#51

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 10.03.2012. 18:11
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Már csak a Berberis lekvár és a Berberis pálinka képe hiányzik.

Fel!

#52

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 10.03.2012. 18:13
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás
Fel!

#53

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 16.03.2012. 18:26
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Húúú, momentán összesen 18.001 db. kép van a 8 db. képgalériánkban (+ még a fórum részen is van jópár)!
Csak így tovább!!!


Javítva: 16.03.2012. 18:28 | Fel!

#54

Galéria bővítése...

- Technikai panaszkodó... 18.07.2012. 15:36
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Korábban (egy Gaillardia kapcsán) felmerült, hogy esetleg nem ártana kibővíteni a M.o. flórája galériát azokkal a kivadulós fajokkal, amik pl. a Simonban még szerepeltek, de az ÚMF-ből kiszorultak, vagy csak apró betűvel szerepelnek... (Ez mondjuk szerintem már csak azért is indokolt lenne, hiszen már más olyan adventív fajokkal és hibridekkel is kibővítettük a galériát, amik nem szerepelnek a könyvben.)

Nos? Vélemények?


Javítva: 18.07.2012. 15:37 | Fel!

#55

RE: Galéria bővítése

- Technikai panaszkodó... 20.07.2012. 23:46
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Én nem látom akadályát.


Javítva: 20.07.2012. 23:46 | Fel!

#56

RE: Galéria bővítése

- Technikai panaszkodó... 21.07.2012. 09:36
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Remek!

P.S.: majd megpróbálom úgy berakosgatni az új albumokat, hogy mindenhol a sor végén legyenek...


Javítva: 21.07.2012. 09:43 | Fel!

#57

RE: Galéria bővítése

- Technikai panaszkodó... 21.07.2012. 10:35
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

a magyar flórás galériákat szakmai szempontból célszerű volna meghagyni a magyar flóra honos és meghonosodott tagjainak (ebből a szempontból még az UMF fajlstáját is vágnám, mert nem 2700 honos és meghonosodott faj van, hanem kevesebb)

ha kivadulásokat nézünk, a határ a csillagos ég, valószínűleg jóval 3000 faj fölé lehet duzzasztani (folyamatosan emelkedő számmal persze), viszont a növekmény döntő része nem lesz, lehet megfotózva

tovább lehetne viszont vinni a "külhoni és itthoni dísznövények" (eddig elég üres részt), bár valamilyen tagolás ott is kívánkozik (jó megoldást nem tudok ...), mert Thaiföld és Békés megye eléggé hülyén néz majd egymás mellett

Fel!

#58

RE: Galéria bővítése

- Technikai panaszkodó... 21.07.2012. 10:46
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Jogos, cak az a probléma, hogy Dísznövényes-Külhonis galéria belátható időn belül nem fog elkészülni (ennek problémáit már korábban tárgyaltuk... valószínűleg meg kell várni a megfelelő szoftverfejlesztést (=Drag&Drop funkció a mappákra) ahhoz, hogy ez működőképes (=kellően rugalmasan alakítható) legyen... ), így egyelőre csak a Mo. flórája galéria áll rendelkezésünkre...
Amiben szerintem egyébként nem baj, ha több minden szerepel, hiszen ez elsősorban a határozást kívánja segíteni... de úgy is mondhatnám, hogy kifejezetten a határozókönyvek használatát kívánja segíteni, tehát ideális esetben minden olyan faj megtalálható benne, ami a hazai határozó(k)ban szerepel! + Természetesen a fórumos kollégák érdekes új felfedezéseit is nyilván beletesszük, (pl. hibridek, Guizotia, stb.)


Javítva: 21.07.2012. 11:02 | Fel!

#59

RE: Galéria bővítése

- Technikai panaszkodó... 21.07.2012. 10:51
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Ja, és talán lassan már el lehetne kezdeni Mo. flórájában a korábban tervezett ikonrendszer bevezetését, ami a fajmappák borítóján jelezné az adott faj "státuszát": védett, fok. védett, adventív, stb. Ezzel talán élesebben láthatóvá válna, hogy mely fajok honosak, melyek nem...

Fel!

#60

RE: Galéria bővítése

- Technikai panaszkodó... 21.07.2012. 11:10
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Juhééé! Én is épp a minap gondoltam az ikonos dologra! Szerintem ízlésesre megszerkesztve igen jó lesz!

Fel!

#61

RE: Galéria bővítése

- Technikai panaszkodó... 21.07.2012. 11:19
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

utálom az ikonokat :)

de ha már lesznek, akkor javaslom: semmiképpen sem túlbonyolítani! se a jelölésben (integető emberkék, kicsiny városok ...), se a jelölések számában! (legjobb volna pl. zöld, sárga, piros kis körökkel :), zöld a honos, sárga a falusi adventív, piros az özönfaj, most találtam ki, szabadon felhasználható)

szintén nagyon utálom, ha a védettséget a tudományos (határozó jellegű) munkákba belekeverik - az tisztán egy jogi kategória, abszolút szubjektív kialakítású

számos értékes, ritka, eltűnő, jó élőhelyeken élő fajnak esélyes sincs a védettségre, míg pl. szártalan kankalinnak és szálkás pajzsikának esélye sincs kikerülni onnan

lehet egy védett lista valahol a honlapon, de hogy nem kellen a határozáshoz odakeverni, az biztos


Javítva: 21.07.2012. 11:19 | Fel!

#62

RE: Galéria bővítése

- Technikai panaszkodó... 21.07.2012. 11:35
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Nos, ez az ikonváltozat szerepelt ebben a topikban régebben, amikor ez először felmerült... hogy kell-e betűjel az vitatható, lehet valóban elég a színes kör is. Mivel ezek a jelek csak a mappákon szerepelnének, nem minden egyes képen, így szerintem meg lehetne úgy csinálni, hogy ne vonjon le semmit a galéria élvezhetőségéből, viszont adjon némi plusz információt!

És a védettség függetlenül attól, hogy jogi kategória vagy sem, szintén egy hasznos plusz információ... ráadásul már az is nagy előny, ha valaki véletlenül idetévedő pont a galériás nézelődése miatt fog úgy dönteni, hogy nem viszi haza vázába az Epipactis-t, mert az védett...

Csatolt képek:

Javítva: 21.07.2012. 11:36 | Fel!

#63

RE: Galéria bővítése

- Technikai panaszkodó... 21.07.2012. 11:57
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Ja, beszéljünk róla!
A védettséggel az a gond, hogy elég sokat számít a fajok/élőhelyek védelmét illetően. Hiába, hogy egyik faj megérdemelné a védelmet a másik meg indokolatlanul védett, mégis utóbbi kap nagyobb figyelmet és támogatást.

Mi lenne ha egyes hozzáértő kollégák kidolgoznának egy gyakorisági indexet. Mint ahogy pl a Madárhatározóban is van 1-5-ig kategória.
Így mondjuk egy számmal jelölve a M.e.t köz., M.e.t gyak. M.e.t. szórv., M.e.t. ritka, stb kategóriákat. Persze a M.e.t... csak egy kis hányada a fajoknak, és nehéz a többi fajt országos szinten egy-két indexxel jelezni, de talán valamilyen ésszerű, tájékoztató jellegű rendszert ki lehet dolgozni.

Szerintem amit érdemes jelölni :adventív, védett, gyakoriság, élőhely. Utóbbi kettő elég macerás, de ha mondjuk lenne az ikonképben egy sáv csak erre kialakítva... Én sem szeretném túlbonyolítani. Lehet az élőhelyeket inkább az egér ikonképre húzásakor megjelenő halvány szövegmezőbe lenne érdemes írni....

Na most léptem egy pár napra.

Fel!

#64

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 08.03.2013. 12:57
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Úgy tűnik, sikerült egy kicsit trükközni a galériával és így némileg javult a Galéria egyik fő problémája, hogy eddig nem igazán lehetett az albumok sorrendjét utólag változtatni (ill. új albumokat beszúrni a megfelelő helyre...) De most lehet! Továbbra is elég macerás, de azért megoldható, úh. ha valaki hiányol valamit, aminek nincs albuma, vagy nem jó helyen van, akkor szóljon!

A gond eddig az volt, hogy a "Galéria szerkesztése" opció megnyitása esetén a rendszer egyből elkezdte listázva egyszerre megnyitni az összes létező galériás albumot, ami pedig olyan kezelhetetlen mennyiséget jelentett, hogy némi várakozás után lefagyott és meghalt tőle minden böngésző ill. gép, ezért lehetetlen volt a továbbiakban bármiféle szerkesztés megkezdése...

A Chrome viszont mostanában nagyon lassan, de néhányszor már képes volt megnyitni a teljes - km-eken keresztül legörgethető - galériás albumlistát és egy ilyen alkalommal szerencsére sikerült külön-külön is megnyitni csak a fő albumokat (M.o. flórája, Rügyek, stb.), amik egyesével már viszonylag kezelhető méretűek a rendszer számára! A fő albumok linkjét ezért külön-külön elmentettem és így szerencsére a linkekkel a továbbiakban ki lehet kerülni azt a kritikus első lépést, ami a teljes galéria összes albumának végzetes megnyitását jelentette!

Remélem idővel a diavetítés sebességét is sikerül majd egy kicsit gyorsítani és akkor már teljesen jók lesznek a galériák...

Fel!

#65

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 08.03.2013. 20:03
- Harka | 2.868 Hozzászólás
Fel!

#66

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 09.03.2013. 19:34
- Csukoka | 2.287 Hozzászólás

Hiába, egy, csak egy böngésző van talpon a vidéken, amelyik jól beállítva, néhány bővítménnyel kifogástalanul működik. Google Chrome.


Fel!

#67

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 24.03.2013. 20:21
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Tettem fel pár képet a Libanotis-ról, és a "cím" rovatba történő íráskor az első betűk leütése után a gép nem ajánlotta fel a korábban beírt, ugyanígy kezdődő faj neveket. Régebben ez működött.

Nemrég a fiam újratelepítette a gépemet. Lehet, hogy ez az én gépem hibája?

Fel!

#68

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 24.03.2013. 22:29
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Nem, a fiad hibája!

De ez mindenesetre nem "fórumos opció", úh. valami egyéni beállítás lehetett... pl. előzmények törlése / beírások automatikus mentésének tiltása, másik böngésző, vagy valami ilyesmi...

Fel!

#69

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 25.03.2013. 07:13
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Nem is arra gondoltam hogy a fiam hibája.

Telepítéskor másik böngészőt rakott fel, akkor ezek szerint meg kell keresnem valahol a beállításoknál.

Köszi!

Fel!

#70

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 11.02.2014. 15:38
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Korábban ebben a topikban is megtárgyaltuk már párszor, hogy jó lenne a Mo. flórája galériát néhány hasznos információval kiegészíteni, pl. a védett, fok. védett, ill. adventív kategóriák feltüntetésével.

Felmerült lehetőségként különböző színű ikonok ill. képkeretek alkalmazása, de azt gondolom, hogy ez egyrészt eléggé elcsúfítaná a galériát, másrészt rengeteg plusz munkát jelentene és nem is biztos, hogy mindenkinek egyértelműek lennének a jelölések, úh. szerintem maradjunk a szöveges információközlésnél... vagyis hogy simán be lesz írva a faj neve mellé, hogy VÉDETT!, FOK. VÉDETT!, vagy ADVENTÍV és kész.

A harasztok ill. a nyitvatermők esetében az előbb megcsináltam ezeket a kiegészítéseket (pl. ITT IS megtekinthetők a kiegészítések ill. az orchideáknál és még néhány fajnál már eddig is fel volt tüntetve így a védettség...)
Nekem bejön, de várom a kritikai észrevételeket, még mielőtt a zárvatermőknek is nekikezdek...


Javítva: 11.02.2014. 16:02 | Fel!

#71

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 11.02.2014. 16:12
- nagyezerjofu | 309 Hozzászólás

Pártolom a kezdeményezést! Nekem nagyon jó lenne az is, ha a természetvédelmi értéket is látni lehetne. Ez 5/10/50 eHUF a védett növények esetében illetve 100/250 eHUF a fokozottan védetteknél, 100/2012. VM rendelet alapján. Egy darabig valszeg. nem fog változni. Megjegyzem, hogy a Természetvédelmi növénytan tankönyvben (2012) még csak az eggyel korábbi jogszabályt vették alapul.

Mondjuk így: VÉDETT(10)!

Forrás: Magyar Közlöny 20903. oldaltól: http://www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/hiteles/mk12128.pdf

Fel!

#72

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 11.02.2014. 16:25
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hát, ööö... a pénzügyekkel attól tartok nem fogunk a galériában foglalkozni... elvégre minden növény felbecsülhetetlen értékű!

De itt különben már régóta van fent "árlista" is, úh. ki lehet keresni, ha valakit érdekel: LISTA

Fel!

#73

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 11.02.2014. 18:02
- retek | 2.168 Hozzászólás

Szerintem jó ez így kiírva mellé. A kis ikonos megoldás felesleges, meg nem kell bonyolítani. Látható, látja az aki akarja.

Fel!

#74

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 11.02.2014. 20:55
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Jobb így, mint e nélkül, de én azért ha nem tartana sokból, megnézném, hogy milyen lenne az ikonokkal...
De az most túl nagy munka lenne, és lehet nem érné meg. Szólva jó ez a feliratozás is!

Fel!

#75

RE: Galéria

- Technikai panaszkodó... 11.02.2014. 21:23
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Szerintem azért is jobb így, mint az ikonokkal, mert így legkésőbb holnap estére készen lesz, mert így odaírtam az adventívekhez a származási helyet is (pl. Moraceae), ami csak ikonokkal azért némileg macerás lett volna... ha meg ikon is van, meg még oda is van írva a származási hely, az meg felesleges...


Javítva: 11.02.2014. 21:23 | Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 35 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17317 topik és 72373 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).