#1

Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 22.10.2016. 19:30
- Kemény Dió | 5.508 Hozzászólás

Azt hiszem, régen már kérdeztem. Lehetne olyan funkciót kreálni, amely a topikokat megoldottság szerint rendezi?
Megkérdezhetek informatikus cimborát, ha nekifutásból nem megy.

Fel!

#2

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 22.10.2016. 20:31
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Már hogy megoldottság szerint?

A megoldatlanok most is többnyire elöl vannak, vagy már átkerültek az X-akták közé. Nyilván a külhonisok között van most sok megoldatlan, ami lecsúszott, de azok a topikok sincsenek elveszve, majd fölhozom őket (ha lesz időm), mint ahogy már volt is erre példa...


Javítva: 22.10.2016. 20:33 | Fel!

#3

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 23.10.2016. 00:04
- Kemény Dió | 5.508 Hozzászólás

Kedves Lila Pereszke!

Én úgy gondoltam, hogy bárki/bármikor magának rendezheti a topikokat legrégebbi/legújabb, cím, hozzászólások száma vagy megoldott/nem megoldott szerint. Ez nem boszorkányság, ilyen sok fórumban van. Pl. itt is több szempont szerint rendezhetöek a topikok:
http://forums.botanicalgarden.ubc.ca/for...t&direction=asc

Fel!

#4

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 23.10.2016. 23:17
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Szerintem itt az a baj, hogy nincs olyan attribútum, hogy megoldott, vagy nem megoldott, így ez alapján a gép nem is tud rendezni.

Fel!

#5

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 23.10.2016. 23:23
- Kemény Dió | 5.508 Hozzászólás

Erre van egy anekdotám. Angol humorú oktatóm diákokkal ebédelt egy kis étteremben. A föétel elfogyasztása után a pincér megkérdezte, hogy utóételt hozhat-e? Mire ö palacsintát kért.
-Palacsintánk az sajnos nincsen.
-Nincsen? Hát akkor csinálni kell!

Fel!

#6

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 24.10.2016. 09:23
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Nem tudom ki mennyire van tisztában a fórum működési részleteivel, de akkor talán foglaljuk össze egy kicsit:

- a Xobor fórumszoftver a Miranus német cég tulajdona, ők havi díj ellenében biztosítják a fórum biztonságos működését (mentés 24 óránként, spamszűrés, 99%-os elérhetőség, stb.), korlátlan tárhelyet adnak, valamint aktívan fejlesztik is a szoftvert. (Hozzáteszem szerintem kiválóan végzik a dolgukat, én teljesen meg vagyok velük elégedve. Korábban próbálkoztunk más fórumszolgáltatóval is, talán még néhányan emlékeznek mi lett a vége...)

Szoftverfejlesztési javaslatokat, hibákat, elképzeléseket, stb. az alábbi fórumon lehet velük megvitatni:

https://www.hpm-support.de/

A probléma egyrészt az, hogy ők több ezer fórumot üzemeltetnek, ezért nem nagyon éri meg nekik olyasmi fejlesztésekbe kezdeni, amik csak nekünk, azaz egyetlen speciális fórumnak lennének esetleg haszosak (Pl. egyéb csevegős fórumokon nyilván értelmezhetetlen a "megoldott topik" fogalma, vagy sehol nincs ilyen brutálisan összetett képgaléria, aminek ezért a kezelhetősége kicsit problémás számunkra, stb.)

Másrészt ne feledkezzünk meg arról sem, hogy számos olyan fejlesztésük van, amiket én szándékosan nem veszek igénybe (pl. Lájkolási funkció, Facebook nyúlványok, stb.), mert nem tartom a fórum tartalmi fejlődése szempontjából hasznosnak. Őszintén szólva én ilyen szempontból a topikok egyéb rendezését sem érzem annyira lényegesnek, hiszen nagyjából időrendben vannak, a "megoldottság" is látszik (+van X-akták részleg), latin fajnév alapján visszakereshetők, stb. Az egyéb keresési szempontok, pl. hozzászólások száma, nekem inkább üres statisztikai mutatónak tűnik, mint hasznos keresési szempontnak.

De azért nyitott vagyok mindenféle javaslatra, vagy olyan külső megoldásokra, amiket pl. Novalusz hozott létre a BF szoftverrel.


Javítva: 16.05.2017. 15:15 | Fel!

#7

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 24.10.2016. 11:41
- Dombos Odon | 409 Hozzászólás

Nekem nevem alapján a hozzászólásaimat kikeresi és időrendben listázza .

Fel!

#8

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 08.05.2017. 13:23
- hakansukur | 189 Hozzászólás

És olyat nem lehetne, hogy a galérián belül névsorrendben legyenek a topikok? Pl a Kétszikűeken belül a családok névsorban legyenek (latin vagy magyar mindegy)? És ugyanígy mindenhol a galériában?

Fel!

#9

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 08.05.2017. 15:46
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Hát, a Mo. flórája galéria elvileg a Füvikönyv "képmelléklete", ezért annak felépítését, sorrendjét követi. Nagyon nagy meló lenne átvariálni...


Javítva: 08.05.2017. 15:46 | Fel!

#10

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 09.05.2017. 08:32
- hakansukur | 189 Hozzászólás

Értem, nem kell, csak kérdeztem hátha van az admin felületen cvalami gomb erre :) nekem logikusabbnak tűnt volna, de nem én használom gyakrabban.

Fel!

#11

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 09.05.2017. 09:44
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Hát izé... szóval egyébként van ilyesmi gomb, csak nem biztos, hogy meg merném nyomni... Azért, mert alapvetően nem ilyen brutálisan összetett képgalériákra van kitalálva és szerintem beláthatatlan következményei lennének... úh. ha esetleg még mások is jelzik, hogy márpedig legyen inkább úgy a galéria, akkor inkább manuálisan fogom átrendezni, vagy előtte tesztelem valahogy a gombot...


Javítva: 09.05.2017. 09:45 | Fel!

#12

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 10.05.2017. 01:10
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Nem azért, hogy hazabeszéljek, de nekem jó így a galéria (nem lenne lényegesen használhatóbb abc sorrendben. Szerintem az alapvető haszna / célja a galériának az, hogy a határozást segítendő egy adott fajról képeket találjunk, valamint a genusban (esetleg a családban) tájékozódni tudjunk a lehetséges fajokról. Márpedig a szerver lassúsága miatt a kérdéses taxon megtalálására a galériában való közvetlen keresgélés helyett én valamelyik gyors keresési funkciót ajánlanám (keresés, vagy ez: link; + Ctrl F)

Ettől függetlenül maga a galéria valóban könnyebben átlátható lenne annak, aki nem taxonómiai, hanem ABC sorrendben tud gondolkodni. Már pedig gondolom utóbbiak vannak többen.

Evvel az erővel az ÚMF is tárgyalhatná a családokat, genuszokat ABC sorrendben, és ott jó eséllyel meg is könnyítené az átlag használó dolgát. Itt a galériában én nem látom ennek szükségét, hisz mint írtam a keresésre van jobb módszer, mint sem a galéria közvetlen lapozgatása.

Fel!

#13

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 16.05.2017. 08:58
- hakansukur | 189 Hozzászólás

Mondom , mindegy, csak megkérdeztem :) Bárcsak nekem is rendszertanilag járna az agyam és nem abc sorrendben!....Már tudom jó pár éve, hogy biológusnak kellett volna mennem, de elszalasztottam.

Fel!

#14

RE: Topikok rendezése

- Technikai panaszkodó... 02.04.2020. 20:41
- topoly | 298 Hozzászólás

Talán nem nyitnék új topikot:
A Hazai növények között nyitott két topikom ("Sárga erdei" és "Nyúlánk erdei") a Külföldi növények közé kívánkozik. Kérem szépen az Illetékes moderátort, hogy pakolja át. Köszönöm.

Fel!


Hasonló topikok Válaszok Utolsó hozzászólás⁄Nézet
Tanzánia, szalmagyopárszerü
Topik helye: Milyen külhoni növény? - Kemény Dió
0 27.03.2022. 18:21goto
Írta: Kemény Dió • Nézet: 96
nézetszám
Topik helye: Ahol semmi sem OFF... - Kemény Dió
0 30.11.2020. 23:58goto
Írta: Kemény Dió • Nézet: 161
Fórumszabályzat!!!
Topik helye: FÓRUMSZABÁLYZAT - Lila Pereszke
0 31.12.2010. 13:11goto
Írta: Lila Pereszke • Nézet: 5597

Látogatók
0 Fórumtag és 29 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17319 topik és 72385 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).