#426

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 23:56
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Zitat von lepenyhal
A hazaiaknál talán tényleg nem lehet gond.



Hát attól még hogy a fórumtalin a sörök mellett elhangzott a világuralom, mint célkitűzés, azért az idei évben még talán maradjunk csak hazai kispályán...


Javítva: 11.12.2011. 23:57 | Fel!

#427

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 23:59
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Zitat
végülis nem készült el a csoportkép, vagy csak én nem emlékszem rá?



Készült, ketten támogattunk, te meg elejtetted Barkocza pálinkáját. Hogyhogy nem emlékszel???

Dehogy is, nem készült, elfelejtettük. Bocs.


Javítva: 12.12.2011. 00:04 | Fel!

#428

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 00:01
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Zitat
az idei évben még talán maradjunk csak hazai kispályán...



Csak azért írtam a külföldit, mert pl. sok témában itthon nem nagyon születnek (színvonalas) tanulmányok. Sőt, amik hazai témából születnének/születnek, azok is gyakran külföldi, rangosabb folyóiratban látnak napvilágot.

Fel!

#429

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 00:06
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Zitat von lepenyhal
Csak azért írtam a külföldit, mert pl. sok témában itthon nem nagyon születnek (színvonalas) tanulmányok. Sőt, amik hazai témából születnének/születnek, azok is gyakran külföldi, rangosabb folyóiratban látnak napvilágot.



Hát igen... de ez majd kiderül, hogy mennyire sikerül elindítani ezt a topik részt és akkor meglájuk, hogy mi az ami kellene bele és abból mi az amit legálisan bele is lehet rakni.

(De örülök, hogy legalább már talán egy érdeklődő van a topik iránt... )

Fel!

#430

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 00:09
- xanthomelas | 123 Hozzászólás

Az már csak az üres üveg volt...
Majd bepótoljuk a terepen.

Fel!

#431

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 00:12
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Zitat
De örülök, hogy legalább már talán egy érdekl?d? van a topik iránt...



(Bizonyos szűkebb témákban elég sokat bújom a szakirodalmat, míg másutt jelentős a lemaradásom. Így aztán szívesen segítenék, meg szívesen is profitálnék abból, ha beindulna ez a topik. )

Fel!

#432

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 08:11
- mespilus | 485 Hozzászólás

Én is kiválóan éreztem magam a Fórumtalin, köszi a szervezést, köszi a társaságot, köszi a csipkepáleszt .

Fel!

#433

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 08:30
- atombela | 187 Hozzászólás

A cikkes topic magyar nyelvű cikk részlegét szerintem is meg lehet oldani, viszont a külföldi folyóiratok teljes cikkeinek PDF-ben való feltöltésével kapcsolatban egyetértek Lepényhallal, szerintem is lehetnek ebből problémák. Az absztaktok viszont ált. szabadon hozzáférhetőek, így azokat be lehet linkelni. Viszont sztem nincs nagy gáz így se, mert ha vki érdeklődik egy konkrét téma/cikk iránt, akkor privátban el lehet neki küldeni, mondjuk olyanoknak, akik egyetemeken v olyan kutatóintézetekben dolgoznak, ahol van hozzáférés ezekhez.

Fel!

#434

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 10:19
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Ha már szakirodalmazás, akkor álljon itt egy szomorú hír, már csak azért is, mert a könyvtár neve előkerült a szombat esti találkozón. A Caltha listán jött:

"Kedves Listások!



Tájékoztatom a kollégákat arról, hogy a Keve András Madártani és Természetvédelmi Szakkönyvtárat a Vidékfejlesztési Minisztérium az év végén átadja a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságának. 2012. január 1-től azonban könyvtárosi státusz hiányában a könyvtár bizonytalan ideig nem fog üzemelni.



A nyitással kapcsolatban érdeklődni lehet a nemzeti park igazgatóságánál.



Engem nyugdíjba küldtek, és sajnálatomra nem kívánnak tovább alkalmazni.



2012-től a privát címemen leszek csak elérhető: jozsef.buki@t-online.hu



Üdvözlettel:

Büki József"

Fel!

#435

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 12:48
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Hogyan lehet erre a Clatha levlistára feliratkozni? Na meg ha van másik ilyen botanikával foglalkozó levlista, az is érdekelne. Pár hete utána néztem, és fel is iratkoztam egy erdő- és a Caltha-I listára, meg is erősítettem a feliratkozást, de azóta sem kaptam semmi levelet, és már a feliratkozáskor is volt olyan sejtésem, hogy nem biztos, hogy jó helyen kopogtatok.

Fel!

#436

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 12:53
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Horváth Ferencnek (MTA ÖBKI) kell írni. horvfe kukac botanika pont hu


Javítva: 12.12.2011. 12:54 | Fel!

#437

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 13:27
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Köszi!

Az oldal, amin keresztül regisztráltam (Lyris List-Manager) az ő nevében és a megadott e-mail címre hivatkozva küldte az automatikus leveleket...

Mennyire pörög az a levlista az utóbbi időben?

Fel!

#438

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 13:50
- xanthomelas | 123 Hozzászólás

Na már csak ez hiányzott!
Az OSZK-ban még ahhoz is bérletet kell venni többezerért, hogy a raktári szolgáltatást igénybe vehessük. A Keve András Könyvtár használata ehhez képest teljesen ingyenes (volt).

Fel!

#439

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 13:51
- mespilus | 485 Hozzászólás

Annyira nem vészes! Valaki felír valamit, azt általában néhányan lefi*ázzák, ennyi...

Fel!

#440

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 12.12.2011. 14:01
- xanthomelas | 123 Hozzászólás

Én a lepkészeten voltam tag, amíg le nem tiltották a gmailem. Ott is elképesztő, milyen acsarkodás folyt. Ettől függetlenül bepróbálkozom a Caltha-val.

Fel!

#441

RE: WIKI

- Ahol semmi sem OFF... 14.12.2011. 13:44
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hm, hát mivel erősen úgy tűnt, hogy a fórumtalin nem sikerült Titeket lázba hozni a Wiki-Lexikonnal (és különben talán tényleg felesleges is lenne csak ezért többet fizetni, hiszen ezen kívül a többi funkció, ami még járna a felárral az nekünk tök haszontalan, úh. nem használnánk ki...), ezért azt felejtsük el... viszont én ehhez a lexikonos részhez továbbra is ragaszkodom, (mert lehetne pl. morfológiás szakkifejezés gyűjteményt, stb. csinálni)!

És mivel pont lett egy új - ingyenes, automatikus - xobor fejlesztés/frissítés, amivel már lehet a topikok sorrendjét hozzászólástól függetlenül fixen ABC-sorrendben is tartani, így szerintem ezzel már meg lehetne csinálni a fórumos lexikont wiki nélkül is... úh. ezzel majd még fogok kísérletezni lent a lap alján, csak szólok, hogy ne nagyon lepődjetek meg, hogy mik vannak ott lent (már ha valaki egyáltalán le szokta néha görgetni odáig a fórumot)...


Javítva: 14.12.2011. 13:51 | Fel!

#442

RE: Fajleírások, egyes (hazai) taxonok ismertetői

- Ahol semmi sem OFF... 16.12.2011. 19:55
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

Magyar nyelvű (azaz hazai) cikkgyűjteményt maximum akkor lehetne létrehozni, ha valaki elkezdené szkennelni a régi kiadványokat.

Sok minden viszont ma már elérhető a hazaiak közül pdf-ben, de ez általában csak az elmúlt évekre igaz (pl. Botanikai Közlemények, a TTM évkönyve, Studia Botanica, stb., ill. az új periodikák).

Aki ezeket meg akarja találni a neten, meg fogja, úgyhogy ezzel szerintem kímélhetjük egymást.

A külföldi cikkek beszerzése sokkal nehezebb. Pár év alatt elég rendezetlen formában, ömlesztve sok mindent sikerült beszerezni pdf-ben, de ennek az amorf tömegnek a feltöltését nem vállalom, ráadásul sok esetben a kiadói jogok kérdése is gondot jelentene, pl. a szerző által elküldött nem publikálható anyagoknál. Fel tudom ajánlani, hogy ha valaki konkrét taxonra, taxoncsoportra keres valamit, és feldob ide egy kérdést, az ésszerűség határain belül elküldöm, ami van.

(ésszerűség határa: pl. nyilván nem tudom az összes Rosaceae-vel kapcsolatos cikket valakinek kigyűjteni)

Fel!

#443

RE: Fajleírások, egyes (hazai) taxonok ismertetői

- Ahol semmi sem OFF... 17.12.2011. 19:03
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Kell nekünk ilyen: Naptár? (Mert akkor esetleg majd beállítgatom/lefordítom...) Egyébként nagyjából annyit lehet vele csinálni, hogy be lehet jelölni rajta programokat, időpontokat egy rövid leírással, hogy pl. nézzed meg a jövő héten a tévében az orchideás természetfilmet! Vagy hogy itt ekkor fórumtali van, stb. Hm?


Javítva: 17.12.2011. 19:03 | Fel!

#444

RE: Fajleírások, egyes (hazai) taxonok ismertetői

- Ahol semmi sem OFF... 17.12.2011. 19:17
- orsoly | 1.074 Hozzászólás

Szerintem arra jó lehet, amit pl. most írtál be a programajánlóba

Fel!

#445

RE: Fajleírások, egyes (hazai) taxonok ismertetői

- Ahol semmi sem OFF... 17.12.2011. 19:19
- mespilus | 485 Hozzászólás

Vagy akár jól jöhet a botanikai kirándulásszervező topikhoz is!

Fel!

#446

RE: Fajleírások, egyes (hazai) taxonok ismertetői

- Ahol semmi sem OFF... 17.12.2011. 22:38
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Na, nagyjából kész a naptár, úh. lehet ajánlani a programokat...


Javítva: 17.12.2011. 22:38 | Fel!

#447

RE: Fajleírások, egyes (hazai) taxonok ismertetői

- Ahol semmi sem OFF... 19.12.2011. 18:00
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Javaslok egy "Milyen virágos növényt fényképeztem Újévkor?" topikot. De Dél-Amerika meg a melegház nem ér!

Fel!

#448

RE: Fajleírások, egyes (hazai) taxonok ismertetői

- Ahol semmi sem OFF... 19.12.2011. 20:11
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Mért nem ér? Csak borvirágot lehet hozni?

Fel!

#449

Karácsony

- Ahol semmi sem OFF... 22.12.2011. 12:26
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Fel!

#450

RE: Karácsony

- Ahol semmi sem OFF... 22.12.2011. 22:44
- novalusz | 497 Hozzászólás

Köszi és viszont! :-)

Figyeljük meg, hogy a karácsonyfa tűlevelei milyenek. Én pl. ma megállapítottam az irodában, hogy a kolléga cukorsüveg fenyője luc lehet - és tényleg, a szürke luc az őse.

Luc nemzetség: a levélalap kidudorodik és a száron marad. A csupasz ág durva smirgli.


Jegenyefenyő nemzetség: "tapadókorongos", a csupasz ág nem durva.


Duglászfenyő nemzetség: se tapadókorong, de durva levélalap. A tűlevél puha, finom.


Ki lehet egészíteni a listát. :-)


Javítva: 23.12.2011. 08:51 | Fel!


Hasonló topikok Válaszok Utolsó hozzászólás⁄Nézet
Fórumszabályzat!!!
Topik helye: FÓRUMSZABÁLYZAT - Lila Pereszke
0 31.12.2010. 13:11goto
Írta: Lila Pereszke • Nézet: 5592

Látogatók
0 Fórumtag és 49 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17314 topik és 72366 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).