#1

Csipkeharaszt

- Botanikai tudakozó 05.07.2015. 01:42
- suzanne | 11 Hozzászólás

Azt szeretném megkérdezni, hogy mérgező-e a virágboltokban kapható csipkeharaszt.

Békás terráriumba szeretném beültetni. A békák logikusan nem ennének belőle, sőt, nem is másznának rá (talajlakó jószágokról van szó), de az nyilván előfordulna, hogy hozzáérnek. Tehát az lenne a lényeg, hogy érintésre mérgező-e a növény.

Köszönöm szépen a segítséget.

Fel!

#2

RE: Csipkeharaszt

- Botanikai tudakozó 05.07.2015. 21:04
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Hát, ezt talán inkább valami békás fórumon kellene megkérdezni...

Egyébként én még nem hallottam mérgező csipkeharasztról, főleg nem érintésre mérgező vércsipkeharasztról...

Fel!

#3

RE: Csipkeharaszt

- Botanikai tudakozó 06.07.2015. 02:52
- suzanne | 11 Hozzászólás

Ott kezdtem, de a békászok szerint ilyesmit, hogy mi mérgező, a növényészek tudnak :)
gyakorlati tapasztalata a témában nincs senkinek, és kicsit félek attól, hogy pont az én állományom legyen a kísérleti nyúl (béka)

Általában Schefflera, bromélia, tillandsia (ez utóbbiak "lógatós" elrendezésben) vonalon mozognak a békákhoz betett növények, de ez egy viszonylag kicsi terrárium, és lógatós növényt sem tudok berakni (fenn nyílik). Gondoltam, ha esetleg köztudottan mérgező a csipkeharaszt, akkor nem is gondolkodom rajta.

Mindenesetre köszönöm szépen a választ.

Fel!

#4

RE: Csipkeharaszt

- Botanikai tudakozó 06.07.2015. 12:48
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Hát, ha a köztudottan mérgező Schefflera-t bírják, akkor egy ártalmatlan csipkeharaszttól szerintem nem lehet bajuk...


Javítva: 06.07.2015. 12:48 | Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 30 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17326 topik és 72407 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).