#1

A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 16:19
- cypraea | 659 Hozzászólás

Éljen a 4 éves Fórum !
Ünneplésképpen csináltam egy újabb összeállítást.
A Képgaléria mellett itt próbálom összegyűjteni a hazai orchidea fajok leveleit. Így talán könnyebben látható az egyes fajok közötti különbség, ill. hasonlóság. Néhány fajt még nem láttam, ezek képei hiányoznak (Epipactis placentina, Dactylorhiza maculata subsp. transsylvanica, Hammarbya paludosa, Ophrys bertolonii). Néhány hibrid képe ugyancsak felkerült ide.
A fajok a régi nomenklatura szerint, ABC-ben kerülnek fel, a könnyebb átláthatóság miatt tagoltan.

Feltöltés alatt !!!


Javítva: 01.07.2015. 18:35 | Fel!

#2

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 16:24
- cypraea | 659 Hozzászólás

1/A. Anacamptis pyramidalis, tőlevélrózsa - Balaton-felvidék, 2014.01.18.
1/B. Anacamptis pyramidalis, a virágzó növény levele - Dabas, 2013.06.09.
2. Anacamptis x olida (Anacamptis coriophora x Anacamptis morio) - Kiskunság, 2014.04.29.
3. Anacamptis x timbalii - Cegléd, 2014.05.21.

Csatolt képek:

Javítva: 29.11.2014. 19:26 | Fel!

#3

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 16:46
- cypraea | 659 Hozzászólás

4. Cephalanthera damasonium - Pilis-hg. Nagy-Szoplák 2013.05.29.
5. Cephalanthera longifolia - Vértes, Pusztavám 2013.05.13.
6. Cephalanthera rubra - Jászszentlászló 2013.06.15.

Csatolt képek:

Javítva: 30.11.2014. 20:40 | Fel!

#4

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 16:50
- cypraea | 659 Hozzászólás

7/A. kép Coeloglossum viride meddő, tőlevél - Érd 2012.05.13.
7/B. kép Coeloglossum viride - Érd 2012.05.13.
8. Corallorhiza trifida - Vértes 2012.05.12.
9. Cypripedium calceolus - Bükk-hg. 2012.05.14.

Csatolt képek:

Javítva: 29.11.2014. 19:28 | Fel!

#5

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 17:10
- cypraea | 659 Hozzászólás

10. Dactylorhiza fuchsii - Mátraszentistván 2012.06.09.
11. Dactylorhiza incarnata - Ócsa 2014.05.23.
12. Dactylorhiza lapponica - Ikva-menti sík 2013.05.17.
13. Dactylorhiza lapponica x majalis - Ikva-menti sík 2013.05.17.
14. Dactylorhiza majalis - Ikva-menti sík 2013.05.17.
15. Dactylorhiza ochroleuca - Sopron 2010.05.29.
16. Dactylorhiza sambucina - Visegrádi-hg. 2012.03.23.
17. Dactylorhiza x aschersoniana (D. incarnata x majalis) - Ikva-menti sík 2013.05.17.
18. Dactylorhiza cf. x weissenbachiana (D. incarnata x lapponica) - Ikva menti sík 2013.05.17.

Csatolt képek:

Javítva: 23.10.2014. 19:55 | Fel!

#6

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 17:39
- cypraea | 659 Hozzászólás

19. Epipactis albensis - Kőszegi-hg. 2013.07.14.
20. Epipactis atrorubens - Keszthelyi-hg. 2011.06.05.
21. Epipactis atrorubens subsp. borbasi - Jászszentlászló 2012.06.19.
22. Epipactis bugacensis - Jászszentlászló 2012.06.19.
23. Epipactis exilis - Kőszegi-hg. 2013.07.05.
24. Epipactis helleborine - Budai-hg. 2014.07.08.
25. Epipactis helleborine subsp. minor - Kőszegi-hg. 2014.07.12.
26. Epipactis latina - Mátra 2013.07.01.
27. Epipactis leptochila subsp. futakii (Epipactis futakii) - Pilis-hg. 2012.06.26.
28. Epipactis leptochila subsp. leptochila (Epipactis leptochila) - Naszály 2014.07.20.
29. Epipactis leptochila subsp. neglecta (Epipactis neglecta) - Pilis-hg. 2014.07.01.
30. Epipactis leptochila subsp. peitzii (Epipactis peitzii) - Pilis-hg. 2014.07.01.

Csatolt képek:

Javítva: 23.10.2014. 18:02 | Fel!

#7

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 18:03
- cypraea | 659 Hozzászólás

31. Epipactis mecsekensis - Kelet-Mecsek 2014.08.07.
32. Epipactis microphylla - Pilis-hg. 2014.06.20.
33. Epipactis moravica - Kelet-Mecsek 2014.08.05.
34. Epipactis muelleri - Budai-hg. 2014.06.07.
35. Epipactis nordeniorum - Pécsi-sík 2013.08.06.
36. Epipactis palustris - Székesfehérvár 2013.06.29.
37. Epipactis pontica - Börzsöny 2014.07.
38. Epipactis pseudopurpurata - Budai-hg. 2013.07.23.
39. Epipactis purpurata - Börzsöny 2011.07.26.
40. Epipactis tallosii - Pécsi-sík 2013.08.06.
41. Epipactis voethii - Budai-hg. 2013.07.10.

Csatolt képek:

Javítva: 24.10.2014. 09:11 | Fel!

#8

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 18:23
- cypraea | 659 Hozzászólás

42. (2 kép) Epipogium aphyllum - Kőszegi-hg. 2013.07., 2014.06.
43. Goodyera repens - Burgenland 2014.07.11.
44. Gymnadenia conopsea - Turjánvidék 2014.03.29.
45. Gymnadenia densiflora - Zalaegerszeg 2014.06.
46. Gymnadenia odoratissima - Budai-hg. 2014.06.07.
47. Himantoglossum adriaticum - Kőszeg 2014.03.08.
48.a. Himantoglossum jankae - Pilis-hg. 2013.12.27.
48.b. Himantoglossum jankae - Pilis-hg. 2015.01.11.

Csatolt képek:

Javítva: 11.01.2015. 17:02 | Fel!

#9

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 18:35
- cypraea | 659 Hozzászólás

49. Liparis loeselii - Dunaharaszti 2012.06.10.
50. Listera ovata - Kőszeg 2014.04.12.
51. Neottia nidus-avis - Felsőtárkány 2011.05.17.
52. Limodorum abortivum - Balatonfüred, Tamás-hegy 2015.04.04.

Csatolt képek:

Javítva: 05.04.2015. 12:31 | Fel!

#10

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 18:44
- cypraea | 659 Hozzászólás

53. Ophrys apifera - Budai-hg. 2014.11.16.
54. Ophrys fuciflora - Dél-Zala 2014.04.02.
55. Ophrys holubyana - Bakony 2014.01.18.
56. Ophrys insectifera - Turjánvidék 2014.03.29.
57. Ophrys oestrifera subsp. cornuta - Budai-hg. 2014.11.09.
58. Ophrys oestrifera subsp. scolopax - Turjánvidék 2014.02.15.
59. Ophrys sphegodes - Pesti sík 2014.02.15.

Csatolt képek:

Javítva: 16.11.2014. 14:40 | Fel!

#11

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 18:59
- cypraea | 659 Hozzászólás

60. Orchis coriophora - Kiskunság 2014.04.29.
61. Orchis mascula subsp. signifera - Szentendre 2014.04.27.
62. Orchis militaris - Turjánvidék 2014.03.29.
63. Orchis morio - Szentendre 2014.02.08.
64. Orchis pallens - Pilis-hg. 2013.04.09.
65. Orchis palustris (Orchis palustris subsp. palustris) - Turjánvidék 2011.05.24.
66. Orchis elegans (Orchis palustris subsp. elegans) - Nyíregyháza 2011.06.04.
67. Orchis purpurea - Bükk 2013.05.12.
68. Orchis simia - Villányi-hg. 2013.05.02.

Csatolt képek:

Javítva: 30.11.2014. 20:44 | Fel!

#12

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 19:20
- cypraea | 659 Hozzászólás

69. Orchis tridentata - Visegrád 2013.03.06.
70. Orchis ustulata subsp. ustulata - Pilis-hg. 2013.04.14.
71. Orchis ustulata subsp. aestivalis - Kőszegi-hg. 2014.03.08.
72. Orchis x angusticruris (Orchis purpurea x simia) - Villányi-hg. 2014.04.19.
73. Orchis x beyrichii (Orchis militaris x simia) - Villányi-hg. 2014.05.01.
74. Orchis x dietrichiana (Orchis tridentata x ustulata) - Budai-hg. 2014.04.22.
75. Orchis x hybrida (Orchis militaris x purpurea) - Pusztavám 2013.05.10.

Csatolt képek:

Javítva: 23.10.2014. 19:29 | Fel!

#13

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 23.10.2014. 19:31
- cypraea | 659 Hozzászólás

76. Platanthera bifolia - Bakony 2010.04.17.
77. Platanthera chlorantha - Szentendre 2013.04.28.
78. Spiranthes spiralis - Velencei-hg. 2014.03.02.
79. Traunsteinera globosa - Mátra 2012.06.

Csatolt képek:

Javítva: 23.11.2014. 21:45 | Fel!

#14

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 01.07.2015. 18:34
- cypraea | 659 Hozzászólás

Megvan egy még hiányzó faj is, utólag ide kerül a levele a Dactylorhizák helyett:
80. Dactylorhiza maculata subsp. transsylvanica - Zempléni-hg. 2015.06.27.

Csatolt képek:

Javítva: 28.02.2016. 13:44 | Fel!

#15

RE: A hazai orchideák levelei

- Fórumos összeállítások, segédanyagok, érdekességek 28.02.2016. 13:46
- cypraea | 659 Hozzászólás

Neotinea tridentata. 2016.02.27. Bükk.

Csatolt képek:

Javítva: 02.03.2016. 16:34 | Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 2 Vendég online

Üdvözöljük a legújabb fórumtagot: szatyi
Fórum statisztikák
A fórumon 14602 topik és 62197 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 147 Felhasználó (27.06.2017. 10:49).