#826

RE: Activity Feed

- Ahol semmi sem OFF... 12.07.2012. 18:45
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hm, hát szerintem mindenki máshogy használja a fórumot... én pl. "hivatalból" elég gyakran ránézek, vagy épp szerkesztgetek valami félkész részt (mostanában pl. az inváziós gazos részen süntökölök...) úh. nekem nem macerás legörgetni a pitypangokat...
Nekem éppen ezért tulajdonképpen mindegy, hogy mi van az AF-ben, úh. ezt Nektek kell Lepényhallal lemeccselnetek...

Meg lett egy szavazás is róla: Activity Feed


Javítva: 12.07.2012. 21:30 | Fel!

#827

RE: Activity Feed

- Ahol semmi sem OFF... 12.07.2012. 21:25
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Nem hinném, hogy kettőnknek kéne. Legyen úgy, ahogy a többségnek kényelmesebb.

Fel!

#828

RE: Activity Feed

- Ahol semmi sem OFF... 12.07.2012. 23:12
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

(Nah, azt hiszem sikerült megoldani a problémát: beszúrtam egy legutóbbi H.sz.-ek linket felülre... )

Fel!

#829

RE: Activity Feed

- Ahol semmi sem OFF... 12.07.2012. 23:35
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Köszi szépen, nekem így már jó.
A pitypangokról: számomra ez a megoldás eddig nem jött be, nem volt elég figyelemfelkeltő, túl sok pitypangot kellett átnézni, és nem találtam logikusnak, hogy az elfújt pitypang jelöli az olvasatlan bejegyzést, míg az érintetlen az olvasottat, így aztán folyton összekevertem őket, mígnem meguntam a figyelésüket.

Fel!

#830

RE: Activity Feed

- Ahol semmi sem OFF... 12.07.2012. 23:44
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Szuper! Akkor maradhatnak Harka kedvéért a képek is az AF-ben, a hozzászólásokat meg szükség esetén külön a linkkel is meg lehet nézni... a káposzta is jóllakott, a kecske is megmaradt, vagy mi... (Azért a szavazás még 5 napig tart, mert úgy van beállítva...)

(Ha a későbbiekben elkészül a Védett növényes, az Élőhelyes, meg a Növényismertetők rész, akkor érdemes lenne majd azokat is belinkelni fentre egy 2. sorba... )

P.S.: a pitypangok női logika szerint működnek: ha el van fújva, akkor az azt jelenti, hogy valaki ott járt és elfújta... és írt is valamit... Valószínűleg akkor lehet macerás a követésük, ha valakinek sok "pitypang-lemaradása" van, de egyet kiiktattam közülük, talán így érthetőbbek lettek!


Javítva: 13.07.2012. 00:12 | Fel!

#831

RE: rekord...

- Ahol semmi sem OFF... 28.07.2012. 09:34
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hű! Tegnap 95 új hsz. volt a fórumon, ezzel megdőlt az eddigi 82-es rekord!


Javítva: 28.07.2012. 09:35 | Fel!

#832

RE: rekord...

- Ahol semmi sem OFF... 29.07.2012. 12:05
- orsoly | 1.074 Hozzászólás

Az az AF, ami kiírta, hogy írtam egy hsz-t a Botanikai oldalakhoz, miközben nem is oda írtam?

(Ezt meg az Activity Feed-hez akartam, de ez az én hibám)


Javítva: 29.07.2012. 12:07 | Fel!

#833

RE: OFFOLDA

- Ahol semmi sem OFF... 29.07.2012. 12:25
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

De oda írtad, mert az AF a hozzászólás címét nézni (ezért nem azt írja hogy "új h.sz. ebben a topikban", hanem hogy "ebben a témában") és az szerepel a hozzászólás címében... (korábban abból a topikból áthelyezett hozzászólásra adott válaszoknál senki nem írta át a címet, majd javítom.)


Javítva: 29.07.2012. 12:31 | Fel!

#834

Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 26.08.2012. 19:48
- Kele | 666 Hozzászólás

Azt szeretném kérdezni, hogy a fórumtagok közt van-e történész beállítottságú, netán valaki, aki bejáratos az OSZK-ba? Esetleg a TTM-be? Egy tanulmány/dolgozat után nyomozok, amit Fóthi Erzsébet antropológus jegyzett. A szerzőt nem tudtam elérni. A dolgozata a fent jelzett helyeken lehet elérhető...

Fel!

#835

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 26.08.2012. 20:48
- Csukoka | 2.287 Hozzászólás

TTM (leánykori neve, mert MTTM) Növénytárában dolgoztam, mint volt közgyűjteményis rendszresen bejárok az OSZK-ba is. A Történettudományi olvasóban kellene körülnézni. Ha PhD-s vagy nappalis, esetleg levezős hallgató vagy, kevesebb a beiratkozási díj. Mágneskártyás beléptetés van. Legegyszerűbb a Dózsa tér felől, a Palota úti gyorslifttel felmenni. MTTM központi könyvtára a Ludovikában van, de ott nem tudom, jelenleg mi a helyzet. És ott van az Embertani Tár is. Az illető szerzőt nem ismerem.


Fel!

#836

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 26.08.2012. 20:52
- Csukoka | 2.287 Hozzászólás

Megkerestem a múzeumi honlapon, igy már tudom, ki ő, csak a neve nem jutitt eszembe.
http://www.nhmus.hu/hu/intezmeny/munkata...eszletes&op2=47


Fel!

#837

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 26.08.2012. 21:03
- Csukoka | 2.287 Hozzászólás
Fel!

#838

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 27.08.2012. 11:39
- Kele | 666 Hozzászólás

épp eddig jutottam el én is. Igaz az ismertetőt az NG oldalán olvastam, de pont ez a dolgozat, a vizsgálat eredménye érdekelne. Nálunk is van egy sír, a szomszédban meg többgenerációs temető. Szóval akár bekerülhetett az anyaga a vizsgálatba. Nem vagyok semmilyen hallgató, mezei érdeklődő csak, így tájékozódni szeretnék, mielőtt beállítok, meg nem akarok a semmiért egy napot eltölteni, főleg ha kiderül, hogy nincs is publikáció... Próbáltam e-mailben keresni a hölgyet, de nem reagált. Ki tudja aktuális-e még az oldal tartalma, mostanában cserélgetnek vezetőket, a vizsgálat meg már jó néhány éve volt...

Fel!

#839

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 27.08.2012. 17:03
- Csukoka | 2.287 Hozzászólás
Fel!

#840

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 27.08.2012. 17:07
- Csukoka | 2.287 Hozzászólás

Ha ez az a bizonyos cikk, ez megvan nekem nyomtatásban, a botanikai szekcióban előadó voltam.
Szerzők: Bíró András - Fóthi Erzsébet
A Kenézlő-Fazekaszug I-II. honfoglalás kori temetők embertani vizsgálata
Kárpát-medencei Biológiai Szimpózium, 2005. 4. sz. 51-55. old.


Fel!

#841

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 27.08.2012. 17:53
- Kele | 666 Hozzászólás

Az általad linkelt összefoglalót én úgy értelmeztem, hogy egy általánosabb vizsgálat volt, majd 100 temető, több mint 400 csontváz.
Épp ezért lennék kíváncsi rá, hogy az általam említett sírok anyaga is bekerült-e. Az összegzésben egy általánosabb következtetésre jut, amit egy temető alapján kissé merész dolog levonni. Mivel az Embertani Tárban dolgozik, ahol a csontok össze vannak gyűjtve, egy nagyobb lélegzetű vizsgálatra is van lehetőség, amiből lehet általános megállapítást levonni.
Az ET katalógusában megtaláltam a dunaalmási csontvázakat beregisztrálva, de a neszmélyit sajnos nem.
Mivel községünk honfoglaláskori emlékei után nyomozok, a kenézlői sírok anyaga számomra nem jelent sokat.
Sajnos az ismertetőből nem derülnek ki a konkrét vizsgálat adatai, esetleg a publikáció mikéntje.
Köszi a kereső linket, nem találtam olyat, ami illeszkedne a feltevésemhez.
Van a cikkben olyan következtetés, hogy a köznépi temetőkben talált csontvázak és az előkelők sírjaiban talált csontvázak közt nincs szignifikáns különbség antropológiai szempontból? Azaz a köznép és a vezetői réteg hasonló embertani képet mutat, így felülvizsgálandó a "finnugor köznép és a török vezetőréteg koncepció". Az ismertetőben ez szerepel.

Fel!

#842

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 27.08.2012. 22:45
- Csukoka | 2.287 Hozzászólás

Annyit tudok az antropológiai vizsgálatokról, hogy kötelezően meg kellett tanulnunk a csontvázak részeit, ásatásokon hogy kell a koponyákat csomagolni stb. És persze a szimpóziumokon végignéztük, hallgatunk más szakterületek előadóit is. Egyébként az is érdekes volt, amikor arról tartott valaki előadást, egymástól két kilométerre két temető, egyiket avarnak tekintették, itt hosszú koponyájú emberek éltek. A másik, sokkal kisebb temetőben kerek koponyájúak. Közel volt egymáshoz a két település, a két temető, NEM keveredtek egymással. Ez utóbbit azonosították Árpád magyarjaival.
Az őslakosság és a későbbi népek maradványai sem lehettek "finnugorok", mint ahogy Árpád magyarjai sem. Egyszerűen azért, mert ezt a fogalmat a Sajnovics nevű 18-ik századi csillagász találta ki (mikor a lappoknál járt), ezt aztán lelkesen átvette az elnyomó hatalom.
Én megnézném, mi a helyzet az ELTE Embertani Tanszékén, milyen irodalom érhető el náluk.


Fel!

#843

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 28.08.2012. 07:10
- Kele | 666 Hozzászólás

Köszi. Mezei érdeklődőként csak úgy beállíthatok oda? Rég voltam már egyetemista, nem tudom, mostanában mi a módi. Egyébként nem akarom annyira beleásni magam, csak felkeltette az érdeklődésemet a bombasztikus feltevés (s főleg, hogy milyen fórumokon jelent meg). S igyekeztem utána nézni az eredeti forrásnak. Mert egyesek olykor meglepő következtetéseket tudnak levonni, amit maga a kutató sose állított. Jómagam is állítottam fel fantáziadús elméletet településünk Árpád-kori történetéről :), s ebbe beleillene egy itt megtelepülő törökös jellegű (kultúrájú/nyelvű) honfoglaló néptöredék...

Fel!

#844

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 28.08.2012. 12:16
- Csukoka | 2.287 Hozzászólás

Az a helyzet, hogy a régi MTTM állandó kiállításban ezek az embertipusok is ki voltak állítva, nem koponyák, hanem arcrekonstrukció készült róluk. Volt egy kolléga, akinek tipikus kerek feje volt, azonos az arcrekonstrukcióéval, azzal csúfolták, hogy Árpád magyarjai közül való. Vagyis ma is él ez a genetikai vonal.
Tessék, az ELTE Embertani Tanszék elérhetősége: (Én csak Gyenis professzor urat ismerem személyesen).
http://ludens.elte.hu/~anthrop/munkatars.html


Fel!

#845

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 28.08.2012. 20:14
- Kele | 666 Hozzászólás

Köszi. S kit érdemes közülük ismeretlenül megkeresni? Úgy értem, ki az, aki válaszol, esetleg továbbirányít?

Fel!

#846

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 28.08.2012. 21:59
- Csukoka | 2.287 Hozzászólás

Azt tudom, hogy Gyenis professzor nem szokott elzárkózni a szakmai kérések elől. Neki kellene emailt írni.


Fel!

#847

RE: Történelmi dolgok

- Ahol semmi sem OFF... 29.08.2012. 08:43
- Kele | 666 Hozzászólás

Köszi. Próbálkozom.

Fel!

#848

Rekord

- Ahol semmi sem OFF... 11.09.2012. 13:07
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hú! Tegnap feljöttünk a 19. helyre...

Fel!

#849

RE: Rekord

- Ahol semmi sem OFF... 16.09.2012. 12:54
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

20.000 h.sz.!

Fel!

#850

RE: Rekord

- Ahol semmi sem OFF... 16.09.2012. 22:56
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Affenébe, én akartam, direkt figyeltem, ahogy ketyeg a számláló...

Fel!


Hasonló topikok Válaszok Utolsó hozzászólás⁄Nézet
Fórumszabályzat!!!
Topik helye: FÓRUMSZABÁLYZAT - Lila Pereszke
0 31.12.2010. 13:11goto
Írta: Lila Pereszke • Nézet: 5592

Látogatók
0 Fórumtag és 70 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17317 topik és 72373 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).