#1

gomba 1(=Sarcoscypha sp.)

- Milyen gomba? 04.04.2011. 23:53
- orsoly | 1.074 Hozzászólás

Gombát is lehet hozni?

Csatolt képek:

Javítva: 06.04.2011. 09:37 | Fel!

#2

RE: gomba 1

- Milyen gomba? 05.04.2011. 00:05
- Csukoka | 2.286 Hozzászólás

Sarcoscypha coccinea, piros csészegomba. De a gombák nem növények.


Fel!

#3

RE: gomba 1

- Milyen gomba? 05.04.2011. 00:40
- orsoly | 1.074 Hozzászólás

kösz!
(vegyük úgy, nem tudtam, hogy gomba, és a topikcím: ésemmegmi

Fel!

#4

RE: gomba 1

- Milyen gomba? 05.04.2011. 10:38
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Szerintem a gombákat hanyagoljuk. Nem mintha bajom lenne velük, de akkor már hozhatnánk rovarokat is.... Ez botanikai fórum. Gombákhoz van egy nagyon jól működő indexes topik.

Fel!

#5

RE: gomba 1

- Milyen gomba? 05.04.2011. 11:04
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

OFF
Szerintem ne hanyagoljuk a gombákat, ha van olyan, aki ért hozzá. Ha jól emlékszem, a gombákat legalább részben növényrendszertan tárgy alatt tanítják az egyetemen. Nem lesz gyengébb és hiteltelenebb a fórum, ha lesz egy gombás topik is.
ON


Fel!

#6

RE: gomba 1

- Milyen gomba? 05.04.2011. 11:06
- mespilus | 485 Hozzászólás

Szerintem meg simán nyithatnánk egy milyengombát!
Persze rendszertanilag nem tartozik a növények közé, de azért a két szakma elég közel áll egymáshoz. Gyakran a botanászok foglalkoznak gombákkal is, míg mondjuk egy madarászt nem vesz le a lábáról a piros csészegomba (tisztelet a kivételnek). Az ismeretterjesztő szakirodalmak is együtt (mármint egy könyvben) tárgyalják őket:


Egyébként meg a zuzmókban is vannak gombák, mégis van milyen zuzmó topik!

Csatolt képek:
Fel!

#7

RE: gomba 1

- Milyen gomba? 05.04.2011. 16:00
- disznófülgomba | 1.238 Hozzászólás

Már csak nicknevem okán godoltam, hogy belekotyognék a témába. (Amatőr gombászként ide növényt tanulni járok.) Az indexes topicon ha lehetséges képről meghatározni a gombafajt - általában választ kapnak a kérdezők. Ilyen szakmaisággal rendelkező gombászrészleget, mint ez a botanikai fórum - kidolgozni iszonyatosan sok munka lenne, amire kivitelezőt sem mikroszkóppal sem nagyítóval nem találni e széles Internetsávon:-)

A topicnyitó kérdésben szereplő gomba helyesen piros színű csészegomba :-) Attól függően, hogy milyen fa a gomba szubsztrátja és milyen a gomba spórája "csak " négy faj lehet. A most tömegesen megjelelenő gomba - lehullott akác,- éger-, juhar-, fűzágon - valószínű, hogy az osztrák csészegomba (Sarcoscypha austriaca) lesz.

Fel!

#8

RE: gomba 1

- Milyen gomba? 05.04.2011. 18:42
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hát sajnálom, de én is azon a véleményen vagyok, hogy NE LEGYENEK itt gombák...

Nem azért, mert nem érdekelnek, hanem mert már a növények is épp elég hatalmas témát jelentenek és bár vannak itt remek gombászok, nem tudjuk még a gombahatározást is felvállalni, mert szerintem ennek csak úgy lenne értelme, ha legalább egy olyan szintű gombás része is lenne a fórumnak (képgalériával, leírásokkal, mindennel együtt...), mint amilyenre jelenleg a növényes részét tervezzük...
Csak egy "Milyen gomba?" topik már tulajdonképpen létezik az Indexen, megfelelően hozzáértő tagokkal... felesleges lenne nekünk itt is csinálni még egy ilyet és esetleg elkezdeni megosztani az ottani törzsközönséget! Ráadásul ha belekapnánk ebbe a hatalmas témába és esetleg ez is "beindulna", akkor előbb-utóbb jönnének az igények a "Gombás receptes" topikra, stb. amit meg aztán már végképp nem tudnék/szeretnék itt bevállani, mert nem ide való...

De én már Disznófülgombának is mondtam, hogy nagyon örülnék, ha előbb-utóbb születne - pl. ennek mintájára - egy Xoboros gombász társfórum is... ehhez szívesen felajánlom pl. a fórumszoftver általam már nagyjából megcsinált magyar verzióját (átvehető fájl), így nekik legalább már pl. a fórum nyelvének németről magyarra fordításával nem kellene bajlódniuk...

(Mindenesetre ha néha-néha esetleg befut egy-egy gombás kérdés is, azzal szerintem nincs baj, de a német botanikai fórum mintájára nem lesz itt sem külön gombás részleg, hanem a - ma már szintén a gombákhoz sorolt - zuzmók között lehet esetleg néha gombát is kérdezni...)


Javítva: 05.04.2011. 18:47 | Fel!

#9

RE: gomba 1

- Milyen gomba? 05.04.2011. 19:11
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Kb. a Pereszke által felsoroltakat írtam le én is még késő délelőtt, de mire elküldtem volna, addigra lefagyott az oldal elég hosszú időre....

Úgyhogy most már csak a legvégét írnám le újra:

Üdv:
egy madarász, aki reményei szerint idén részt tud venni egy gombaszakértői tanfolyamon !

Csatolt képek:

Javítva: 05.04.2011. 19:13 | Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 63 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17314 topik és 72366 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).