Stresszoldó gomba :D

- Ahol semmi sem OFF... 13.07.2017. 20:21
- Lila Pereszke | 14.616 Hozzászólás

Ha valakit esetleg frusztrál az idei siralmas gombaszezon :

Gumigalóca
Gumimatsutake
Gumienoki

Csatolt képek:
416TZ-l54LL.jpg

Javítva: 13.07.2017. 20:26 | Fel!

Mohafal

- Ahol semmi sem OFF... 31.08.2017. 22:43

Na, erre kíváncsi leszek:
Mohafal a Kolosy téren
https://obuda.hu/hirek/legtisztito-mohafal-obudan/

Állítólag 20 ezer ojróért bérlik és az a kis faék tartja? Ajjaj, hát ezt tuti ledöntik / szétkapják a vandálok mire eljutok oda, hogy megnézzem...

Javítva: 02.09.2017. 19:10 | Fel!

RE: Mohafal

- Ahol semmi sem OFF... 02.09.2017. 19:09

Hááát, ma megnéztük ezt a bizonyos mohafalat és nekem hatalmas csalódás volt... egy marhanagy ormótlan izé, amit ráadaásul épp szereltek, mert állítólag napok óta nem működik az öntöző benne. Igen, "napok óta", amikor tegnap előtt volt az átadás!!! Most akkor ez hogy?!

Ennek megfelelően a Sedum spurium-ok szépen virultak, az alattuk lévő szipi-szupi légtisztitó moha viszont régesrég elszáradt, besárgult, más szóval tök hulla. El nem tudom képzelni, hogy hogyan fog ez légtisztítani és 275 fát helyettesíteni?! Szerintem maximum úgy, ha valahogy egy ventillátorral átnyomják a levegőt a rendszeren és akkor az a levegő, ami átmegy ezen a biofilteren (=hulla mohák, tőzeg, stb.) az talán valóban tisztább lesz és némi párát is tartalmazni fog. Hát, de ehhez meg akkor nem is nagyon kell növény...

Tudom, hogy öreg és maradi vagyok, de azért egy platán lehet mégis jobb lett volna... és akkor az pont annyit tisztítana, amennyit kell neki: annyit mint 1 db. városi fa...

Javítva: 02.09.2017. 19:12 | Fel!

bemutatkozas

- Ahol semmi sem OFF... 29.09.2017. 20:06
- topoly | 17 Hozzászólás

Sziasztok!

Lapozgattam a topikok között, a kérdéseimmel kapcsolatok helyet gyorsan megtaláltam (meg is írtam gyorsan a kérdéseimet), aztán újra lapozgattam a topikok között, és miután nem találtam bemutatkozós topikot, itt köszönnék be hivatalosan, mert új vagyok a fórumon.
Sziasztok, kézcsók, tiszteletem, üdv mindenkinek! Szociális területen dolgozom, részben emberekkel, részben hivatalokkal. A fórumon új vagyok, de a műfajban nem annyira. A természetben kapcsolódom ki, pár éve beszálltam a tükrös fotózás című nagy népi játékba, mitöbb, blogot is írogatok. Asszem ekkortól érdekel tudatosabban a növények világa. Az itt feltett kérdéseim ugyan egy külföldi utazáson látott növényekhez kapcsolódnak, de alapvetőn itthon, azon belül is az alföldi és újabban a bihari részeken fotózgatok.
A tudásom messze van a növénytudókétól, de azért figyelem majd a témákat, s ha adódik valami, igyexem építően hozzászólni, hozzátenni a fórumhoz.

Fel!

RE: bemutatkozas

- Ahol semmi sem OFF... 29.09.2017. 20:17
- Kemény Dió | 1.845 Hozzászólás

Üdv a csapatban!

Fel!

Hasonló topikok Válaszok Utolsó hozzászólás⁄Nézet
Fórumszabályzat!!!
Topik helye: Fórumszabályzat!!! - Lila Pereszke
0 31.12.2010. 13:11goto
Írta: Lila Pereszke • Nézet: 2519

Látogatók
2 Fórumtag és 53 Vendég online:
brentakurdvium, Papinho

Üdvözöljük a legújabb fórumtagot: kissbalazs
Fórum statisztikák
A fórumon 12302 topik és 53099 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 147 Felhasználó (27.06.2017. 10:49).