#1

Tuja életben tartása

- Botanikai tudakozó 22.10.2020. 18:15
- kortisz • - | 7 Hozzászólás

Sziasztok!

Elnézést kérek, ha nem idevaló a problémám, de egyik fórumtársunk olyan profi választ adott egy korábbi kérdésemre, hogy ezen felbátorodva szeretnék megint segítséget kérni:
Tavasszal vettem a képen látható tuját, sajnos másnapra a kutyánk kb. 1 méter hosszan lerágta / lehántotta a kérgét. Az a baj, hogy majdnem a teljes törzs kerületét érinti, kb 0,5 cm-es folytonos darab maradt.
Ahogy a képeken is látszik, átoltással próbálkoztam, de sajnos úgy tűnik, hogy a lombja belül már barnul.
Lényeges, hogy egy másik, különböző tuja ágát használtam az átoltáshoz. Átoltás után pedig a sérült részeket és az oltás helyét is bekentem fagéllel.
Öntözgetem, tápszert is adok neki néha, de sajnos úgy tűnik, hogy hiába.
Lenne esetleg ötletetek arra, hogyan tudnám megmenteni? Vagy a kéreg lehántása végzetes volt?
Előre is köszönöm!

Fel!

#2

RE: Tuja életben tartása

- Botanikai tudakozó 23.10.2020. 19:51
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Nincs kép, de a leírás alapján jó eséllyel kinyiffan szegény... kell ültetni helyette valami mást, a tujákat úgyis megeszi mostanában a boróka díszbogár.

Fel!

#3

RE: Tuja életben tartása

- Botanikai tudakozó 23.10.2020. 19:54
- kortisz • - | 7 Hozzászólás

Szia!
Bocs, elrontottam valamit. Képek mellékelve.

Csatolt képek:
Fel!

#4

RE: Tuja életben tartása

- Botanikai tudakozó 23.10.2020. 20:01
- kortisz • - | 7 Hozzászólás

Még arra gondoltam, - ha minden kötél szakad- hogy a kéreg sérülés alatt elvágom a törzsét, és jó pár év múlva talán kihajt...
Naív remény?
Örökzöldek szerelmese vagyok, nem szeretném kidobni.

Fel!

#5

RE: Tuja életben tartása

- Botanikai tudakozó 23.10.2020. 20:51
- lackomate | 163 Hozzászólás

Ha már örökzöld, akkor mi a francért vacakolsz ezzel a szerencsétlen tujával? Tökre közdög és kár az ilyesmivel a helyet foglalni a kertben, ráadásul sokba is kerül. Ennél azért jóval szebb örökzöldek léteznek, amiknek sokkal természetesebb megjelenése van, nem ilyen béna nyalókára nyírt kertészeti atrocitás az egész. A kutyád szerintem tökre megérezte, hogy ennek semmi értelme így, neki sem tetszett a dolog. Alternatívaként javasolnám, hogy nevelj magadnak magról növényeket, mert az jóval nagyobb öröm és tanulási lehetőség is egyben, és azon kívül, hogy várnod kell, nagyon sokba sem kerül. Amúgy meg persze, én is levágnám a francba a dörzsölés alatt, aztán vagy kihajt, vagy nem, de azért ezzel éveket ne várj, kár az időt pazarolni rá.

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 66 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17317 topik és 72376 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).