#1

Újabb őrült mutáns!!! (=Merulius sp.)

- Milyen gomba? 28.10.2014. 15:10
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Ma délelőtt találtam ezt a gombának látszó lényt... egy felhagyott gyümölcsös melletti gyomos, kaszált füves részén nőtt. Gőzöm sincs mi lehet, de azon a helyen szegfűgombán és büdös csiperkén kívül mást még soha nem láttam, ezért hajlok afelé, hogy esetleg talán egy nagyon-nagyon mutáns szegfűgomba lehet?!

A telep elég nagy, kb. 15-20 cm átmérőjű volt; furán körkörösen nőtt, a fűszálakat szépen körülölelve; elég szívós-szálas, gumiszerű volt az egész (mint a szegfűgomba tönkje), alig tudtam egy kis darabot lecsípni megnézni; lemeze nem volt, csak kicsit ráncos volt alul; jó illata volt, engem szegfűgombára emlékeztetett...

Csatolt képek:

Javítva: 03.11.2014. 13:14 | Fel!

#2

RE: Újabb őrült mutáns!!!

- Milyen gomba? 01.11.2014. 12:33
- disznófülgomba | 1.238 Hozzászólás

Szerintem nem mutáns, inkább egy fiatal Merulius faj, annak az állaga szívós, gumiszerű, éppen csak az élőhely nem a megszokott.
Sajnos csak egyet ismerek a Merulius tremellosust, de az fadarabon növöget.
Mint ez : http://www.miskolcigombasz.hu/fajlista/i...List&kindId=433
Esetleg valami fadarab nem volt a gombák alatt?
Rengeteg faj van ebből a gombából, de a könyveimben csak erről az egyről van info.
A napokban csináltam felvételt a Merulius tremellosus termőrétegéről, akár, mint a te utolsó képeden lévő.

Csatolt képek:

Javítva: 01.11.2014. 12:50 | Fel!

#3

RE: Újabb őrült mutáns!!!

- Milyen gomba? 01.11.2014. 13:38
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Nahát, mik vannak... köszi! Ahogy az első képen is látszik, tuskó az nem volt, de esetleg mélyen talajban lehetnek az egykori gyümölcsfákból még maradványok...

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 79 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17314 topik és 72368 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).