#1

Pilisszentlászló környéke

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 23.06.2011. 13:55
- mobe | 1.181 Hozzászólás

Pilisszentlászlóhoz közel az egyik kedvenc utamat jártam végig. A fák között kellemes volt az idő, és ami a fényképezés szempontjából fontos, szellő sem rezdült. Így a lombok alatt, árnyékos helyen is meg tudtam csinálni, amit akartam. (Olyan is volt, fogy fél másodperceket exponáltam, pl. a tisztesfűnél.)

Nyílik a földiszeder, valószínűleg több alfaja is, némelyiknek egészen fehér volt a virága. A bársonyos kakukkszegfű szépen virít. Több meglepetés is ért, most találkoztam először a sárga gyűszűvirággal, az erdei tisztesfűvel és teljes izgalomba jöttem, amikor egy ritkás részen messziről megláttam a turbánliliomot. Naná, hogy nem számított a hónaljig érő magas növényzet, megközelítettem.
( Míg kint voltam, többször leápoltam magam kullancsriasztóval, a világos ingemen mégis megláttam egy dögöt mászni a mellemen. Haza szerencsére nem hoztam egyet sem.)
A terebélyes harangvirágról a szélcsend ellenére sem volt egyszerű közelit készítenem, őkelme a vékony szárán így is imbolygott.
Ha elfogadható idő lesz, vissza kell mennem pár nap múlva, hogy kiderítsem, milyen liliomféle(?) készülődik ebből, a legvégén fényképezett bimbóból.

Na, csak összekeveredtek a képek, nézzétek el nekem, hogy nem töltögetem újra!

Csatolt képek:

Javítva: 23.06.2011. 14:11 | Fel!

#2

RE: Pilisszentlászló környéke

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 23.06.2011. 14:58
- mespilus | 485 Hozzászólás

Szerintem Hemerocallis fluva lesz! szépek a képeid!

Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 63 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).