#1

Pilisben, a Nagy-Kevély felé

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 25.03.2011. 12:00
- mobe | 1.181 Hozzászólás

Egy megszokott tekergő utamra indultam Pilisborosjenőről a végre tavasziasra forduló időben. Pár lépésre a Teve-szikláktól töményen mellbevágott a digitális barbárság újabb megnyilvánulása.
A sziklák felső permén virágszőnyeg: a hegyi ternye sárgállik. A tölgyesben már itt is nyílik az illatos és a fehér ibolya. Egy kisebb tisztáson a lilás régi tőlevelek között már megindult az új hajtás, vajon mi lehet ez? A bársonyos tüdőfű bimbós és nyíló változatban is megjelent.
Feljebb, a dolomit sziklák között a Nagy-kevélyi kőfülke mellett a morzsalékos meredélyen, majd később a felette, a sziklák hasadékában is nyújtózik a fény felé a közönséges dercevirág. Vállaltam némi kockázatot, amikor vállamon a fotóstáskával, kezemben az állvánnyal a kőfülke mellett felmásztam a sziklák tetejére, de megérte. Az erdő ugyan kopasz még, de azért szép innen a kilátás. Itt fenn találtam még kövér daravirágot is.
Jó kis séta volt, csak azokat a monitorokat tudnám feledni.
(A feltöltés után látom, hogy a képek sorrendjét a xobor jól összekeverte.)

Csatolt képek:

Javítva: 25.03.2011. 12:30 | Fel!

#2

RE: Pilisben, a Nagy-Kevély felé

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 30.03.2011. 15:57
- Jaurinum | 1.656 Hozzászólás

A növekedésnek indult lilás növény sajnos az aranyvessző (Solidago gigantea vagy S. canadensis).

Fel!

#3

RE: Pilisben, a Nagy-Kevély felé

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 30.03.2011. 16:37
- mobe | 1.181 Hozzászólás

Köszönöm!

Fel!

#4

RE: Pilisben, a Nagy-Kevély felé

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 31.03.2011. 11:35
- barkócza | 2.012 Hozzászólás

Akkor nem keveri össze a sorrendet, ha a képeket utólag, "szerkesztés" során töltöd föl. Megteheted, hogy kitörlöd őket, és újra feltöltöd, akkor tartja a sorrendet.

Fel!

#5

RE: Pilisben, a Nagy-Kevély felé

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 31.03.2011. 14:22
- barkócza | 2.012 Hozzászólás

Az útszéli digitalizmus, sajnos, az ún. szinesfémgyűjtőknek köszönhető. A kapcsolóüzemű tápegységek elterjedésével egyre kevesebb a réz a készülékekben, a képcsövek eltérítőtekercse tartalmaz még egyedül számottevő mennyiséget. Ahogy látod, szét vannak verve a dobozok, és a képcsövek végéről hiányzik az eltérítőtekercs. A maradékot meg kilökik a természetben.

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 37 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17297 topik és 72315 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).