#1

Zemplén augusztusban

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 08.08.2011. 11:34
- Harka | 2.868 Hozzászólás

A héten pár napra lehet, hogy felnéznénk a Zemplénbe. Van valakinek tuti tippe, hogy botanikai szempontból milyen helyeket érdemes felkeresni? Bármi érdekelne, még sosem jártam ott, és nem is tudok róla semmit. De ha a Medves, vagy a Karancs jobb hely..., vagy esetleg a környéken van valami jó kis láp, vagy bármilyen remek élőhely, azokat szívesen felkeresnénk... Elég képlékeny, csak az a biztos, hogy arra fele mennénk.

Fel!

#2

RE: Zemplén augusztusban

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 09.08.2011. 20:28
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Én tudok pár jó helyet a Zemplénben (igaz, júliusban jártam ott mindig), Regéc, Fony, Telkibánya, Kishuta és Nagyhuta körül. Írj magánban, hogy mi érdekelne! (A kínálat: Geranium pratense, G. palustre, Matteuccia struthiopteris, Aconitum moldavicum, Astrantia major, Lycopodium clavatum, L. complanatum, L. annotinum, Huperzia selago, Vaccinium myrtillus, V. vitis-ideae, Carex hartmanni, Gentiana pneumonanthe, Gladiolus imbricatus, Achillea ptarmica, Ophioglossum vulgatum, Botrychium lunaria ... csak ami elsőre eszembe jutott.) Egy-két jó helyet Füzér és Füzérkomlós környékén is tudok.
Szerintem a Karancs és a Medves nem olyan jó, mint a Zemplén, de Dr. Csiky János a táj flórájáról és vegetációjáról írta a PhD-ját, őt érdemes kérdezni.


Javítva: 09.08.2011. 22:01 | Fel!

#3

RE: Zemplén augusztusban

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 09.08.2011. 22:49
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

(Vagy menj el a térerő nélküli faluba, Komlóskára és nézd meg a Telér-tanösvényt... amit egyszer nagyon régen - még fiatal koromban, valamikor a két világháború között - egy 1 hetes, gyötrelmes kényszermunkatábor keretében fel kellett újítanunk néhány szerencsétlen sorstársammal közösen... )


Javítva: 09.08.2011. 22:50 | Fel!

#4

RE: Zemplén augusztusban

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 13.08.2011. 22:29
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Köszi a hozzászólásokat! Bár nem tudtunk most mégsem a Zemplénbe menni, de ami késik nem múlik, és legalább jobban fel tudunk addigra készülni. Majd a Csiky-nél is megérdeklődjük a tutit!

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 63 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17314 topik és 72366 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).