|
|
|
|
Nem mindig könnyü az elkülönités, főleg akkor, ha a fajok együtt fodulnak elő és korábban még nem láttad ott őket virágban. Irod, hogy a mascula eltérő , de az sem mindig van igy. A "klasszikus" pettyes levél elég ritka. Ha van, egyértelmű, de ha nincs, a pallenstől nem mindig különithető el biztosan.
Az első képen a tipikus mascula , a másodikon a leggyakoribb forma, ahol a levelek lándzsásak, a harmadik is gyakori változat, az nagyon hasonlit a pallensre, tojásdad.
A pallens levele is sokféle lehet, függ az élőhelytől, fényviszonyoktól, a tő kondiciójától, az adott év időjárásától, stb. Többnyire mascula-szerű, gyakran levegőzárványos (főleg fagy után).. A levelek vége lekerekitett, tojásdadok, a levél vékony, puha, többnyire mérsékelten fényes, néha kifejezetten az.
Mérete a masculával azonos, a purpureánál és simiánál kisebb. Kb. azonos a militarissal is. Az első képen meddő tő, annak levele nagyobb számú.
A simia levele nekem inkább hasonlit a militarisra, főleg, mert gyakran hibridizálódnak is. Levele a purpureánál kisebb, világosabb, kissé szürkésebb. A Villányi-hg.-ban virág nélkül nem tudnám megmondani, melyik melyik.
A militaris olyan, mint a kisebb purpurea. A levelek rövidebbek, relative szélesebbek, vékonyabbak, elég sérülékenyek, fényesek, világosabb zöldek, szélesen lándzsásak, vagy visszás tojásdadok.
A purpurea levelei a legnagyobbak. Vége kihegyesedő, fényes, sokszor elég puha, sötétebb zöld, soklevelü. Sokszor levegő zárványos.
|
|
Fórum statisztikák
A fórumon 17552
topik
és
73492
hozzászólás van.
|
| 131 Hozzászólás
Válaszol
| 768 Hozzászólás
Látogatók
Fórum statisztikák