#1

A feltöltött képek megfordulnak.

- Technikai panaszkodó... 22.02.2018. 19:40
- Kemény Dió | 5.503 Hozzászólás

A gépemen a kép tisztességes irányban van, ha feltötöm a fórumra, akkor megfordul. Miért?
Pl. itt mindhárom kép: Guadeloupe+Dominika,villás fü

Fel!

#2

RE: A feltöltött képek megfordulnak.

- Technikai panaszkodó... 22.02.2018. 22:25
- Csukoka | 2.282 Hozzászólás

Ha mobillal készült fotót töltök fel, azok is megfordulnak. Már nem próbálkozok ilyenekkel.

Fel!

#3

RE: A feltöltött képek megfordulnak.

- Technikai panaszkodó... 22.02.2018. 23:01
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

A laptop képnézegetéskor nálam is automatikusan elforgatja 90 fokkal, a helyes irányba a fényképezővel lőtt "állóképeket"...

Nem értek hozzá, de valószínűleg valami olyasmi lehet a probléma, hogy a fényképezőről áttöltött kép adatok a laptopos nézegetőben nem módosulnak, tehát nincs tényleges forgatás, csak a laptop tud olvasni valamilyen - a helyes megjelenítéshez szükséges - kódot, míg a fórumra felrakott képeknél ez nem működik (mert valószínűleg a fórumra feltöltött képeknél nem mentődik a képpel együtt ez a megjelenítéshez szükséges adat), így azok "fekve" jelennek meg, ahogy eredetileg a fényképezőn is voltak.

Én azt szoktam csinálni, hogy manuálisan megforgatom a helyes irányba a gépre áttöltött állóképeket és még kicsit szerkesztek is rajtuk (pl. minimálisan levágok a kép széléből) és mentem /átnevezem őket, úgy feltöltve már nincs velük semmi probléma...


Javítva: 13.01.2020. 19:51 | Fel!

#4

RE: A feltöltött képek megfordulnak.

- Technikai panaszkodó... 23.02.2018. 10:29
- Kemény Dió | 5.503 Hozzászólás

Igen, 2-féleképpen forgattam a képeket. Néhányat a mappában jobb egérgombbal, szerintem ezek a jók. Néhányat pedig Windows-képnézegetöben. Eddig nem tünt fel a bosszantó jelenség.

Fel!


Látogatók
2 Fórumtag és 46 Vendég online:
tmoni10, Viola

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).