#1

Vénusz légycsapó nem csukódik össze

- Botanikai tudakozó 26.04.2013. 18:01
- SWDsoft (gelöscht)
avatar

Vénusz légycsapó nem záródik össze mi a probléma? Beletettem legyet, bodobácsot, és semmit sem csinál. Mi lehet a baj?

Fel!

#2

RE: Vénusz légycsapó nem csukódik össze

- Botanikai tudakozó 26.04.2013. 18:18
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Nem éhes.

Fel!

#3

RE: Vénusz légycsapó nem csukódik össze

- Botanikai tudakozó 26.04.2013. 18:21
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

"A légycsapó kisebb rovarokkal táplálkozik. Érdekes levelei kagylóhoz hasonlítanak, mindkét levélfélen 3-3 érző serte található, amelyek az első érintésre nem reagálnak, csak a második érintés aktiválja őket. Ez lehetővé teszi, hogy egy, a csapdába hullott homokszem, vagy apró mag, vagy rovar jelenlétére se érje el az ingerküszöböt. A levél peremén hosszú, merev nyúlványok, úgynevezett pillák sorakoznak. Édes nektárt termelnek és csábítóan kellemes illatot terjesztenek. Amikor egy rovar megérinti valamelyik érző sertét, az inger hatására a levélpár összezár - a rovar rács mögé kerül. Az ingerre ráadásul a levél számtalan apró mirigyéből fehérjeoldó emésztőanyag termelődik. Az emésztés nagyobb zsákmány esetén 8-10 napig is eltarthat, majd a levél ismét szétnyílik, a rovarból visszamaradt, emészthetetlen részeket lefújja a szél, lemossa az eső, és a Vénusz légycsapója ismét fogadja látogatóit."

Az írás szerint csak a második érintésre kell reagálnia a növénykének.

Fel!

#4

RE: Vénusz légycsapó nem csukódik össze

- Botanikai tudakozó 26.04.2013. 18:23
- SWDsoft (gelöscht)
avatar

Szerinted él még ez? Ugyanis olvastam egy olyat mármint hallottam hogy egyes helyeken döglött példányokat árusítanak.

Csatolt képek:
2013-04-26_15.32.04_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Javítva: 26.04.2013. 19:12 | Fel!

#5

RE: Vénusz légycsapó nem csukódik össze

- Botanikai tudakozó 26.04.2013. 18:33
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Megmondom őszintén, nem értek hozzá, viszont eléggé kókadtnak látszik szegényke. Várjál meg egy hozzáértőt, biztosan hamarosan előkerül egy.

Fel!

#6

RE: Vénusz légycsapó nem csukódik össze

- Botanikai tudakozó 26.04.2013. 19:23
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Ááá... és mindezt a "Technikai panaszkodóban"... ha nem tudnám, hogy hányadika van, azt hinném ápr. 1. van...

Valószínűleg fogyókúrázik!

Amúgy tényleg elég kókadt szerencsétlen... vagy tök száraz a földje és azért, vagy túlöntözted és kirothadt a gyökere... bár ha jól látom épp egy virágzati szárat hajt, úh. talán még nem teljesen reménytelen a helyzet.

Ha közelről megnézed a leveleket, akkor van rajtuk általában 2-2 jól látható érzékelő szőr, csak akkor csukódik be, ha azokhoz hozzáér valami... de amúgy teljesen felesleges "etetgetni" és macerálni meg főleg, mert rengeteg energiájába kerül a levelek kinyitása-becsukása, úh. előbb-utóbb ki fog nyiffanni, ha sokat macerálod...


Javítva: 26.04.2013. 19:24 | Fel!

#7

RE: Vénusz légycsapó nem csukódik össze

- Botanikai tudakozó 26.04.2013. 20:32
- SWDsoft (gelöscht)
avatar

A földje teljesen nedves, van alatta másfél centi víz. A növényt pedig ma vásároltam. Ha esetleg rossz részlegre írtam akkor bocsánat. Mit tudnátok tanácsolni, mik ilyenkor a lehetséges "intézkedések" ? Érdemes-e kitenni közvetlen/közvetett napfénynek? Ugyanis ahol vettem az Oázisba, ott csak párás volt a levegő, és szerintem nem túl sok napfénnyel.


Javítva: 26.04.2013. 20:47 | Fel!

#8

RE: Vénusz légycsapó nem csukódik össze

- Botanikai tudakozó 26.04.2013. 20:38
- SWDsoft (gelöscht)
avatar

Hogy lehetne "életre" hívni, és szerinted levágjam a virágot hozó szárat? Ugyanis azt olvastam hogy ez legyengíti a növényt! Ja és perpillanat be van csukódva rajta két csapda! Így vettem. AMúgy komolyan írtad hogy fogyózik? :D mert nem vagyok rutinos ilyen körökben.


Javítva: 26.04.2013. 20:41 | Fel!

#9

RE: Vénusz légycsapó nem csukódik össze

- Botanikai tudakozó 26.04.2013. 20:57
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Szerintem tedd világos, de nem tűző napos helyre, tartsd nedvesen a földjét (de ne álljon rajta a víz, mert elrothad) és ne maceráld...

Fel!

#10

RE: Vénusz légycsapó nem csukódik össze

- Botanikai tudakozó 26.04.2013. 21:03
- SWDsoft (gelöscht)
avatar

Az baj szerinted ha alatta van víz? Azt mondták az Oázisban hogy naponta permetezőfejes valamivel 2 spriccelést küldjek rá, plusz alá 1 másfél centi vizet. Szerinted? JA és nem áll a víz a cserépbe csak nyirkos, nedves a földje!


Javítva: 26.04.2013. 21:04 | Fel!

#11

RE: Vénusz légycsapó nem csukódik össze

- Botanikai tudakozó 26.04.2013. 21:16
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Szerintem némileg túlaggódod a kérdést... én azt hiszem már maximálisan kimerítettük a témát. Az esetleges további növényápolási kérdésekre javaslom pl. az Index - Kertészeti csevegő részlegének felkeresését, mert jelen fórumnak nem célja elmenni ebbe az irányba.

Fel!

#12

RE: Vénusz légycsapó nem csukódik össze

- Botanikai tudakozó 02.06.2013. 21:35
- Alex (gelöscht)
avatar

A Vénusz légycsapó egy észak-amerikai növény. Otthoni nevelés során arra kell figyelni, hogy az ültetőközege sima tőzeg legyen. A virágföld nem jó, mert tápanyagszegény talajon él, így alakult ki a rovarfogó képesége. Cserepe alatt folyamatosan állhat 1-2 cm eső vagy desztillált víz. Csapvíz ugyancsak kerülendő, mert sok kálciumot és magbéziumot tartalmaz. Ugyanígy tápoldatozni sem szabad. Szereti a közvetlen napfényt, így rövid szoktatás után ki lehet tenni a napra. Mivel mérsékelt égövön él, akár télen is a szabadban maradhat, de ilyenkor a ővni kell a fagytól. Olyan -10 °C-ig nem lesz baja.
Otthoni nevelése során érdemes a virágszárát levágni, mert nagyon sok energiát felemészt a növény a virágzásra, és sokszor ebbe bele is pusztul.
A csapdáját akkor zárja be, ha a a csapda belsejében lévő 3-3 érzékelőszőröket egymás uitán legalább kétszer megérinti valami. A csapda bezáródása függ a hőmérséklettől, hidegben lassabban csukódik be. Egy egy csapda 3-5 alkalommal tud bezáródni, után a elhal a levél, de persze hoz helyette újat. Ezért sem érdemes piszkálni a növényt.
Etetni nem kell, ugyanúgy működik, mint minden más növény: fotoszintetizál.
Sok hasznos infót lehet olvasni itt a húsevő növényekről: http://www.rnbt.hu

Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 68 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).