#1

Alcsútdoboz - hóvirágmező

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 15.03.2011. 09:57
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Nos, én bevallom ismét egy rövid kerttörténeti kiránduláson voltam, ezúttal az alcsúti arborétumban...

Az arborétum egyik fő nevezetessége az ilyenkor igen nagy számban virító hóvirág, sajnos éppen ezért és a hosszú hétvégének köszönhetően elképesztően sok látogató van, alig lehetett olyan képet elkapni, ahol épp nem gyalogol bele valaki. És persze sajnos sokan mindent megtesznek egy-egy jó képért és behasalnak, begyalogolnak a hóvirágok közé is, hiába cirkált ott egy természetvédelmi őr úr is körbe-körbe...

Ettől függetlenül szerintem aki épp a környéken jár, annak kár kihagynia, mert komoly hóvirág-továbbképzésen vehet részt ha áttanulmányozza az ottani fajokat (Galanthus nivalis, G. elwesii, G. ikariae, G. plicatus, stb.), fajtákat és hibrideket! De ha valakit esetleg nem annyira izgatnak a hóvirágok, akkor találkozhat például sok téltemetővel, kisvirágú hunyorral, májvirággal, szártalan kankalinnal és csodaszép, hatalmas idős famatuzsálemekkel, amik nekem nagy kedvenceim, órákig bambán el bírok nézegetni egy 100-200 éves fát! [happy]

Ja, és fantasztikus szép az Alcsútról kivezető 170 éves platán-fasor is, nagy bánatom, hogy ma már nem nagyon ültetnek ilyen impozáns méretűre megnövő fajokból álló fasorokat (platán, hárs, óriásnyár, stb.), mert mindenki fél, hogy úgyis kidőlnek és akkor mi lesz, oda a ház meg a kocsi...

Csatolt képek:

Javítva: 18.02.2013. 15:28 | Fel!

#2

RE: Alcsútdoboz - hóvirágmező

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 17.03.2012. 17:51
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Idén is elszaladtam ide, gondoltam egy kis hóvirágos továbbképzés sohasem árt, főleg nem ilyen remek napsütéses időben, mint ami ma volt... Állítólag 7 faj, 24 fajtája és változata tenyészik a kertben, de bevallom nekem sajnos azt hiszen nem sikerült mindet fellelni... Sebaj, a kert azért mindig nagyon szép, ha van hóvirág, ha nincs!

De azért hoztam nektek néhány oktatótáblát is, hadd okosodjunk hóvirág-ügyben!

Csatolt képek:

Javítva: 17.03.2012. 17:53 | Fel!

#3

RE: Alcsútdoboz - hóvirágmező

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 18.03.2012. 19:45
- nagyezerjofu | 309 Hozzászólás

Én is voltam múlt héten, akkor még talán kevesebb nyílt, de nagyon szép a kert. Találtunk sáfrányokat is a gyepben.

Fel!

#4

RE: Alcsútdoboz - hóvirágmez?

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 24.09.2012. 21:17
- Zázrivá | 39 Hozzászólás

A tó környékét ősszel feltúrták. - írtam 2012.03.25-én.

Pár napja arra jártam és kíváncsi voltam mi lett az eredmény:







Szép szegélyt kapott a tó. Kinek juthatott eszébe?


Javítva: 03.10.2012. 10:57 | Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 37 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17316 topik és 72372 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).