#1

mi a neve e novenynek ? (=Veratrum sp.)

- Milyen dísznövény? 13.06.2017. 10:18
- szep edina | 202 Hozzászólás

Kerem szepen megmondani mi a neve e novenynek ? egy baratnom hozta nekem a Bucsecsi hegysegbol Romaniabol mert tudja hogy szeretem az ujdonsagi novenyeket picit utkozben latszik hogy elhervadt de el ultetem maris es S.O.S -T KEREK !!! lehet nem ide tartozik de nagyon el vagyok szomorodva mert van 4 szep koris novendek fam es ime meg tamadtak a hangyak kb.2 hete mikor eszre vetem hogy be csvarodot a levele le vagtam de most mig elutaztam Pestre mire haza jotem 4 napja mar nagyon csunya lett ismet.Kerem szepen ha lehetseges segitsenek abban hogy mit tehetek ? van aki azt mondja meszeljem be a fa szarat kb.egy meter magasagban a talajtol, van aki azt tanacsolja ( mar a szomszedaim kozul ) hogy csipjem le az egesz veget dahat akkor ez igy jo lesz ? nem fog megalni a fa novese ? Kerem nagyon szepen segitsenek egy valasszal ! Koszonom szepen !!!

Csatolt képek:

Javítva: 14.06.2017. 21:52 | Fel!

#2

RE: mi a neve e novenynek ?

- Milyen dísznövény? 13.06.2017. 13:09
- Veszt | 100 Hozzászólás

A kőriseket felszívódó, tartam hatású rovarölővel kellene lepermetezni (actara és rokonai).
A kapott növény valószínűleg fekete zászpa (Veratrum nigrum) ami ezen a klímán hamarosan el fog pusztulni. Magas hegyvidéki növény.

Fel!

#3

RE: mi a neve e novenynek ?

- Milyen dísznövény? 13.06.2017. 13:31
- barkócza | 2.012 Hozzászólás

A nagyon hűvös és esős, hideg Magasvértes azért dugig van fekete zászpával, úgyhogy azért túl fog élni.


Fel!

#4

RE: mi a neve e novenynek ?

- Milyen dísznövény? 13.06.2017. 16:35
- brentakurdvium | 3.466 Hozzászólás

Miért nem lehet fehér zászpa?

Fel!

#5

RE: mi a neve e novenynek ?

- Milyen dísznövény? 13.06.2017. 23:35
- Veszt | 100 Hozzászólás

A fehér zászpa levélfonáka pelyhesen szőrös.
.

Fel!

#6

RE: mi a neve e novenynek ?

- Milyen dísznövény? 14.06.2017. 21:51
- Lila Pereszke | 18.239 Hozzászólás

(Hát, a fehér zászpa fonáka, ill. a levél széle valóban többé-kevésbé pelyhes, de szerintem ezt gyakran élőben is csak nagyítóval lehet észrevenni... úh. én sem vennék rá mérget egy pixeles kép alapján, hogy ez valóban tök kopasz... )

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 21 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17297 topik és 72315 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).