#1

Budakeszi, Nagy-Kopasz

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 12.08.2011. 17:00
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Gyorsan elszaladtam reggel Budakeszire, hogy megnézzem mi újság a húsos somokkal, lehet-e már szedni belőlük, de sajnos még csak pár bokor volt érett, a többire még várni kell... sebaj, gyanítottam, hogy ez lesz a helyzet, de legalább sétáltam egyet. Szerencsére így hét közben reggel még viszonylag kevés a kiránduló, úh. nyugodtan lehet "elmélkedni", mert csak ritkán találkozni zavaró fajtársakkal...

A hegy tetejére mindig öröm felmászni, mert amellett, hogy út közben is van sok érdekes növény, egy csodaszép "sziklakert" van a tetején ahol mindig virágzik valami remek növény, most épp szürkés ördögszem (Scabiosa canescens), magyar gurgolya (Seseli leucospermum), ágas homokliliom (Anthericum ramosum), sárga kövirózsa (Jovibarba globifera), homoki fátyolvirág (Gypsophila arenaria), stb. dömping van. Külön élmény, hogy alig lehet úgy leülni, hogy ne üljön rá az ember valami védett növényre...

(Ja, és persze ott van a tetőn a kedvenc, amolyan művészien bonsaiosan viharvert budai berkenyém (Sorbus semiincisa) is! )

Csatolt képek:

Javítva: 12.08.2011. 17:17 | Fel!

#2

RE: Budakeszi, Nagy-Kopasz

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 13.08.2011. 11:25
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Ja, egyébként volt pár gomba is, pl. ilyen kilósra megnőtt kenyérgombák... Meg sok szép színes galambgomba, meg még színesebb tinoruk, akiknek a kilétével még ööö... vannak némi kétségeim, úh. ha a mai ebéd után nem jelentkeznék, akkor valamit csúnyán elnéztem...

Csatolt képek:
Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 70 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17318 topik és 72381 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).