#26

RE: figyelemelterelés

- Fotó-feladványok 06.12.2011. 09:18
- Jaurinum | 1.656 Hozzászólás

Nem vettem, csak mostanában kevesebb hangulatjelet alkalmazok.

Akor viszont Salix purpurea, aminek nem látszik egyetlen normális levele sem?

Fel!

#27

RE: figyelemelterelés

- Fotó-feladványok 06.12.2011. 09:37
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

az hát (illetve nem az, mert ennek azért számos normális levele látszik, csak nem teljesen), a hibrid-vonalat a kezdetektől fogva csodáltam

a gondolatmenet, hogy ez egy fásszárú növény, mert látszanak a rügyei, stb. jó ötlet, valóban egy fásszárú, és hát nyilván egy fűz

onnét pedig egyértelmű a S. purpurea, mert

- majdnem "átellenes" levelek vannak, ez jól látszik a bal alsó képrészen
- az egész növény teljesen kopasz
- a levelek kékeszöld árnyalata egyértelmű
- a levelek kb. ép szélűek, de ha azt a levelet, amin a cserebogár ül, megnézed, felső harmadában aprón fogacskás - ez jellemző a fajra
- alul balról a harmadik levél csúcsa ugyan épp nem látszik, de a többi része látszik, és azon kivehető, hogy a felső harmadától az alapja felé fokozatosan keskenyedik

Fel!

#28

RE: figyelemelterelés

- Fotó-feladványok 06.12.2011. 09:52
- Jaurinum | 1.656 Hozzászólás

Hozzád már túl egyszerű feladványnak tűnt egy simán gyakori faj, jó csel volt.

Azért egy több fűznek is otthont adó élőhelynél nem árt, ha alaposan körbejárjuk a határozni kívánt példányt. Pl. kavicsbányában láttam olyan purpurea x viminalis hibridet (én legalábbis annak véltem, tőle pár méterre megvoltak a szülők), ami közel így nézett ki, mint ami erről a képkivágatról látszik.


Javítva: 06.12.2011. 09:52 | Fel!

#29

RE: figyelemelterelés

- Fotó-feladványok 06.12.2011. 10:04
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

szerintem azon némi szőrnek látszani kellene egy ilyen képen is, plusz a levelei vaskosabbak, a szélük kicsit visszatűrödik

Fel!

#30

RE: figyelemelterelés

- Fotó-feladványok 06.12.2011. 10:44
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Pffff, egy sima Salix purpurea?! Hát azt hiszem nagyon sikeres volt a lepke, mint elterelő hadművelet...

Fel!

#31

RE: figyelemelterelés

- Fotó-feladványok 06.12.2011. 17:28
- orsoly | 1.074 Hozzászólás

Zitat von Jaurinum

Zitat von bosna sarajevo
nem hibrid




A többiek hogy elhallgattak..





Miután én is arra jutottam már az elején, S. purpurea-t nem lehet rámondani a levélalak miatt, erre a "mi baj a levélalakkal?" kérdés érkezett az egyébként "remekül felismerhető", " a növény teljesen rendben van" instrukciókkal ellátott képhez, ezek után mit lehet mondani?

Ha viszont ez egy Salix purpurea, a képek alapján, ahol gyakorlatilag szinte az összes szemből és egészében látható levél alul széles és felfelé keskenyedik, a levélalakra vonatkozó határozóbélyeget ki is lehetne törölni a határozókból. És szegény lepkének ehhez semmi köze

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 78 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17317 topik és 72373 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).