#1

Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 23.10.2010. 23:53
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Mivel ez a a fórum képhosting szolgáltatást is nyújt, ezért a korábbi fórumunkkal ellentétben itt fel lehet tölteni ide a képeket. A hozzászólásban jobbra lent a "Fájlok (képek) csatolása" gombra kell kattintani, majd tallózni... utána pedig a "Fájlok feltöltése" gombra kell kattintani és kész is!
A hozzászólásban csak az elküldés után jelennek meg a feltöltött képek!


Javítva: 12.04.2013. 12:57 | Fel!

#2

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 25.10.2010. 08:44
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Tök jó, hogy a képeket nem kell egyenként feltölteni, hanem a tallózás során ki lehet jelölni többet is egyszerre, és azokat egyszerre szúrja be!

Fel!

#3

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 25.10.2010. 11:22
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Többieknek mondom, hogy több képet pl. úgy lehet feltölteni, hogy a "További fájlok feltöltése" gombra kell kattintani, majd tallózni...

A csatolt képek max. nagysága 2MB lehet. Szerintem akárhány képet lehet csatolni egy hozzászóláshoz, de 8-nál többet már viszonylag hosszú ideig tölt fel, úh. annál többet szerintem nem érdemes egyszerre! Bár ez nyilván a képek méretétől is függ, én a képeket 300-500 KB közöttire szoktam átméretezni a feltöltés előtt...


Javítva: 14.12.2010. 20:41 | Fel!

#4

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 30.11.2010. 16:10
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hurrá, már nem csak képet lehet a hsz.-ekhez csatolni, hanem pl. Word dokumentumot, vagy akár Excel táblázatot is!
Itt ki is próbáltam:
http://botanikaiforum.xobor.de/t223f140-...t-aacute-k.html


Javítva: 12.04.2013. 13:00 | Fel!

#5

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 31.12.2010. 15:14
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Sziasztok! Tudtok valami olyan módszert, amivel sok képet lehet kevés munkával átméretezni (ide feltölthető méretűvé)? Eddig egyenként bemásolgattam őket Paintbe, ott "Nyújtás/döntés", majd "Mentés másként". Egyébként Picasa-val kezelem a képeimet.


Fel!

#6

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 31.12.2010. 15:22
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Itt egy jó kis ingyenes program, ha letöltöd, megjelenik egy kis ablak és elég csak oda áthúzogatni a képeket (weboldalról vagy mappából) meg beállítani a kért méretet és hogy hova mentse őket:

http://www.efpage.de/Tinypic.html

(Egyébként nekem is nem rég ajánlották, úh. eddig én is egyéb módszerekkel bénáztam... )


Javítva: 31.12.2010. 15:25 | Fel!

#7

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 31.12.2010. 15:29
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Kössz szépen!


Fel!

#8

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 03.06.2011. 08:20
- mespilus | 485 Hozzászólás

Hamár technikai panaszkodó, akkor panaszkodok!
Szerintem nagyon kényelmetlen, hogy sok kép méret csökkentés nélkül kerül fel a fórumra. ilyenkor nincs más lehetőség le kell tölteni a képet, mert csak úgy lehet egyben látni. (Még az F11 is édeskevés).
Ha javasolhatom legyen valami méretkorlát (pl 1024x768-as képek) amit a Nagy Fórum Szabályzati Könyvbe is lefektetnénk.
A TinyPic-kel pofonegyszerű az átméréetezés, senkinek nem jelenthet gondot!
Persze van olyan a Milyen növény-es részben, amikor kell a nagyobb felbontás, de sztem ilyenkor majd az aki meghatározza jelezhetné, hogy rakja fel az illető a teljesméretű fotót, mert kell a határozáshoz minden apró részlet.

Fel!

#9

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 03.06.2011. 08:37
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Szerintem meg inkább úgy legyen, hogy aki úgy ítéli meg, hogy a képen meglelhető határozóbélyegekhez a legnagyobb méretben kell feltöltenie a képét, az tegyen úgy, aki viszont úgy gondolja, hogy nem feltétlen szükséges a képet totálba felrakni, az kicsinyítsen! Egy kép anélkül, hogy egészben látná az ember, nem igazán élvezhető. (A TinyPic tényleg a lehető legegyszerűbb, ingyenes megoldás.)

Szerintem ne kelljen már külön kérni, hogy figyu rakd fel nagyobban is. Mindenkinek rabolná csak az idejét, aztán lehet a nagy képen se látszana a részlet megfelelően.

Amúgy nekem még ez idáig nem okozott különösebb bosszankodást ez a probléma.

Fel!

#10

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 03.06.2011. 09:20
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Én nem szeretem, ha nagyobb a kép, mint amit át lehet tekinteni egy képernyőn, görgetés nélkül. Esztétikailag szerintem nem szerencsés. Ha valami érdekes részlet van a képen, akkor simán ki lehet vágni, és külön feltenni. Egy jó felbontású, éles képen akár egészen kis részlettel is meg lehet csinálni.

Fel!

#11

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 03.06.2011. 10:09
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hm... hát szerintem először is bontsuk két részre ezt a méret kérdést...

- A kérdezett "milyennövények" esetében szerintem nem baj a nagy képméret, mivel nem tudom ki milyen böngészőt használ, de pl. az Explorernél csak be kell állítani az ablakban alul a %-ot és kész, ha nagy a kép, elég 20%-ra állítani, ha valami részlet kell, akkor emelni akár 400%-ra, stb. Tehát egyáltalán nem kell letölteni a képet, csak a megjelenítés arányát kell módosítani, úh. itt inkább csak akkor van gond, ha túl kicsi a kép és nem lehet ezzel a módszerrel nagyítani sem, mert túl pixeles lesz...

- A Galéria az más tészta, ott már valóban számít az "esztétikum és az egységesség" is... én eddig minden képet a TinyPic teljes képernyős méretre méreteztem át (1024 x 768) és tettem fel, szerintem ezek F11-el még nem túl nagyok... De mivel erről már beszéltünk korábban Brentivel is és szerinte meg túl nagyok, ezért nekem mindegy, ha lesz valami egységes megállapodás, hogy mekkora képeket szeretnétek, akkor én hajlandó vagyok akár lecserélni is a saját képeimet (úgyis hamarosan, ha lesz időm, akkor lassanként megint át akarom nézni a teljes Galériát és törölni a felesleges ikonképeket, áthozni még pár hiányzó képet a Kárpát-medencésből + kaptam másoktól is képeket, szóval komoly rendrakást tervezek... )


Javítva: 03.06.2011. 10:15 | Fel!

#12

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 03.06.2011. 10:37
- mespilus | 485 Hozzászólás

Úgylátom először kérdeznem kellett volna, aztán panaszkodnom
Soha sem használta, a százalékot, szóval köszi, nekem megoldottad a problémámat

Fel!

#13

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 03.06.2011. 10:39
- mespilus | 485 Hozzászólás

Sőt, rájöttem, hogy a Ctrl+görgő itt is működik

Fel!

#14

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 03.06.2011. 10:46
- orsoly | 1.074 Hozzászólás

Nem is értettem volna ezt a problémát, ha a napokban nem egy olyan gépen ténykedtem volna, ahol Explorer böngésző van telepítve. Én Firefox-ot használok, ott semmi ilyen gond nincs. A fórumra feltöltött eredeti nagy felbontású képek kb. negyed-képernyő nagyságban jelennek meg, és az egérrel a képmezőben megjelenő "+" jelű nagyítás ikonra kattintva aztán lehet görgetve jó nagy felbontásban részleteket nézegetni, már ha elég éles ehhez a kép. (Ezt a galéria képeivel viszont nem lehet megtenni, sajnos.)

Fel!

#15

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 03.06.2011. 13:31
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Na ja, én meg még odáig se jutottam el, hogy felmerüljön bennem a kérdés, hogy mi? Én is Firefox-ot használok, úgyhogy nálam nincs is olyan gond, hogy ne lássam a képet egészben....

Szóval a Milyen növénynél szerintem tárgytalan a téma. Ki kell várna azt a - sávszélességtől függően - pár másodpercet amíg a kép lejön, aztán onnan már nem lehet gond. Külön kivágogatni részeket, esetleg olyanokat, amiket nem is biztos, hogy tudom hol keressek... Nem értem miért lenne szükséges. De talán ez a téma már túltárgyalt...

A galériában, én meg nem hiszem, hogy változtatni kellene. Nem csak azért, mert 10.000 képet szerintem őrültség lenne lecserélni....., hanem mert szerintem a galéria több egyszerű képtárnál, ahol szép fotókat tárolunk, és gyönyörködünk bennük, én legalább is sokat használom határozásnál. Ennek megfelelően szerintem a 1024*768 egy egész jó kompromisszum az élvezhetőség és a láthatóság között. Ettől nagyobban asszem nem is nagyon tud a galéria megjeleníteni, de ettől kisebben pedig a részletek adott esetben nem látszanak annyira amennyire valaki határozáshoz szeretné használni. Persze ha a képek tűélesek, és részletgazdagok lennének, és konkrétan a határozóbélyegekről készülnének..., akkor kisebben is jól látszódna minden..., de az még odébb van... Mondjuk ez csak amolyan jól hangzó duma... Én egyszerűen csak jobban szeretem a totál képernyős képeket...


Javítva: 03.06.2011. 13:31 | Fel!

#16

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 06.06.2011. 21:29
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Csináltam egy részlet kivágást a galériába, egy állvánnyal, szélcsendben készült képről, a hétvégén fotózott bagolyfű kb. 3 mm hosszú virágáról. Hiába tettem volna fel az eredeti akár 1024*768-as felbontásban, akkor se látszana ennyire. Nem mintha vitatkozni akarnék, mert nekem tényleg mindegy, csak nekem pl. így tűnik a legszerencsésebbnek az apró részletek megjelenítése, nagy felbontású és méretű képek feltöltése nélkül.

Katt ide.

Fel!

#17

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 06.06.2011. 23:38
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

És ugyanezt tettem itt is.

Fel!

#18

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 06.06.2011. 23:46
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

A kivágás az oké... engem csak az zavar, hogy nem teljes képernyős/nem tölti ki a kép a Galériában a keretig rendelkezésre álló szélességet...
(De mondjuk már ez is komoly haladás a korábbi "telefonos méretű" képeidhez képest, úh. csak így tovább a növögetéssel... És a képek meg nagyon szépek, úh. örülünk ám nekik! )


Javítva: 06.06.2011. 23:48 | Fel!

#19

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 22.07.2013. 17:14
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Időnkét fölmerül a föltöltött képek mérete, mint technikai probléma. A nagy fájl két okból kerülendő, egyrészt nincs mindenkinek gyors internete (pl. mobilinternet előfizetéssel kapcsolódik), másrészt diashow nézetben alaposan kilógnak a nagy képek a képernyőről. Tapasztalatom szerint az 1024x768 pixeles képek elegendőek, kb. 200kbájtos jpeg fájlként.

Akinek nincs tapasztalata a kép konvertálásával, annak javaslom az ingyenes Irfanview programot. Rendkívül könnyű kezelni. Aki nem akarja a menüjét végigböngészni, a Ctrl+R-re jön be az átméretező ablak. Utána S-re beugrik a "Mentés másként". A jpeg formátumhoz a képminőséget 80%-ra érdemes állítani, az már jó felbontást ad.

Fel!

#20

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 15.10.2017. 06:54
- topoly | 296 Hozzászólás

Van pamacslabodás képem Békésből. Azért merem laikusként biztosra mondani, mert botanikussal voltam terepen Szóval elküldeném a napokban valakinek a képet kontrollra és ha gondoljátok vagy az illető gondolja, akkor felrakhatja az itteni galériába. Megnéztem, 2 db kép van a növényről.
A kérdés, hogy kinek küldhetem el? (A méretről már találtam irányzékot ebben a topikban, 1024*768 és 200 kb. körül - ezt vágom. És történetesen Iv-t használok magam is ilyen feladatokra, tehát ez a része rendben.)

Fel!

#21

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 15.10.2017. 18:54
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Ha bizonytalan vagy a határozásban, akkor előbb kérdezz rá a "Milyen növény?" fórumrészen,
utána mehetnek a képek a megfelelő galériába. A képeket mostantól saját kezűleg is föl tudod tölteni a 7. hozzászólás-ban leírtak segítségével.

Fel!

#22

RE: Képfeltöltés

- Technikai panaszkodó... 15.10.2017. 20:14
- topoly | 296 Hozzászólás

Köszönöm a jogosultságot. A napokban kitalálom, hogy legyen.

Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 73 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17317 topik és 72373 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).