#1

Ez nem tudom milyen fa. (=Hippophae rhamnoides)

- Milyen hazai növény? 27.07.2012. 10:20
- szep edina | 202 Hozzászólás

En eddig panel lakasban laktam,2 eve lakom falun ahol egy hazat epitettunk mert mar nagyon faraszto volt a varosi zaj. Ezert mikor tetszik egy fa vagy akarmilyen noveny,azt en haza hozom es el ultetem,vigyazok ra nagyon,csak sajnos nem tudom a nevuket de, oromomre szolgal most ez a csodalatos forum ahol mindent megtudhatok .
Ugyhogy meg van egy agam amit a tavasszal szereztem,foldbe dugtam es ez lett belole /kep/,nem sokat nott de eletvidaman el.
Kerem szepen tudatni a nevet.Koszonom nagyon szepen.

Csatolt képek:

Javítva: 27.07.2012. 17:42 | Fel!

#2

RE: Ez nem tudom milyen fa.

- Milyen hazai növény? 27.07.2012. 10:51
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Nagyon nem szerencsés dolog ismeretlen növényeket kiszedni és hazavinni, lévén nem tudod, hogy esetleg védett vagy ritka fajokról van-e szó, amiket illik a helyükön hagyni... (Vagy a másik véglet: inváziós gyomfajok továbbszaporítása otthon is.)

Ennél a növénynél jó lett volna az anyukáját is lefotózni (+ esetleg lelőhelyet írni), mert egy egy kis hajtásból, képről azért néha elég nehéz... de szerintem homoktövis Hippophae rhamnoides.

P.S.: légyszi nyiss minden kérdésnek / fajnak új topikot!


Javítva: 27.07.2012. 17:43 | Fel!

#3

RE: Ez nem tudom milyen fa.

- Milyen hazai növény? 27.07.2012. 22:21
- szep edina | 202 Hozzászólás

A P.S megertetem , de most nagyon le lettem tolva pedig en csak egy pici agat vettem le es arra is vigyaztam nagyon, hat ezert meg nem kell azzal a bumerangal szet verni a fejem. Egyebkent az agat Nagyvaradon szereztem es koszonom szepen a valaszt. Mar nem emlekszem honan tortem le de jo otlet a foto ...koszonom.

Fel!

#4

RE: Ez nem tudom milyen fa.

- Milyen hazai növény? 28.07.2012. 07:39
- Kele | 666 Hozzászólás

A képen tényleg homoktövis van. Egymagában nem sokat ér, mert kétlaki :) nálunk már érik a termése (C vitaminban dús). Ha hasznossá akarod tenni, nézz szét a környéken, van-e másnak is, s próbálj beszerezni ilyet-olyat is. Különben csak nő, dísznek megteszi, amúgy 4-5 év míg kiderül: "fiú-e vagy lány" ;)

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 2 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17318 topik és 72378 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).