#1

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 10.11.2010. 13:30
- Harka | 2.868 Hozzászólás

No, légyszi nézzétek meg az íriszeket a galériában, és mondjatok véleményt, ötletet! Arra gondoltam, hogy ezzel a színes kerettel lehetne jelezni majd (persze csak a fajt jelző ikonképnél), hogy a faj adventív, védett, invazív, endemizmus..., annyi színt/kategóriát alkalmazva, amennyi ésszerű, megjegyezhető, alkalmazható.

Ez mondjuk az orchideáknál nem sokat érne, de több genusznál nagyon könnyen segítené a tájékozódást! Én megcsinálnám ezeket a kereteket, a majd feltöltött képekről, mert a PS-sel kb 20 másodperc. Akár lehet más kis jeleket is alkalmazni, pl hogy milyen élőhelyen él..., de abban még nem gondolkoztam! Persze nem kell túlzsúfolni azt az egy kis képet!

Mit gondoltok?

Persze lehet, hogy az I. x germanica nem is adventív, csak dísznövény, de ezzel nem vagyok tisztában, ezért én az adventív (piros) kategóriába vettem.

Ja igen:
zöld-védett
piros-adventiv
nincs keret-nem védett őshonos


Javítva: 10.11.2010. 13:37 | Fel!

#2

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 10.11.2010. 19:22
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Keret helyett lehet pl felkiáltójel, vagy mondjuk az Adv. szó, mint láthatjátok. Most elég zagyva így, de azért ilyen, hogy tudjatok választani, hogy ki mit preferál jobban.

Két kategória van:
zöld-védett
piros-adventív

A különböző megoldások a lehetőségek, amik közül kellene választani (keret, felkiáltójel, egyéb más szöveg, jel, stb...)


Javítva: 10.11.2010. 19:24 | Fel!

#3

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 10.11.2010. 21:16
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Ez az ikonos megoldás ez jó! Csak valami jobban láthatóbb kellene, csináltam én is gyorsan egy változatot:

! vagy V= védett (+ lehetne FV is)
A= adventív

Csatolt képek:

Javítva: 10.11.2010. 21:45 | Fel!

#4

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 10.11.2010. 21:36
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Igen, ezek tényleg jók lesznek szerintem is!

Fel!

#5

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 04.01.2011. 13:22
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Szépen gyarapodik a galéria! Amint lesz kicsit több időm, az ikonképekkel is bajlódom majd többet, csak hirtelen annyi fajról kerültek fel képek, hogy esélyem se lenne rövid idő alatt megcsinálni őket.

Szeretném kérni, hogy ha nem nagy gond a képeket nevezzétek el, hogy ne K1234_DSCF6342, stb. legyen a kép neve. Nem annyira fontos, de mégis jobban néz ki a latin név.

Ami viszont lényeges lenne, hogy "etikus pontossággal" adjátok meg a fénykép készítésének helyét a kép leírásában. Településnév bőven megfelelő lenne, de ha úgy ítélitek meg, pontosabb megjelölés is lehet. Légyszi zárójelben adjátok meg a megyét is, tekintve, hogy nem ismer mindenki minden települést az országban. A faj igényeiről lényeges információt szolgáltat az élőhely megadása is. Ez nem feltétlenül egyszerű, aki tudja a pontos Á-NÉR kategóriákat, az talán könnyebb helyzetben van, akinek ez nehézséget okoz, annak elegendő a határozóban megjelölt élőhely-kategóriák közül kiválasztani a megfelelőt. Nagy nehézségek esetén el is hagyható. Az Á-NÉR kategóriák letölthetők innen: Á-NÉR

Dátum megadása is ajánlott!

Valahogy így lenne célszerű:
Kép címe: Iris spuria (fátyolos nőszirom)
Kép leírása: Harkakötöny (Bács-Kiskun), szikes rét, 2010. 05. 31.

(Ha egy fajról több képet is megadtok, CTRL+C, CTRL+V segítségével gyorsan lehet másolni az információkat.)

A hiányosan elnevezett képeket idővel átnevezem, de ha kérhetem adjátok meg Ti, a fenti példa alapján! Természetesen az élőhely információkat csak Ti tudjátok, de ha nem nagy kérés adjátok meg azt is!

Köszi! Harka

Fel!

#6

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 04.01.2011. 14:04
- mespilus | 485 Hozzászólás

Sajnos az élőhely adatokat nem minden esetben tudom... sajnos nem vagyok annyira pedáns, hogy minden esetben mindent feljegyezzek... tájegységet természetesen tudok, de sztem ennél többre nincs is szükség...

Fel!

#7

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 04.01.2011. 14:29
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Tájegység is jó, csak az érdeklődő tudja valamihez kötni a képet / fajt. Természetesen ha nem áll rendelkezésre az információ, attól még a képet érdemes feltölteni, de ha nem nagy fáradság adjuk meg az alább vázolt adatokat!

Fel!

#8

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 03.02.2011. 16:22
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Sziasztok!

Orsoly szerkesztésében elkészültek az egyes törzsekhez tartozó ikonképek, melyek a tegnapi nap folyamán fel is kerültek a helyükre! Egységes séma szerint 3-3 kép segítségével jelzik az egyes törzsekhez tartozó fajok sokféleségét, így segítve a tájékozódást.

Ezúton is köszi orsoly! Kíváncsian várom milyenek lesznek majd az egyes osztályok ikonképei!

Továbbá jelezném, hogy az elmúlt alig 2 hónap alatt több, mint 5600 kép került fel a galériába, és alig van olyan nap, hogy ne bővülni tovább.
Már alig várom, hogy beinduljon a természet, és hogy az üres mappák is szép sorban feltöltődjenek képekkel!

Üdv: Harka

Fel!

#9

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 05.02.2011. 21:29
- mespilus | 485 Hozzászólás

ŐŐ... én lemaradtam valamiről, de hogyhogy Carpathian Basin-es képek vannak feltöltve a galériába?

Fel!

#10

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 06.02.2011. 00:15
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Én hoztam át onnan is pár képet az üres helyekre (egyrészt mivel azok non-profit ill. oktatási célra szabad felhasználású képek, tehát nyugodtan át lehet hozni őket ide... másrészt mivel az ottani gyűjteményben is sok a "milyennövényes" ill. "exmilyennövényes" kolléga által feltett kép, amiket én szívesen látok itt is... ) De ha a későbbiekben lesznek a kérdéses fajokról jobb képek, vagy ha valakit nagyon zavarnak, akkor lecserélhetők (bár ez mondjuk az összes többi képre is vonatkozik... )


Javítva: 06.02.2011. 09:52 | Fel!

#11

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 06.02.2011. 09:17
- mespilus | 485 Hozzászólás

Jaa, nem mintha zavarnának, csak néztem, hogy akkor most Hamar J. Virók V. stb... itt vannak a fórumon? Csak aztán jutott eszembe hogy ezek valszeg a CB-ről származó képek! (Bár ez nem zárja ki az előzőt....)

Fel!

#12

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 01.07.2011. 16:48
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Mivel szerencsére elég sok új fórumos érkezett mostanában és mivel lassan súroljuk a 10.000 képet a Mo. flórája galériában, ezért talán hasznos lenne megint egy összefoglalót tartani a galéria működéséről, hiszen némi változás is történt a korábbi elképzelésekhez képest:

- Új fórumosok akkor kapcsolódhatnak be a Galéria szerkesztésébe, ha előtte szólnak, hogy most aztán már nagyon szeretnének képeket feltölteni...

- A kezdeti elképzelés, miszerint minden fajról 20 kép lesz, már egy ideje megdőlt, mivel annyira lelkesen hozogatjátok a képeket (szerencsére!!! ), ezért jelenleg 40 a limit... és ezt már semmilyen körülmények között sem fogjuk emelni! (4-4 kép lesz, 10 sorban, tök jó... )

- Ha valamiről több kép lesz, mint 40, akkor selejtezést tartunk! (Ill. esetenként előbb is, ha "amíg ló nincs, jó a szamár is" alapon felkerültek gyengébb minőségű képek is a kezdetben tök üres mappákba (ld. pl. az én fotóim... ), de azóta már érkezett ezekről is néhány jobb kép...)

- Selejtezni zömmel Harka (és remélem Hanspeter is...) fog, úh. őt kell megverni, nem engem! De egyébként meg szerintem senkinek sem kell megsértődni, ha esetleg törlésre kerül a képe, mert belátható, hogy csak így érhető el, hogy évről-évre egyre jobb minőségű legyen a Galéria képanyaga!

- Csak olyan képet lehet törölni, amivel nem veszik el információ, (tehát pl. a növény képen látható minden alkatrésze, termés, virág, stb. látszik a megmaradó képeken is). Emellett a képek leselejtezésének okai a következők lehetnek:

- nem fórumos, ill. nem saját szerzőnéven feltöltött képek ("Homo Botanicus"-os képek...)
- túlzottan kis méretű képek...
- szép, de a növényből csak nagyon keveset mutató kép...
- azonos információ tartalmú képek (pl. virágfotók) közül néhány akkor, ha kell a hely egyéb lényeges, (pl. tőlevél) képnek
(Kivéve termések, mert ezek egyelőre maradhatnak akkor is, ha sok van belőlük, mert a felesleget majd átrakom a Terméses galériába, ha készen lesz!)

DE ha valakit esetleg mégis érzékenyen érintene egy-egy kép törlése, akkor felhívom a figyelmét, hogy a Galérián kívül még a fórum számos más részére is lehet (sőt, kellene!) képet felrakni Pl. Védett növények, a Növényismertetők, Hónap képei, stb. topikokba, ahol ráadásul nincs és nem is lesz semmilyen limit, vagy lecserélés...


Javítva: 01.07.2011. 16:52 | Fel!

#13

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 06.07.2011. 22:59
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Érdekes az a nálunk készült Scandix pecten-veneris fotó a galériában. A 2007-es Vörös Lista alapján 1957. óta nem látták, és az ÚMF-ben is "Kipusztult?" szerepel.

Fel!

#14

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 07.07.2011. 00:09
- mobe | 1.181 Hozzászólás

A Terra.hu-n is az ő képe, ugyanez a kép látható.

Fel!

#15

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 07.07.2011. 00:18
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Reméljük, megosztja velünk a dolgot, én elég kíváncsi lettem... Azt nem értem, miért nem került bele az ÚMF-be, ha 2008-as kép.

Fel!

#16

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 07.07.2011. 11:32
- mespilus | 485 Hozzászólás

Azt gondoltam, hogy biztos valahol máshol fényképezte, de herbárium is van róla '93-ból, a Ság-hegyről, amit szintén ő gyűjtött.

http://www.terra.hu/botcoll/herb_zarv/ht...eneris.249.html


Javítva: 07.07.2011. 11:33 | Fel!

#17

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 07.07.2011. 15:36
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Ez egyre rejtélyesebb...

Fel!

#18

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 07.07.2011. 16:58
- novalusz | 497 Hozzászólás

Írtam Jánosnak, aki még új itt és tanulgatja az oldal használatát, utólagos engedelmével átmásolom leveléből a releváns részt:

[...] én inkább azt mondom ezekről a fajokról, hogy ritka, nagyon ritka az előfordulásuk.
Ami a konkrét esetet illeti: a közelben nyaralók vannak, lehet hogy a kis szökevény onnan került ki. Én nem is tulajdonítok komoly florisztikai jelentőséget ennek. Inkább a termés érdekes szerveződését csodálom. A termésfotót ezért is terjesztem szerte a hálón.

Fel!

#19

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 09.07.2011. 12:00
- kispistike | 290 Hozzászólás

Az Epipactis futakii bekerülhet új fajként a galériába?
Az ÚMF-ben még nem szerepel, az új orchidea atlaszban már benne van.
Van ahol viszont még a leptochila alfajaként kezelik.

Fel!

#20

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 09.07.2011. 12:28
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Szerintem jöhet!

Fel!

#21

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 19.09.2011. 14:59
- Jaurinum | 1.656 Hozzászólás

Az "Új képek lettek feltöltve" feliratra kattintva nálam a galéria főmenüje jelenik meg, de hogyan tudom megnézni az újonnan feltöltött képeket?

Fel!

#22

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 19.09.2011. 15:07
- Harka | 2.868 Hozzászólás

A piros keret vezet végig! Ha arra kattintasz, ahol a piros keret van, szép lassan eljutsz az újonnan feltöltött képekhez. Ha több mappába lettek új képek feltöltve (több mappának van piros kerete), akkor azért kicsit időigényes lehet végig nézni az új képeket, de ez van.

Mellesleg ha egyszer belemész a galériába, akkor ketyeg az óra, és kb 5-8 perced van, hogy végignézd az újonnan feltöltött képeket, azután eltűnik a piros keret, és esélytelen, hogy megtaláld az újonnan feltöltött képet.

Fel!

#23

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 19.09.2011. 15:08
- Jaurinum | 1.656 Hozzászólás

Bekerülhetne a tavaly felfedezett Ophrys bertolonii is, sőt, az Epipactis galéria is tovább fog bővülni hamarosan..


Javítva: 19.09.2011. 15:09 | Fel!

#24

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 26.12.2011. 16:43
- kispistike | 290 Hozzászólás

Két beigli közt túrtam a régi nőszőfüves képeimet.
Lenne feltenni való neglecta, de nincs helye.
Új fajként kerüljön fel (orchidea atlasz), vagy a leptochila alá alfajként (ÚMF)?

Fel!

#25

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 26.12.2011. 16:49
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Hát, ha már az ÚMF alapján kezdtük el a galéria rendszerét, akkor szerintem egyelőre legyen alfajként... nyitottam is neki albumot, úh. várjuk a képeket!

Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 62 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17318 topik és 72381 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).