|
|
Mórahalom környéke (Csodarét és társai)
Mórahalom környéke (Csodarét és társai)
- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 20.06.2011. 09:45- novalusz • | 497 Hozzászólás
A szombati Csodarétre tervezett kirándulás Papinhoval és Barkoczával a vártnál összetettebbre sikerült.
Először is Mórahalom belterületén nem fordultunk le a megfelelő kereszteződésnél, és pont akkor fogtunk gyanút, amikor már elértünk a Nagyszéksós-tóig. Gyönyörű vizes terület, a bivalyok kitartó munkájának köszönhetően már van nyílt vízfelület, láttunk bíbicet, csért, kócsagot, és ami növényes szempontból a lényeg: közönséges rencét (1).
Aztán csak sikerült eljutni a Csodarétre is, ahol a mocsári kardvirágokra (2) nem lehetett panasz, esetleg annyi, hogy túlságosan óvatosan kellett lépkedni. Volt itt még sárga borkoró (3), budai imola (4) (ennek azonosításán nem sokat agyaltunk: ki volt írva), fűzlevelű peremizs (5), a virágzás legvégén lévő vitézvirág (6) és elvirágzott mocsári kosbor (7) is. Belefutottunk egy vezetett csoportba - és ez nagy szerencsének bizonyult, mert a Zöld Közösségi Ház és Erdei Iskola munkatársától kaptunk egy kis útmutatást és meg is invitált bennünket a közösségi házba. A tanácsnak megfelelően átsétáltunk a Tandari-rétre. Illetve előtte még megálltunk egy árnyékos helyen eszegetni, desszertként előkerült a berkenye (vajon ki hozta?), aztán Papinho nem bírt magával és kiment hogy növelje a begyűjtött napsütétes órák számát. Jött a hírrel, hogy van valami ezerjófű, de nem tudja melyik. Lápinak bizonyult, egy részen rengeteg volt belőlük (8) (9).
A folytatást Papinho vagy Barckocza billentyűzetéből várhatjuk.
ui.: A képeket ha egyesével tölti fel az ember, akkor tuti nem keverednek össze és megtartják a sorrendet.
RE: Mórahalom környéke (Csodarét és társai)
- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 20.06.2011. 15:38- nagyezerjofu • | 309 Hozzászólás
RE: Mórahalom környéke (Csodarét és társai)
- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 21.06.2011. 22:51- Papinho • | 2.958 Hozzászólás
Könnyű volt nekem a meleggel harcolni, hiszen egyedül én ittam Barkócza saját készítésű csipkebogyó pálinkájából, az pedig sok mindenre megfelelő védettséget ad.
A közösségi házban aztán a kedves háziasszony útmutatást adott arról, hogy a közeli Zákányszéken hol nyílik az Epipactis bugacensis, így hazafelé tettünk egy rövid kitérőt az elmagyarázott helyhez, ahol rövid keresgetés után Barkócza meg is találta hazai különlegességünket. A környezetében még elég sok E. atrorubens is virágzott, csak kár hogy az egyre gyengülő fénynél és az időnként még mindig felerősödő szélnél elég nehéz volt fényképezni. Sajnos a terület egyik részét már teljesen birtokába vette a selyemkóró, így a terület tudatos kezelése nélkül kérdéses a nőszőfüvek jövője.
Látogatók
0 Fórumtag és 6 Vendég online |
Fórum statisztikák
A fórumon 17421
topik
és
72935
hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 469 Felhasználó (22.11.2024. 00:15). |