#26

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 30.12.2011. 06:42
- kispistike | 290 Hozzászólás

A feltöltött képeket erősen tömöríti a rendszer, a homogén részek nagyon blokkosodnak.
Ez fix beállítás, vagy lehetne visszább venni belőle?

Fel!

#27

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 30.12.2011. 10:03
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Sajnos nem lehet rajta változtatni... de a felrakás előtt TinyPic-kel átméretezett, tömörített képeknél talán nem olyan vészes... ööö... vagy csak nekem tűnik úgy?


Javítva: 30.12.2011. 10:03 | Fel!

#28

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 30.12.2011. 11:01
- kispistike | 290 Hozzászólás

Igazából tényleg nem vészes de rákérdeztem, hátha csak egy mozdulat átállítani.

Fel!

#29

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 30.12.2011. 21:30
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Csak probléma felvetés, nem kötözködni vagy akadékoskodni akarok, de szerintem a külhoni és dísznövények galéria megér egy átgondolást, még amíg nincs benne sok kép. A zárvatermők hatalmas csoport, még így szinte üresen is lassan jön be és nehezen átlátható. Nem tudom, mi lenne a megoldás, esetleg valami jobb tagolás, több részre osztás, ilyesmi. Nekem is elég sok képem van, amit fel tudnék tenni, de így elég zűrös. Gondolom, sok munka van benne már, mennyire könnyű-nehéz átvariálni? Talán külön lehetne venni a dísznövényeket. Esetleg az Alpok-Kárpátok és a Mediterráneum két nehezen definiálható, de sok mindent lefedő és hasznos kategória lehetne. De csak ötletelek, nem tudom...

Fel!

#30

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 30.12.2011. 22:12
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Az az Alpok-Kárpátok, Mediterrán galéria nekem nagyon bejönne, csak amellett, hogy hatalmas munka lenne, az egyes galériák közti átfedésekkel probléma lenne. Gondolom senki sem szeretne a képeit több különböző galériába is feltölteni, és tudtommal más megoldás nem létezik még egyenlőre.

Fel!

#31

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 30.12.2011. 22:20
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Én is azért gondoltam, mert ez a két nagyobb terület van, ahová a legtöbb hazai ember külhonba kirándulgat, és alapvetően más flórával rendelkezik. De két dolog biztos: ha sok kép lesz a jelenlegi felosztásban, elképesztően lassú lesz, és az ember kedvét is elveszi a nézelődéstől, valamint a dísznövények és a vadon élőek összemosása is problematikus. Mondjuk, legalább jelezni kellene a kép alatt, hogy kerti-e, és ha nem, akkor hol készült nagyjából.

Fel!

#32

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 30.12.2011. 23:11
- Harka | 2.868 Hozzászólás

406 család az tényleg elég húzós, teli képpel biztos lesz 1-2 perc míg betöltődik. De az alább említett Alpok-Kárpátok, Mediterrán galéria tényleg fasza lenne. A képek készítési helyének feltüntetésére, én továbbra is csak buzdítanám azokat, akik ezidáig még nem szoktak rá.

Fel!

#33

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 30.12.2011. 23:22
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Igen-igen... én is gondolkoztam rajta, hogy hogyan lehetne megcsinálni ezt a Külhoni galériát... először én is területekben gondolkodtam, de úgy szerintem is sok lenne az átfedés...
Ráadásul én ezt a Galériát elvileg nem kifejezetten egyes területek növényvilágának bemutatására szántam volna, hanem inkább egyfajta rendszertani áttekintőnek, ahova mindenféle érdekességet fel lehetne rakni, tehát gyakorlatilag a világ bármely részéről származó (és nem feltétlenül az eredeti élőhelyén fotózott) növényeket...

Viszont a jelenlegi felépítésben (tartalmazza az összes létező növénycsaládot!) tényleg lassú és nem biztos, hogy működőképes lesz, de még nem találtam ki, hogy hogyan lehetne tovább kategorizálni / "gyorsítani"... Várom az ötleteket!

(Dísznövényeknek azért nem akarok teljesen külön galériát, mert nem mindig lehet őket élesen elkülöníteni... pl. ha valaki neadjisten hoz a kertjébe egy külföldi kirándulás során valamit, az már dísznövény.... vagy mégsem? Vagy ha valaki esetleg magcsere útján gyűjt valamilyen külföldi taxont (pl. kaktuszok, stb.), az dísznövény? És ha ez a Galéria egy rendszertani bemutató, akkor pl. egy kertészeti Tacca chantrieri-n is meg lehet figyelni ugyanazt a virágfelépítést, amit egy vadfajon, tehát szerintem az is alkalmas a bemutatásra... főleg, hogy az eredeti élőhelyén valószínűleg kevés fórumos fogja tudni lefotózni... )


Javítva: 30.12.2011. 23:57 | Fel!

#34

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 31.12.2011. 00:00
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hm, a Külhonis galériába esetleg megpróbálhatok még a családok "fölé" rendeket is beiktatni, hátha úgy gyorsabb lesz a rendszer... (Nagyon remélem, mert marha sok meló lesz megcsinálni... )

Fel!

#35

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 31.12.2011. 09:47
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Zitat von Lila Pereszke
Hm, a Külhonis galériába esetleg megpróbálhatok még a családok "fölé" rendeket is beiktatni, hátha úgy gyorsabb lesz a rendszer... (Nagyon remélem, mert marha sok meló lesz megcsinálni... )



A Flora Europea-nak pl. 5 kötete van. Mindegyikre rá van írva hogy melyik családtól melyik családig tartalmazza az infókat. Célszerű lenne a 406 családot is ugyanígy öt felé osztani és akkor kezelhetőbb számot kapnánk.

Tegnap volt szerencsém egy példányba betekinteni.

Fel!

#36

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 31.12.2011. 14:55
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hm, na így lehet hogy jobb lesz, üresen egyelőre villámgyors... : Külhoni galéria... (Így a családoktól fog indulni a rendszer, mert azt úgyis mindenki tudja, hogy haraszt, vagy nyitvatermő, stb.)

Fel!

#37

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 31.12.2011. 16:07
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Szerintem így azért jobb lesz. Azt mindenképpen szorgalmazni kellene, hogy a kép alatt szerepeljen egy időpont (hónap legalább) és egy hozzávetőleges helymegjelölés(pl. "Florida, Everglades", vagy "Kína, Szecsuáni-hegyvidék", vagy "a kertem hátsó része" ).
A pontos határozás is kritikusnak tűnik. A hazai galériában még előbb-utóbb kiszúrja valaki a hibát, de pl. egy balkáni fajnál ez már jóval kevésbé valószínű. Szerintem csak a teljes biztonsággal (ha van ilyen egyáltalán) határozott növénykék fotóját kellene feltenni.

Fel!

#38

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 31.12.2011. 17:14
- Gurgolya | 583 Hozzászólás

Az időpont és a helymegjelölés a kép címében szerepeljen? Vagy a képhez kapcsolható leírásban?
Egyetértek azzal, hogy a külföldi fajoknál fokozottabban kelljen figyelni a határozás biztonságára, én emiatt néhány fajt inkább nem fogok feltenni a galériába.

Fel!

#39

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 31.12.2011. 17:24
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hát én a kép címeként (az összes galériában) lehetőleg csak a faj latin nevét szeretném látni (egyébként sokszor már ez sem fér ki, úh. szerintem már csak ezért is felesleges még utána írni bármit is...)
De a kép leírása részhez mindenki azt ír, amit csak szeretne, lelőhelyet, időpontot, fajleírást, verset, bármit...

Fel!

#40

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 31.12.2011. 17:41
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Novalusz programját kipróbáltam és remekül működik, pillanatok alatt bejönnek vele a képek.

Fel!

#41

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 01.01.2012. 21:07
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Na begépeltem újból a családokat a Külhoni galériában az új ABC-s rendszerben... és nekem így egyelőre működőképesnek tűnik! Elkezdtem a nemzetségeket is begépelni, de valószínűleg azoknál a családoknál, ahol 100 fölötti nemzetség van, ott szintén be kell majd vetni az ABC tagolást, hogy ne legyen probléma a betöltéssel...

(P.S.: ha nem fogjuk semmire sem használni ezt a galériát, nekem már akkor is megéri megcsinálni, mert a gépelés során csak ma több növénynevet tanultam, mint az elmúlt pár évben összesen... a 2x is begépelt 455 családnevet meg már lassan fel is mondom ABC sorrendben... )

Fel!

#42

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 02.01.2012. 16:46
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

A következő fórumtalin kikérdezzük!

Fel!

#43

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 14.01.2012. 20:08
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hm-hm, hát felmerült az az ötlet, hogy inkább hagyjuk a fenébe a külhonis galériát, mert nem nagyon lehet neki értelmes rendszert kialakítani és tök felesleges az egész... de mivel lassan kész a galéria rendszere, ezért talán mégis próbáljunk meg vele kezdeni valamit, hátha...
Nem tudom, hogy így mennyivel lett átláthatóbb, mint volt... gyorsabbnak mindenesetre talán gyorsabb... A mostani rendszerben elvileg nagyjából benne van/lesz minden család meg nemzetség, ennek az az oka, hogy:

1. Nem tudom ki merre járt eddig ill. fog járni növényezni és miről akar esetleg képet feltenni és ki fog még csatlakozni a fórumhoz, utólag pedig jelenleg nem lehet új albumot beszúrni a többi közé, így nem tudtam mely családokat/ nemzetségeket hagyjam ki...

2. Így korlátlan lehetőség van növénynevek tanulására, ha valakit esetleg érdekelnek a világ más részén élő furanevű gazok is...

De természetesen ha valakinek van valami jobb ötlete, hogy hogyan lehetne máshogy megoldani ezt a külhonis galériát, akkor ne fogja vissza magát!
Mert szerintem azért az mindenképp nagy veszteség lenne, ha csak a hazai fajokkal foglalkoznánk itt a fórumon...


Javítva: 14.01.2012. 20:15 | Fel!

#44

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 14.01.2012. 22:00
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Szerintem ha már ilyen szépen elkészült, akkor használjuk.

Az évek során majd szép lassacskán töltődni fog, tíz év múlva lehet hogy nevetve tekintünk vissza, hogy milyen kishitűek voltunk.

Fel!

#45

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 14.01.2012. 22:13
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Ja, majd amikor a 20. fórumos thaiföldi növényes expedíciót szervezzük...

(Ja, ahol "Stop"tábla van, ott még nincsenek készen nemzetségek... a fajoknak pedig sehol sincs mappa, majd nyissatok mindig mappát annak, amit fel akartok tenni, pl. Euphorbia, / a fajmappák nem lesznek semmilyen sorrendben sem, mert nem lehet megoldani... )


Javítva: 14.01.2012. 22:15 | Fel!

#46

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 01.03.2012. 19:52
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Hogyan kell fotót egyik fajtól átmoderálni egy másikhoz?

Fel!

#47

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 01.03.2012. 19:58
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Belemászol abba a mappába, amiből képeket szeretnél kivenni, ott elvileg van egy olyan aláhúzott opció felül az "Új képek feltöltése" mellett, hogy "Képek áthelyezése másik fotóalbumba". Arra kell rákattintani, ez eltart egy darabig, amíg betölti, mert az összes létező (több ezer) albumot megnyitja listázva... és ott kell kibogarászni, hogy melyik albumba szeretnéd átrakni. És fontos még, hogy ki kell jelölnöd azt is, hogy melyik képeket szeretnéd áthelyezni, a bal felső sarkukban van egy fehér négyzet, azt kell kipipálni... majd leokézni és akkor elvileg átrakja a kiválasztott képeket a kiválasztott mappába...


Javítva: 01.03.2012. 20:00 | Fel!

#48

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 01.03.2012. 20:09
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Köszi! Ha egy-egy képet megvitatásra ajánlok, azt hova töltsem fel? Csinálsz neki egy cenzúra-topikot, vagy menjen a Milyen növénybe?

Fel!

#49

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 01.03.2012. 20:18
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hát szerintem menjen a "Milyen növény?"-be... és csináltam egy új !!!KARANTÉN!! nevű galériás mappát is az egyelőre nem használt Magonchatározóban... (azért oda, mert áthelyezéskor az a legutolsó a legördülő listában és így könnyen meg lehet találni, nem kell keresgélni), esetleg oda át lehet rakni azokat a képeket, amik biztosan rossz helyen vannak, de egyelőre nem lehet tudni, hogy hova rakjuk át őket...


Javítva: 01.03.2012. 20:23 | Fel!

#50

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 10.03.2012. 18:07
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Juhuhú! Már tök jól kész van pl. a Berberis vulgaris mappa! Szépen végig van fotózva minden porcikája januártól-decemberig... van rügy, virág, levél, termés, mag, minden (és még hely is van 8 képnek)!

Fhú, de jó lenne, ha már minden faj így készen lenne és csak cserélgetni kellene a képeket egyre szebbekre...

(P.S.: és akkor már csak egy jó kis leírás kellene még a képekre... )


Javítva: 10.03.2012. 18:12 | Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 72 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).