#1

Melyik kaktusz? (=Notocactus roseoluteus)

- Milyen dísznövény? 09.06.2017. 21:16
- kuilu | 10 Hozzászólás

Heló jó estét, új lennék itt. Nos van egy kaktuszom, amelyről sosem hittem volna, hogy virágozni fog, de végül is megtette, és ha már virága is van, szeretném tudni mi a neve. Amúgy régóta keresek ilyen fórumot, így elsőre tetszik a dolog, nívósnak látszik.

Nos akkor lássuk sikerül-e felraknom a képet.... utólag pedig a zöld test képét is.

Csatolt képek:

Javítva: 14.06.2017. 23:20 | Fel!

#2

RE: Melyik kaktusz?

- Milyen dísznövény? 10.06.2017. 19:31
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Üdv! Jó lenne oldalról is látni, mert így sajnos az - egyébként nagyon szép - virágok kitakarják a kaktusz testét, a tövisezettséget, stb.


Javítva: 10.06.2017. 19:32 | Fel!

#3

RE: Melyik kaktusz?

- Milyen dísznövény? 12.06.2017. 22:01
- kuilu | 10 Hozzászólás

Heló jó estét. Na igen, valahogy sejtettem, hogy ez probléma lesz. Majd holnap reggel lefényképezem a zöld testet is. Könnyű lesz, mert a virágok már mind elhervadtak :(. Teljesen átlagos kaktusztest amúgy, mint a Melocactus például, vagy mint mondjuk egy félbevágott Gáliadinnye. Na majd holnap...

Fel!

#4

RE: Melyik kaktusz?

- Milyen dísznövény? 14.06.2017. 22:53
- kuilu | 10 Hozzászólás

Nos akkor asszem megtaláltam, végül is... Notocactus roseoluteus. Erősen annak tűnik...

Fel!

#5

RE: Melyik kaktusz?

- Milyen dísznövény? 14.06.2017. 23:19
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Bocs, ezt eddig nem néztem, hogy tettél föl hozzá újabb képet... de sebaj, szerintem jó a megfejtés!

(Még régen nekem is volt ilyenem, csak valamiért nem volt hajlandó virágozni... Ezeknél a Notoknál különben szerintem elég jellegzetes ez a "dudoros kitüremkedés" a bordákon tövispárnák között, szóval ez nem is annyira "átlagos kaktusztestű" kaktusz.)

Fel!

#6

RE: Melyik kaktusz?

- Milyen dísznövény? 16.06.2017. 21:01
- kuilu | 10 Hozzászólás

(Még régen nekem is volt ilyenem, csak valamiért nem volt hajlandó virágozni... Ezeknél a Notoknál különben szerintem elég jellegzetes ez a "dudoros kitüremkedés" a bordákon tövispárnák között, szóval ez nem is annyira "átlagos kaktusztestű" kaktusz.)[/quote]

Hát ezt nem is tudtam. Mármint ezt a dolgot a dudorokkal. Legközelebb majd jobban odafigyelek a részletekre

Nem is törődtem vele egész télen, csak 1x vagy 2x öntöttem rá kis vizet, amikor épp a szemem elé került, ott a sarokban. Egészen meglepődtem ezen, hogy így kivirágzott...

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 49 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17321 topik és 72390 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).