#1

Kütyük

- Ahol semmi sem OFF... 21.03.2011. 13:51
- novalusz | 497 Hozzászólás

Láttam hogy feljött témaként máshol a GPS-es kütyük témaköre, gondoltam legyen meg egy helyen. Ki mit használ, javasol vagy éppen ellenjavall?

Fel!

#2

RE: Kütyük

- Ahol semmi sem OFF... 21.03.2011. 13:57
- novalusz | 497 Hozzászólás

Én magam egy GPS-es okostelefont használok (BlackBerry - a kijelzője 320x240 pixeles, az már egész jól használható méret), azon az ingyenes TrekBuddy programot, amihez az ingyenes Mobile Atlas Creator programmal lehet térképeket létrehozni Google Earth, Google Maps, turaterkep stb. alapján. A lényeg persze a http://turaterkep.hostcity.hu oldalon van, ami Magyarország turistatérképe (önkéntes alapon bővül, nem teljes, de nagyon jó). Ehhez az összeállításhoz nem árt vagy némi informatikai affinitás, vagy egy ilyennel bíró ismerős. Persze nem szélszerszám, lehetne gyorsabb is - nem tudom összevetni semmivel, mert mást még nem használtam. Én jól elvagyok vele. Koordináta adatbázis létrehozására is használható, de nem ideális. Geocachingre is jó, de macerás az infókat rárakni.

Itt van egy lista arról, hogy ez a TrekBuddy milyen eszközökön fut: http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Requirements Próbálta valaki más is? Pl. PDA-n?

Fel!

#3

RE: Kütyük

- Ahol semmi sem OFF... 21.03.2011. 20:42
- mespilus | 485 Hozzászólás

Pontosan mi az a Geocaching? Az nem egy kincskeresőjáték, amit kifejezetetten GPSszel játszanak, és a résztvevők az apró monitorról fel sem nézve keresnek minél több eldugott dobozkát, úgy hogy közben szét sem néznek, hogy mi van körülöttük?!

Én most azon ügyködöm, hogy valahogy a képeimet térképesíteni tudjam. Mert ugye a fényképezőgép rögzíti, hogy mikor készült a kép, a GPS rögzíti, hogy mikor hol vagyok, és erre vannak progik amik összefésülik az adatokat, és kiköpik egy térképen, hogy melyik kép hol készült! De még nem találtam ideális progit, sajnos a GPS-em által elmentett fájlt egyik sem tudja
kezelni. Valakinek van ötlete, vagy gyakorlata?
Bocs Novalusz, hogy eltereltem a témát (egyébként én nem használtam még a TrekBuddyt.)

Fel!

#4

RE: Kütyük

- Ahol semmi sem OFF... 21.03.2011. 22:46
- novalusz | 497 Hozzászólás

A geocaching kincskeresősdi, igen, aztán hogy ki hogy űzi, nem tudom. De rémlenek olyan megtalálós bejegyzések, amiben megköszönik, hogy erre a szép helyre elhozta őket, jó is az.

Én a képek geotaggelésével (GPS koordináta beleírása a képbe) még nem foglalkoztam, néha lementem egy érdekesebb faj koordinátáját, aztán kész. Na majd hátha valaki más. Amúgy útvonalat milyen formátumban ment a tiéd?

Fel!

#5

RE: Kütyük

- Ahol semmi sem OFF... 22.03.2011. 08:51
- mespilus | 485 Hozzászólás

Ha a PDA-n lévő ArcPadet használom akkor dbf (mert ugye az készít belőle egy shapet ami áll egy dbf, egy shp, és egy shx fájlból) De néha szokott nálam lenni egy kis Garmin is, amelyik ismeri a dxf, gpx, mps (és txt) formátumokat.
Szóval még nem találtam olyan progit, ami ezek valamelyikét összehangolná a jpg-vel!

Fel!

#6

RE: Kütyük

- Ahol semmi sem OFF... 22.03.2011. 11:39
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Olyan fényképezőt kell keresni, ami egyben GPS is, (vagy fordítva)!
De a gondolat érdekesen hangzik.
Egy kicsit szakmaibb kérdés: a Garminodat hogyan hozod össze az ArcGIS-sel?

Fel!

#7

RE: Kütyük

- Ahol semmi sem OFF... 22.03.2011. 12:58
- novalusz | 497 Hozzászólás

Én néztem ilyen jellegű kiegészítőket Nikon tükörreflexeshez a neten, a Nikon maga méregdrágán árulja, de vannak más termékek is, pl. itt: http://www.solmeta.com/dede/pro.html

Fel!

#8

RE: Kütyük

- Ahol semmi sem OFF... 22.03.2011. 12:59
- mespilus | 485 Hozzászólás

"Olyan fényképezőt kell keresni, ami egyben GPS is, (vagy fordítva)! "

http://tesztpad.blog.hu/2011/02/13/uj_ca...gep_gps_vevovel
És tuttommal vannak már tükörrefisek is GPS-szel ellátva.

"A Garminodat hogyan hozod össze az ArcGIS-sel?"

Huhh ez egy hosszadalmas folyamat!
Szóval letöltöm az adatokat a Garmin saját szoftverével, a MapSource-szel, aztán egy ingyenesen letölthető programmal a Quantum GIS-szel megnyitom és mentés máskénttel esri shape fájlba mentem!
Ilyen egyszerű

Fel!

#9

RE: Kütyük

- Ahol semmi sem OFF... 22.03.2011. 13:03
- novalusz | 497 Hozzászólás

Én tegnap találtam egy gpx fájlt a telefonomon, ami egy növényes kirándulás alatt készült, és ezzel a programmal geotaggelni tudtam a képet, aztán mutatta is a Google Earth-ben hogy hol készült.


Javítva: 22.03.2011. 13:03 | Fel!

#10

RE: Kütyük

- Ahol semmi sem OFF... 22.03.2011. 14:36
- Harka | 2.868 Hozzászólás

"Huhh ez egy hosszadalmas folyamat!
Szóval letöltöm az adatokat a Garmin saját szoftverével, a MapSource-szel, aztán egy ingyenesen letölthető programmal a Quantum GIS-szel megnyitom és mentés máskénttel esri shape fájlba mentem!
Ilyen egyszerű "

Köszi!
A MapSource-ig bezárólag nekem is megvan, azt a Quantum GIS-t meg majd nézegetem. Én egyszer találtam egy, az ArcGIS-ssel összeépíthető GarminToolbar nevű programot, amivel egyszer valahogy sikerült is közvetlenül a shp-re vinni a GPS-ről (Garmin Etrex) az útvonalat, pontokat..., de azóta sem, igaz nem is nagyon foglalkoztam vele, és a GPS-t sem igazán használtam mostanában.

Fel!

#11

RE: Kütyük

- Ahol semmi sem OFF... 22.03.2011. 15:46
- mespilus | 485 Hozzászólás

novalusz, nem tudnád valahogy átküldeni belinkelni vagy mittomén ezt a progit, mert sehogyan sem tudom letölteni. (A www.softpedia.com- ról lejön egy install file, de nem telepszik fele rendesen a gépemre)


Javítva: 22.03.2011. 15:49 | Fel!

#12

RE: Kütyük

- Ahol semmi sem OFF... 22.03.2011. 18:16
- novalusz | 497 Hozzászólás
Fel!

#13

mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 19.08.2011. 12:40
- mespilus | 485 Hozzászólás

Nem tudjátok, hogy hol lehetne hozzájutni jó minőségű használt biológiai mikroszkópokhoz? (Magvakat nézegetni kellene, ugye ahhoz biológiai kell?!)
Nem tudom, hogy állnak az iskolák anyagilag (gondolom sz@rul), de az jutott eszembe, hátha valahol pont most selejtezik le a régi mikroszkópokat, és vesznek helyette újakat, és pont ott tanít az egyik fórumtárs...
Tudom nem valószínű... de mint tudjuk: a harcsa megy elöl, a Lepényhal meg utoljára.

Fel!

#14

RE: mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 19.08.2011. 15:36
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

... azaz a kardhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Azt hiszem, durván túlbecsültétek a státuszomat, mert kb. körberöhögnének, ha felvetném a mikroszkópselejtezés ötletét. De azért köszi, jól esett!

Egyéb iránt a "hozzájutni", a "jó minőségű" és a "használt" komponensek közül esetleg kettő szokott teljesülni egyszerre, de azért sok sikert!

Fel!

#15

RE: mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 19.08.2011. 15:52
- Bognár Jn | 120 Hozzászólás

Van egy mikroszkóp kiskereskedés a Városmajor út elején közel a Déli pályaudvarhoz.. A kis alapterülethez mérten sok mindent tartanak( mikroszkópok, tartozékok, méregdrága japán és szinte hasonló minőségű ,de jóval olcsóbb kínai mikrofotó feltétek, remek csillagászati és katonai távcsövek stb.). A személyzet segítőkész és nyitott a problémákra. Ott láttam elfogadható áron sztereó mikroszkópokat is.

Fel!

#16

RE: mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 19.08.2011. 15:56
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

(Hát ööö... én is attól tartok, hogy egy iskolából leselejtezett mikroszkóp az max. Lodoicea maldivica magok tanulmányozására alkalmas... )

Fel!

#17

RE: mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 19.08.2011. 16:03
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

(Sok laborban a DNS-szekvenálásra használt készülékek is virágállványként végzik.)

Fel!

#18

RE: mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 19.08.2011. 16:06
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Pedig abból jól jönne egy itthonra is!

Fel!

#19

RE: mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 19.08.2011. 16:11
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Most miért, a centrifuga simán bevethető a háztartásban.

Fel!

#20

RE: mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 20.08.2011. 22:21
- mespilus | 485 Hozzászólás

Azért köszi... majd szólok, ha sikerült kirabolnom egy egyetemi szertárat!

Fel!

#21

RE: mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 19.09.2011. 18:13
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Fotózáshoz milyen tölthető ceruzaelemet (akkumulátort) ajánlotok? Állítólag a Sanyo a tuti, de érdekelne a ti tapasztalatotok!

Fel!

#22

RE: mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 19.09.2011. 18:35
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Panasonic Infiniumot használok, kicsi az önkisülése. Ez mondjuk hosszabb túrákon igazán érdekes.

Fel!

#23

RE: mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 19.09.2011. 19:12
- retek | 2.168 Hozzászólás

Nekem Ansmann energy tölthető ceruzaelem van már olyan 3 éve és eddig nem volt gondom vele.

Fel!

#24

RE: mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 19.09.2011. 19:16
- orsoly | 1.074 Hozzászólás

Sajnos nem emlékszem, milyen akku-elemet használtam, de valami neveset (talán Sony), cirka egy - másfél napig bírta, úgyhogy bevallom, áttértem a sima tartóselemre (Duracell), ha nem túl régi, több napot elvagyok vele intenzív fotózgatással. De jártam már úgy is, hogy pár óra alatt vége volt, mint kiderült, jól meg kell nézni rajta a gyártás dátumát.

Fel!

#25

RE: mikroszkóp

- Ahol semmi sem OFF... 19.09.2011. 19:44
- kispistike | 290 Hozzászólás

Sanyo Eneloop nagyon jó, én minden kütyübe azt rakok

Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 62 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17317 topik és 72373 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).