#1

Catalogue of Life

- Botanikai tudakozó 31.03.2016. 10:17
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Mennyire tartjátok megbízhatónak a Catalogue of Life adatbázist nómenklatúrai kérdésekben? Mostanában több nagyon szokatlan névhasználati megoldást láttam rajta, pl. hogy a Myosotis sparsiflora a M. laxa subsp. caespitosa szinoním neve.

Azóta rájöttem, hogy az oldal a "M. sparsiflora Kirschl. ex Mutel" nevet hozza, amely eltér a határozók által használt "Myosotis sparsiflora J.C.Mikan ex Pohl"-tól - utóbbinak valamiért nincs nyoma benne.


Javítva: 31.03.2016. 10:42 | Fel!

#2

RE: Catalogue of Life

- Botanikai tudakozó 31.03.2016. 10:52
- bosna sarajevo | 5.018 Hozzászólás

már elkezdtem írni, amikor láttam, hogy frissítetted - itt két egészen más névről van szó, más auktorokkal

ez a szitu lépten-nyomon előfordulhat, rengeteg olyan név van, amit többen, többször és egészen más értelemben használtak (ezek közül természetesen mindig az első alkalommal érvényesen leírt név maradhat csak érvényes)

kitekintve kicsit, hatalmas divatja lett a mindenféle adatbázisoknak, névgyűjteményeknek - ezek jó részen azonban csak gyűjtemény, gyakran ömlesztve

nincs "hiteles" netes adatbázis, a catalogue of life sem az (ha már tudományosabbat akar keresni egyébként, az ipni.org és a theplantlist.org azért lényegesen igényesebbek, de azokban sincs benn minden név)

Fel!


Látogatók
2 Fórumtag és 48 Vendég online:
tmoni10, Viola

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).