persze azért érdekelne a kérdés, mert van egy (non-profit) növényes oldalam, és bár elsősorban a saját képeimnek hoztam létre az oldalt, de praktikus mások szép vagy éppen hiánypótló, itthon készült fotóit átvenni. Persze csak tiszta forrásból, és a fotós nevének feltüntetésével.

Fel!

#53

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 19.03.2011. 15:39
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Há! Neked csak akkor lehet ám képet leszedni, ha ugyanannyit kapunk is Tőled!


Javítva: 19.03.2011. 15:39 | Fel!

#54

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 20.03.2011. 01:56
- novalusz | 497 Hozzászólás

Már tegnap is az év virága volt a felső képben, vagy útközben lilult be aktualizálásként 2011-re? Én a honlapomon ma újítottam be ilyen téren, illetve kimentem fotózni leánykökörcsint, esőcseppek, bimbó. Egy hét múlva már egy az egyben virágozni fog? Nem tudom érdemes-e kijárnom ebédidőben fotózni a munkahelyről a köztes fázisok miatt. Milyen gyorsan történnek az események?

Hanem elkalndoztam a tárgytól, amire voltaképpen rá se tértem. Szóval akkor copyright info fronton várható változás?

Csatolt képek:
leanykokorcsin.jpg
Fel!

#55

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 20.03.2011. 09:28
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hát a fórumdizájn nagyjából havonta szokott változni... és általában mindig valami épp aktuális növény van benne, ezért tegnap valóban leváltottam a magyar kikericseket leánykökörcsinre (és kb. ápr. közepéig ők lesznek) ...
Copyright ügyben írtam a szabályzatba... de nagyjából ezt írtam: "mindenki szedhet le képeket non-profit célra, kivéve Novaluszt, mert Neki hoznia is kell cserébe képeket a remek fotóiból, különben megverjük..."


Javítva: 20.03.2011. 09:52 | Fel!

#56

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 20.03.2011. 22:20
- novalusz | 497 Hozzászólás
Fel!

#57

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 22.05.2011. 22:03
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Talán nem lenne hiábavaló egy olyan topik, amiben a fajok elterjedését, ökológiáját, nem annyira a vizuális felismerésével kapcsolatos tulajdonságait lehetne megtárgyalni. Mit szóltok? Vagy ez menjen specifikusan minden fajhoz inkább? Ott nekem kicsit félő, hogy mások is olyan gyakran nézik, mint én, vagyis kimondottan ritkán, tehát sokára jön válasz, ha egyáltalán jön.


Fel!

#58

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 24.05.2011. 16:07
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hm, hát tőlem minden lehet, csak ööö... hogy legyen? Mert egy topik az azért szerintem elég fura lenne, nem? Nem tudom, hogy mitől működne, pl. valaki beírja hogy martilapu, azt valaki meg beírja hozzá az elterjedését? Vagy hogy?

Lehet talán érdemesebb lenne a növényhatározási és a feladványos részekben előkerülő fajokról írni ilyesmit is... hogy ne csak a név szerepeljen, hanem bármilyen egyéb kiegészítés is jöhetne, pl. mik a határozóbélyegei + elterjedése, ökológiája... hátha esetleg valakit érdekelne...(Érdekelne? ) Csak nem tudom kinek lenne erre ideje és energiája... Ráadásul ha valamelyik faj sokszor szerepel, akkor nyilván felesleges lenne mindig leírni róla mindent...

(Hm-hm... arra egyébként már én is gondoltam korábban, hogy a Galériát majd úgy kellene megcsinálni, ha már viszonylag készen lesz, hogy a képleírásokba beírni, pl. a képen épp látható morfológiai jellemzőket, élőhelyfotón az élőhelyi jellemzőket, elterjedését, ilyesmiket... Meg persze a védett fajos topikokba is majd kellene írni ilyesmiket is a fajleírásokba... )

Vagy valami olyasmi topikra gondoltál, ahol mindenféle furcsaságokat lehetne megbeszélni, hogy pl. találtam egy mocsári gólyahírt az ország legszárazabb sziklagyepén és mi a fenét keres az ott, látott már ilyet valaki valahol? Hm?


Javítva: 24.05.2011. 16:09 | Fel!

#59

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 25.05.2011. 18:25
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

A legutolsó ötletedre gondoltam. Vagyis: találtam egy fajt adott tájegységben vagy adott vegetációtípusban - tudja-e valaki, hogy mennyire újdonság, a faj élőhelyi és földrajzi preferenciáját ismerve.

Szerintem sem szükséges minden egyes fajhoz bőséges "alapvető" leírást adni, mivel különböző részletességű összefoglalók vannak könyvekben, illetve MINDENT úgysem lehet leírni egy fajról. Arról nem is beszélve, hogy hatalmas munka. Szóval egy olyan topik kéne, ahol lehet kérdezni előfordulásokról, hátha valaki éppen tudja a választ.


Javítva: 25.05.2011. 18:27 | Fel!

#60

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 26.05.2011. 08:04
- mespilus | 485 Hozzászólás

Akkor ez nagyjából annak kiderítésére szolgálna, hoyg mi az, ami publikálható új adat egy fajtra, ha jól értem...
Nekem is megfordult a fejemben valami hasonló, csak én úgy gondoltam, hogy felrakom a feladványok közé, és ha megfejtésre került, indulhat az eszmecsere: hol fordul elő az irodalom szrint, ki hol találkozott vele stb...


Javítva: 26.05.2011. 08:04 | Fel!

#61

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 26.05.2011. 10:06
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Igen, pontosan erre lenne jó.


Fel!

#62

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 26.05.2011. 15:29
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

OK! (Még kb. 2 hétig sajna csak kutyafuttában tudok néha benézni a fórumra, de utána már jobban ráérek és nyitunk neki valami részleget... de addig is ki lehet találni, hogy hol legyen, milyen címen, stb. )


Javítva: 26.05.2011. 15:30 | Fel!

#63

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 07.06.2011. 12:15
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Na, nyitottam neki részleget - egyelőre az "Érdekességek" között, amit felhozam a lap aljáról feljebb... - majd meglátjuk mennyire fog működni, ha igen, akkor majd még lehet tovább bontani, vagy máshova tenni...


Javítva: 07.06.2011. 12:16 | Fel!

#64

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 09.06.2011. 11:47
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Azon gondolkodom, hogy esetleg szükséges lenne-e ezt az részt csak regisztrált tagoknak olvashatóvá tenni a védett fajok élőhelyei miatt?

Fel!

#65

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 09.06.2011. 12:51
- mespilus | 485 Hozzászólás

Egyetértek!!!

Fel!

#66

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 09.06.2011. 13:20
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Akkor ezt meg is beszéltük...

Fel!

#67

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 09.06.2011. 13:44
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Szóval, ha gyűjteni akarok pár ritkaságot, de nem tudom merre keressem őket, elég ha ide regisztrálok?

Fel!

#68

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 09.06.2011. 14:26
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hát azért nem egészen, mert egyrészt remélem, hogy nem csak ritkaságok lesznek abban a topikban, mert engem nagyon érdekelnének pl. az új hazai pitypang előfordulások is... Másrészt megpróbálhatom még tovább szűkíteni a kört, hogy csak xy-nak legyen látható a topik, de attól tartok, hogy ez esetleg sértődésekhez vezetne...

Fel!

#69

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 10.06.2011. 07:46
- mespilus | 485 Hozzászólás

Ha jól tudom vannak valamilyen kategóriáid, ("csicska", "inas", "egyenlő tag" meg "még egyenlőbb tag") Csináld meg úgy, hogy a régóta jelenlevő kipróbált fórumosok láthassk csak a topikot. Persze ez a kör idővel szépen majd bővül.

Fel!

#70

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 10.06.2011. 08:50
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Azért ez szerintem elég erős. Még ha természetesen vannak is különböző bizalmi körök, ilyen pejoratív névvel azért nem kellene illetni egyiket sem! Ez nyilvános fórum, ha most valaki frissen regisztrált olvassa ezt, logikusan el tudja magát helyezni..., ami meg azért annyira nem biztos, hogy kellemes. Persze megsértődni nem lenne értelme, de az emberek sokfélék...

Fel!

#71

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 10.06.2011. 10:29
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Azt hiszem a bizalmi kategóriákat tekintve egyszerűen csak arról van szó, hogy kit mennyire ismerek... nyilván azok a "Még egyenlőbbek" akiket vagy személyesen ismerek, vagy akik már remekül "ledolgoztak" pár évet a fórum jogelődjében!
Akik újonnan regisztráltak, de még alig van, vagy akár egyetlen hozzászólásuk sincs, őket nyilván nem tudom megítélni, ezért szerintem logikus, hogy ők egyelőre "Újoncok"... Bár megjegyzem, nincs túl sok különbség a két kategóriába tartozók felhasználói jogosultságában. (Egyelőre a Flóraadatos topik is mindenkinek látható, a későbiekben meglátjuk szükség lesz-e szűkítésre...)
A 'Moderátor' kinevezéseken szintén nem kell megsértődni, hiszen ebben az esetben meg pusztán arról van szó, hogy nem vagyok mindig itt és nyilván nem is tudnám ezt az egészet egyedül vinni, úh. remélem ahogy bővül a fórum, idővel egyre több moderátor lesz, aki hajlandó az ezzel járó többletmelót vállalni...


Javítva: 10.06.2011. 10:30 | Fel!

#72

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 10.06.2011. 10:43
- mespilus | 485 Hozzászólás

Nem akartam senki lelkébe gázolni! Mellesleg az egyedüli aki megsértődhetne, az Peri, mivel az ő "kategóriáit" cinkeltem, de Ő érti a viccet.

Fel!

#73

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 17.06.2011. 22:41
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Valaki kérdezte a múltkor, hogy mért nincs itt növényes játék és már akkor is mondtam, hogy ez itt sajnos technikailag kivitelezhetetlen, de Novalusz oldalán van és ő most sokat fejlesztett is rajt, szóval hajrá, lehet gyakorolni!

http://novenyalbum.hu/teszt.php

Fel!

#74

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 10.01.2012. 22:43
- orsoly | 1.074 Hozzászólás

Hű, nagyon klassz a növénytársulásos részleg. Mármint, hogy készül

Lehetne esetleg egy "Milyen növénytársulás" topikot nyitni? Vagy ezek meghatározása fotók alapján kétes sikerű volna?

Fel!

#75

RE: Témajavaslatok, ötletek

- Ahol semmi sem OFF... 13.01.2012. 00:32
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hát, azért a részleg elkészülése sajnos még odébb van... Szerintem eléggé zűrös lenne egy "Milyen növénytársulás?" rész, de ha a kollégák bevállalják, hogy majd válaszolgatnak az ottani kérdésekre, akkor tőlem szinte bármi lehet a fórumon...


Javítva: 13.01.2012. 00:32 | Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 67 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).