#76

RE: Rendezvény védett területen?!

- Ahol semmi sem OFF... 05.05.2018. 16:15
- retek | 2.168 Hozzászólás

Az élőhely, illetve a rendezvény célja miatt. Az engedélyekkel szerintem rendben vannak, Kecskeméten is a passió szervezése kapcsán eléggé odafigyeltek a engedélyeztetésekre a szervezők. Ez épp pont olyan dolog, hogy a természetvédelmet hogyan lehet összeegyeztetni egyéb más szempontból fontos dologgal. Nem ismerem a helyi viszonyokat, de látatlanban, ha tényleg annyira jó lenne a hely, akkor be sem engednék a területre őket, valszeg ez a rendezvény sok évre tekint vissza és nem okoz természetvédelmi kárt, NPI-gal biztos történtek egyeztetések. De mondom ezt látatlanban.


Javítva: 05.05.2018. 16:15 | Fel!

#77

RE: Rendezvény védett területen?!

- Ahol semmi sem OFF... 05.05.2018. 17:25
- Kele | 666 Hozzászólás

Néhány éve nyári tőzikéket fotóztam Füzitőn, az időközben elhíresült/hírhedett vörösiszaptároló környékén. aztán jöttek grínpíszék, fölpiszkálták a befedés körüli ügyeket, a tataiak, akik fedték be, biztonsági őrséget telepítettek, kamerákat telepítettek, lenyírták a füvet, s amikor legutóbb arra jártam egyetlen tő tőzikét sikerült fellelnem, azt is a biztonsági őrök árgus tekintetétől övezve, majd eltanácsolva...
Amikor a kutya sem törődött a területtel tucatszám virítottak, majd elkezdtek törődni, s maradt (ha ugyan megvan még) egy db.
A passió, amíg "belügy", addig valszeg túlélnék a növények, ha kinövi magát látványossággá, akkor...

Fel!

#78

RE: Rendezvény védett területen?!

- Ahol semmi sem OFF... 05.05.2018. 18:07
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Nem kétlem, hogy minden engedélyük megvan és hogy sokan imádják a hasonló rendezvényeket... Nekem inkább azzal van a bajom, hogy ezeken az agglomerációs településeken az utóbbi pár évtizedben szinte minden négyzetcenti beépült, alig maradt néhány beépítetlen folt, ami elvileg természetvédelmi terület, aminek a célja a természet védelme lenne, nem passió, nem falunap, nem bográcsozó verseny, stb.
(Diósd dettó ugyanerre példa, a 70-es évek óta nincs külterülete, egyetlen beépítetlen folt maradt természetvédelmi területnek, a kőbánya, mert az építésre alkalmatlan volt... erre hol vannak a rendezvények? Hát persze, hogy a kőbányában...)

Fel!

#79

RE: Rendezvény védett területen?!

- Ahol semmi sem OFF... 05.05.2018. 18:45
- retek | 2.168 Hozzászólás

Csak megpróbáltam válaszolni a kérdésedre. Igazad van, ez a célja, nem kérdés, interjúhold meg az illetékes természetvédelmi őrt és akkor lehet kapsz egy értelmes választ, nem csak találgatást.

Fel!

#80

RE:

- Ahol semmi sem OFF... 11.05.2018. 18:13
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás
Fel!

#81

RE:

- Ahol semmi sem OFF... 11.05.2018. 20:45
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Mondanám, hogy hajrá, de igazából tartok tőle, hogy legközelebb akkor nem ide, a meglévő illegális lerakóhoz viszi majd a hülye a hulladékát, hanem kezd egy másikat. Meg ez szerintem nem a civilek dolga, hanem a rendőröké, bár tény, hogy nem ártana nekik egy kis noszogatás...

Fel!

#82

RE: Rendezvény védett területen?!

- Ahol semmi sem OFF... 11.05.2018. 22:32
- Kemény Dió | 5.505 Hozzászólás

Itt lehet normális, hivatalos válaszokat kapni közérdekü kérdésekre: https://kimittud.atlatszo.hu/
Jogi háttér: https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1300165.tv

Az önmagunkban füstölgés semmit sem ér.


Javítva: 11.05.2018. 22:34 | Fel!

#83

RE: Rendezvény védett területen?!

- Ahol semmi sem OFF... 12.05.2018. 09:18
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hát, attól tartok sok esetben csak a füstölgés marad... pl. a fenti két esetben is:

- a rendezvény legális, mindenki imádja, csak nekem, meg a méreggyiloknak nem jön be...
- az illegális szemetelők bármit bárhova kitesznek, számomra teljesen érthetetlen módon sokszor még olyan cuccokat is elcipelnek az erdő közepére, amit egy hulladékudvarban ingyen le lehetne adni... (a kerti zöldhulladékot kirakóktól egyébként szintén méregzöldre változik a kalapszínem... )


Javítva: 12.05.2018. 09:21 | Fel!

#84

Végállomás

- Ahol semmi sem OFF... 21.01.2019. 20:19
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

A hétvégén Berlinben jártam és a folyóparti, szombati piacon ezzel a bódéval hozott össze a sorsom. Büszke tulajdonosa a bódé előtt feszít.

Jól láthatóan itt van a törökországi orchidea állomány végső állomása.

A Európa egyik leg környezetvédőbb országában teljesen legálisan árulják az orchidea főzeteket, mely növények egész Európában védettnek minősülnek. A német állam sok millió eurót áldoz az élőhely rekonstrukciókra, köztük az orchidea állományok fennmaradására. Hogy is van ez?

Csatolt képek:
DSC05575.JPG
Fel!

#85

RE: Végállomás

- Ahol semmi sem OFF... 21.01.2019. 20:52
- Kemény Dió | 5.505 Hozzászólás

Ez érdekes, be lehetne jelenteni. Nem lehet, hogy német OBI-s Phalaenopsisból készítette?
Amúgy Törökországban minden orchidea védett, vagy vannak tömegfajok?

Fel!

#86

RE: Végállomás

- Ahol semmi sem OFF... 21.01.2019. 21:29
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Törökországban ipari méretekben folyik a szálep gyűjtés, mely végállomása Németország. Ráadásul a gyűjtőket csudára nem érdekli, hogy ritkaságról, vagy egy közönségesebb fajról van szó, csak a mennyiség számít.

Nem a mi dolgunk a bejelentés, inkább csak érdekességként tettem fel a képet, eddig én is csak olvastam róla, most találkoztam vele először személyesen.

Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 14 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17311 topik és 72362 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).