#401

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 09.12.2011. 12:56
- novalusz | 497 Hozzászólás

A túlnyomást kuktával nem lehet megoldani?

Fel!

#402

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 09.12.2011. 12:58
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Zitat von Lila Pereszke


Á nem, igazándiból az a terv, hogy megyek és majd jól elkapjátok Ti is és akkor fórumtali után otthon lesz mindenki egy hétig betegállományban és szépen töltögeti fel a képeit a galériába...



Hát, tudod, én tiszteletben tartom, hogy tartózkodsz az alkohol alapú gyógyszerektől, úgyhogy nem is ajánlottam ilyesmit. De én a találkozó után jól le fogom fertőtleníteni magam vadkötrével, csipkével, sajmeggyel, vadcseresznyével és sommal.

Fel!

#403

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 09.12.2011. 12:59
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Zitat von novalusz
A túlnyomást kuktával nem lehet megoldani?



Azt másra használom. Lepényhalból meg nem lesz pálinka.


Javítva: 09.12.2011. 13:00 | Fel!

#404

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 09.12.2011. 13:11
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Zitat
A túlnyomást kuktával nem lehet megoldani?



Micsoda cselszövés... Vigyázzatok, hozhatok testőrt! Tudjátok, a kardhal megy elől, a remény... azaz Lepényhal meg utoljára! (Ha még nem mondtam volna )


Javítva: 09.12.2011. 13:12 | Fel!

#405

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 09.12.2011. 16:16
- novalusz | 497 Hozzászólás

Én kinyomtattam magamnak egy apró névtáblát holnapra, LP-t megismerjük a laptopról, vagy ha avatárral jön, akkor elég ha felvesz egy lila sapkát, Lepényhalat megismerjük a testőrről. Többiek? Segítség nélkül nem lesz egyszerű memorizálni. :-)

Fel!

#406

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 09.12.2011. 16:42
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Ha csak azok jönnek a fórum talira akik jelezték, akkor csak egy szem hölgy lesz közöttünk: Pereszke
Úgyhogy vigyázzunk rá!

A többiek mind férfiak, kivéve Mespilust, aki a fórumon közzétettek szerint nem tudja. Bár első kézből szerzett információim szerint ő is a teremtés koronáinak táborát szaporítja.


Javítva: 09.12.2011. 16:42 | Fel!

#407

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 09.12.2011. 16:43
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Reméljük, Perinek még lila a körme.

Fel!

#408

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 09.12.2011. 16:44
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Melyik maguk közül Sziráky Lucie...?

Fel!

#409

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 09.12.2011. 18:11
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Hát ja, ha tényleg csak azok jönnek, akik mondták, akkor marha nehéz lesz felismerni... lehet kénytelen leszek lilára lakkozni a körmömet biztos ami biztos...

P.S.: hm, csak nehogy Barkócza is lila körmökkel jöjjön, mert akkor tényleg bajban lesztek, hogy ki kicsoda...


Javítva: 09.12.2011. 18:38 | Fel!

#410

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 10.12.2011. 23:11
- novalusz | 497 Hozzászólás

Aki nem jött a találkozóra, az jöjjön legközelebb, mert nagyon érdemes, pl. barkócza hozott gyógyszert, biztos emlékeztek a gyerekkori igen finom kanalas orvosságra, amit a szülők kögyörgés nélkül be tudtak adni, na most ez abszolút nem olyan volt, de szintén finom, és állítólag jó megfázásra. Pereszkéről kiderült hogy nem szoftver, én direkt kezet is fogtam vele, hogy hátha csak hologram, de nem. És a többiek is értelmesek és normálisak voltak, szóval viszlát legközelebb, és kösz a könyveket!

Fel!

#411

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 10.12.2011. 23:14
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Nagyon klassz volt találkozni veletek! És akár hiszitek, akár nem, hársfateát iszom. :)

Fel!

#412

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 08:28
- Gurgolya | 583 Hozzászólás

Szuper volt a tegnapi tali, köszönet érte Pereszkének! Jövőre nem egy füstös kávéházban, hanem valami szép virágos helyen kellene tartani...

Fel!

#413

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 08:55
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Örömmel látom, hogy a tegnapi találkozó után sem történt drámai visszaesés a taglétszámban, úh. akkor talán senkinek nem voltak rossz tapasztalatai a hagyományteremtő 1. Fórumszülinapon...

Fel!

#414

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 09:12
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Hú, nem volt torta, nem volt gyertya...

Fel!

#415

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 11:40
- mobe | 1.181 Hozzászólás

Jó volt együtt lenni, ismerkedni, jó kis sztorikat hallani! Tavasszal kint a zöldben újrázzunk!

LP-nek meg megint köszönet az eddigiekért és ezért a szülinapért is.

Fel!

#416

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 15:32
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Tényleg nagyon jó volt, sajnálom, hogy nekem kellett először lelépnem, főleg ha barkócza tartogatott a farzsebében még valami extrát, mondjuk orchideamag-pálinkát (50 kg saját gyűjtésű orchideamagból)... És köszi Pereszkének a szervezésért! Legközelebb is szívesen megyek!

Fel!

#417

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 17:33
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Kiváló volt az esti tali, ezután majd személyiségeket, arcokat is lehet párosítani a hozzászólókhoz. Remélem tavasszal sikerül majd összeszervezni egy-két túrát is.

Fő szervezőnknek utólag is köszönet!

Fel!

#418

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 20:23
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás



Más: a fórumtalin fél füllel úgy hallottam az asztal távoli végéről, hogy néha másnak is gond egy-egy cikk beszerzése ill. nem értesül róla időben, pedig érdekelné... Ezt talán részben megpróbálhatjuk orvosolni ezzel az új topikkal:

Cikkek, publikációk

(Arra gondoltam - hogy mivel ez a későbbiekben kétségtelenül a fórum egyik fontos és roppant hasznos része lehetne - ezért elkezdhetnénk egyelőre csak így egy topikkal a "gyűjtést" és ha esetleg van rá érdeklődés, akkor a későbbiekben lehetne majd ebből egy komolyabb részleget is csinálni, pl. a témákra bontva rendezni a cikkeket, vagy esetleg vitatopikot kapcsolni hozzájuk, stb.)


Javítva: 11.12.2011. 20:37 | Fel!

#419

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 22:33
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Éljen-éljen, jó volt!
Ez a cikkes topik is üdvözlendő!

Fel!

#420

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 22:51
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Ez szerintem is remek ötlet, viszont a cikkek ilyetén terjesztése az esetek többségében nem legális. Csak a kiadó oldalán vagy a kiadó engedélyével lehetnek fenn a PDF-ek. Személyesen a szerzők általában küldhetnek kérésre, de olyan lapra nem szabad kitenni, ahonnan bárki letöltheti. Csak linkelni szabad a kiadó oldalára.

Fel!

#421

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 23:23
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Továbbgondolva, nem biztos, hogy olyan egyszerű ilyen publikációs topikot igényesen elkészíteni és naprakészen tartani. Milyen témájú cikkek tartanak számot érdeklődésre? Florisztika, taxonómia? Szervezettan, cönológia, paleobotanika, etnobotanika, farmakognózia? Melyek lennének azok a folyóiratok, amelyek a fórum számára érdekesnek számítanak? Magyarok, vagy külföldiek is? Szerintem elég szűkre kell szabni a célokat ahhoz, hogy kezelhető munkát rójunk saját nyakunkba. Tehát mondjuk a magyar nyelvű florisztikai és taxonómiai cikkek katalogizálása még megoldható szerintem. Ha ennél sokkal többre vállalkozunk, és pláne ha a külföldi irodalmakra is kíváncsiak vagyunk, akkor kb. tartalomjegyzékeket tudnánk feltenni. Ha ennél mélyebbet akarunk, azt úgy lehetne, hogy mindenki vállal néhány folyóiratot, amiket egyébként is követne, és amikor megjelenik, akkor arról ír kicsit részletesebben, akár feltöltögeti az absztraktokat is. (Már ha az megosztható, de most ebben sem vagyok 100%-ig biztos.)

Nem lenne-e praktikusabb, ha a fórumozók aktuális problémáiknak megfelelően kérdezhetnének a publikációs topikban cikkekről? Pl. "ki tud mátrás florisztikai cikkeket?", "kakukkfű kisfajokhoz kéne valami cikk", "érdekelne valami a mészkősziklagyepekről"... stb.

Fel!

#422

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 23:40
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Zitat von lepenyhal
Nem lenne-e praktikusabb, ha a fórumozók aktuális problémáiknak megfelelően kérdezhetnének a publikációs topikban cikkekről? Pl. "ki tud mátrás florisztikai cikkeket?", "kakukkfű kisfajokhoz kéne valami cikk", "érdekelne valami a mészkősziklagyepekről"... stb.



Hát ööö, de szerintem nagyjából pontosan itt tartunk jelenleg... lévén egyelőre 1 db. topik van erre a célra! Csak annyi, hogy ha valaki kérdez pl. Mátrás cikket (vagy pl. mint legutóbb az Oxalis-okat) a Milyen növényben? vagy bárhol máshol a fórumon, akkor esetleg azt nem oda raknánk fel ahol kérdezte, hanem ebben a topikban gyűjtögetnénk, mert így talán a későbbiekben is jobban visszakereshető lenne, ha még érdekel majd valakit valamikor valamiért.

(Ezt a témákra bontást, naprakészen tartást, stb. csak mint esetleges távoli célt említettem, amennyiben a jelenlegi topikra mutatkozik némi minimális érdeklődés... )


Javítva: 11.12.2011. 23:51 | Fel!

#423

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 23:49
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Zitat von lepenyhal
olyan lapra nem szabad kitenni, ahonnan bárki letöltheti. Csak linkelni szabad a kiadó oldalára.



De egy csomó most is szabadon letölthető... de jó, akkor mondjuk, hogy szigorúan csak linkelni lehet... (Bár khm, szerintem nem nagyon volt még ebből per itthon és nem hinném, hogy ezzel különösebben nagy anyagi vagy egyéb érvágást okoznánk bárkinek is... de persze lehet hogy tévedek és/vagy lelkesebb vagyok mint az legálisan megengedhető... )

Fel!

#424

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 23:52
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Zitat
Hát ööö, de szerintem nagyjából pontosan itt tartunk jelenleg... lévén egyelőre 1 db. topik van erre a célra!



Akkor jó, csak én értettem túl merésznek a terveket.

Zitat
Jó, akkor szigorúan csak linkelni lehet...



A hazaiaknál talán tényleg nem lehet gond. Esetleg meg lehetne kérdezni a folyóiratok főszerkesztőit, mit szólnak, ha feltöltjük PDF-ben a cikkeiket. A Flora Pannonica pl. amúgy is bárki számára ingyen elérhető, tehát ott ez nem sokat jelentene. A Botanikai Közlemények és a Tilia szintén. A Kantiziából is valami van fenn. A Kitaibeliából pedig úgysincs online kiadás, így PDF sincs (csak a szerzőknek). Az Acta Botanica Hungarica viszont előfizetős.

Fel!

#425

RE: Fórumtali

- Ahol semmi sem OFF... 11.12.2011. 23:54
- xanthomelas | 123 Hozzászólás

Esetleges kiindulópontnak legjobb a Matarka adatbázis: http://www.matarka.hu/folylist.php . Itt lehet biológiára szűkíteni a folyóiratokat.
A neten fellelhető cikkekhez link is van. Bocs, ha már ismeritek.
Jut eszembe, végülis nem készült el a csoportkép, vagy csak én nem emlékszem rá?

Fel!


Hasonló topikok Válaszok Utolsó hozzászólás⁄Nézet
Fórumszabályzat!!!
Topik helye: FÓRUMSZABÁLYZAT - Lila Pereszke
0 31.12.2010. 13:11goto
Írta: Lila Pereszke • Nézet: 5597

Látogatók
0 Fórumtag és 97 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17318 topik és 72378 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).