#1

Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 03.11.2010. 12:17
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Mindenféle érdekes növényes előadások, rendezvények...

Fel!

#2

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 03.11.2010. 12:18
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás
Javítva: 03.11.2010. 12:19 | Fel!

#3

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 04.11.2010. 16:09
- haadombi | 52 Hozzászólás

Hmm... Pont a Füvészkert mellett van a kollégiumom, lehet, hogy ezt megnézem. Aztán majd játszok növény- és gyümölcsfelismerőset :) Gondolhatnának a felnőttekre is, bővíthetnék hardcore verzióval, gondolok itt a Sorbus kisfajok terméseire. Meg lehetne utána pankráció:)


Fel!

#4

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 04.11.2010. 16:53
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hát ööö... szerintem elég hardcore lesz ez így is sokaknak! Bent szokott lenni terméskiállítás is és lefogadok, hogy találsz majd köztük olyat, amilyet még nem láttál és azt sem tudod majd, hogy melyik végén és hogyan kell(ene) elkezdeni megenni... És marhajó kávé is szokott lenni!


Javítva: 04.11.2010. 18:11 | Fel!

#5

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 04.11.2010. 17:37
- haadombi | 52 Hozzászólás

Na, király. Kávé? (Emlékeztetlek, múltkor felajánlottad, hogy csinálsz kávét.) Az mindig jól jön.

Amúgy pár hete benéztem a Füvészkertbe, tetszett meg minden, csak egy bácsi kikergetett. Amikor elkezdett kiabálni, telefonáltam, úgyhogy nem igazán értettem mi volt a gond, talán záróra lehetett vagy valami ilyesmi. Úgyhogy egyelőre nincsenek túl jó élményeim


Fel!

#6

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 04.11.2010. 17:38
- barkócza | 2.012 Hozzászólás

Gondoljatok majd rám közben. Én is gondolok rátok innen Svájcból.

Fel!

#7

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 04.11.2010. 18:13
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hm, hát érdekes... engem még eddig nem kergettek ki... Véletlenül nem egy nagy csokor orchideával jöttél kifelé az üvegházból, vagy ilyesmi?!

P.S.: szeeeegény Barkócza... ott messze a hidegben a hó alatt biztos nem fog találni ilyen mindenféle trópusi gyümiket...


Javítva: 04.11.2010. 19:27 | Fel!

#8

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 04.11.2010. 18:41
- barkócza | 2.012 Hozzászólás

Nem, de ha szerencsém van, még berkenyézhetek egy kicsit a Júrában, csak nem tudom, hova menjek. Tavaly tavasszal lisztest meg madarat láttam, esetleg volt kisfaj is...

Fel!

#9

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 04.11.2010. 19:03
- haadombi | 52 Hozzászólás

Persze téged már biztos ismernek... A nagykörmű nő, akinek lefagy a keze, de azért fényképezgeti a fatörzset hóviharban...

Svájcból majd kapunk képeket, ugye?


Fel!

#10

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 04.11.2010. 19:43
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Che... jól van, na majd fotózok valami trópusi tököt és beállítom Neked avatarképnek!

(Hm, bár még nem biztos, hogy megyek, mert sajnos nekem nem nagyon tetszik az új Füvikert, mert mióta fel lett újítva, azóta valahogy olyan steril lett ettől a sok burkolattól... )

P.S.: Mijaúúú... jól van na, csak kipróbáltam tudok-e avatarképet feltölteni... )


Javítva: 04.11.2010. 20:24 | Fel!

#11

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 04.11.2010. 22:34
- haadombi | 52 Hozzászólás

Én nem láttam a régi verziót, de teljesen máshogy képzeltem el. Nekem az nagyon tetszik, ahogy elméletileg külön vannak ültetve az egyes tájegységek jellemző növényei, ott lehet mászkálni a dombok közt. Ahogy írtam, nem sikerült teljesen bejárnom, de mindenképp körülnézek még, mert tényleg jó, hogy ilyen közel van....

Jahh, a macskákat nem különösebben szeretem, úgyhogy ez az avatar nem maradhat...


Fel!

#12

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 05.11.2010. 10:29
- Petnov (gelöscht)
avatar

Lenne kedve valakinek egy képes beszámolót készíteni? Ha nem túl nagy kérés? Én ugyanis pl. nem tudom megnézni!

Fel!

#13

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 05.11.2010. 13:13
- haadombi | 52 Hozzászólás

Persze:) Megpróbálom legalábbis...

Fel!

#14

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 05.11.2010. 14:47
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

(Pfff, hát akkor szerezz be valami macsekriasztót, mert a Füvikert tele van macskákkal! A legváratlanabb helyekről szoktak előbújni... még az üvegházban a nagyobb dézsanövények törzse köré is simán belekunkorodnak a cserépde és ott alszanak.. )


Javítva: 05.11.2010. 14:47 | Fel!

#15

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 05.11.2010. 18:47
- haadombi | 52 Hozzászólás

Na majd megmutatom nekik a kaktuszokat :)

Fel!

#16

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 09.11.2010. 17:02
- haadombi | 52 Hozzászólás

((A Füvészkertben kell belépőt fizetni??? Eddig mindig csak besétáltam.. Hoppá...))

Fel!

#17

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 09.11.2010. 17:10
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Che... És akkor csodálkozol, ha kikergetnek...

Fel!

#18

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 14.11.2010. 18:06
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Ha valaki esetleg Gödöllő közelében lakik és érdekli valamelyik előadás:

Zöld Forgatag 2010: http://www.godollo.hu/polgarok/programok...&newswf2_action

(P.S.: aki nem volt, az nagyon bánhatja, mert nagyon jó kis előadások voltak!)


Javítva: 16.11.2010. 23:06 | Fel!

#19

RE: Programajánló

- Ahol semmi sem OFF... 21.11.2010. 19:32
- mespilus | 485 Hozzászólás

Dejóóóó!Én is Zöld Klubbos voltam! Ezt a rendezvényt én is szerveztem rendeztem 5 éven keresztül
Jó látni hogy ez másnak felkelti a figyelmét!

Fel!

#20

RE: Tétényi- fennsík

- Ahol semmi sem OFF... 02.01.2011. 23:04
- Zázrivá | 39 Hozzászólás

Érdekes akciót szervez a Tétényi fennsíkra az MME.
A tervek szerint megszállják a fennsíkot - a volt sertéshizlaldánál.
Hoznak hálót, így lehet majd madarakat is nézni kézből, valamint úgy hallottam, hogy helyben bográcsban ételt is készítenek.
A cserjék ritkításában is segítenek.
Az akció nyilvános

Csatolt képek:
20070408_10 karvaly.jpg
Fel!

#21

RE: Tétényi- fennsík

- Ahol semmi sem OFF... 03.01.2011. 13:52
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Bár kissé off, de a linken bővebben olvashattok az akcióról: link.

Fel!

#22

RE: Tétényi- fennsík

- Ahol semmi sem OFF... 05.01.2011. 11:07
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Szintén (nem) kicsit off, de hátha valakit érdekel...


Csatolmányok:

Javítva: 05.01.2011. 11:13 | Fel!

#23

RE: Tétényi- fennsík

- Ahol semmi sem OFF... 03.03.2011. 17:02
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hétvégi program önkénteshajlamúaknak:


Kedves Érdeklődők!

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Budapesti Helyi Csoportja a Pest Környéki Madarász Kör közreműködésével 2011-ben ismételten meghirdeti "Homoktövis-élőhelykezelés" elnevezésű akcióját Újpesten, a Megyeri-híd pesti hídfőjének közelében, immáron 7. alkalommal. Az idei első munka időpontja március 5.-e lesz, mely eső esetén egy nappal későbbre, március 6.-ra tolódik.
A területen található értékes homokgyepek összesen 22 védett növényfajnak adnak otthont, melyből a Homoktövis cserje vadon csak ezen az egy helyen él Magyarországon! Rajta kívül további két fokozottan védett növényfaj is megtalálható a területen, nem beszélve a számtalan védett gerinctelen és gerinces állatfaj jelenlétéről! Ezek élőhelyét nagyban veszélyezteti az erőteljesen terjeszkedő tájidegen fásszárúak térhódítása, melyek visszaszorítása és a Magyarországon egyedülálló természetes életközösség megóvása a legfontosabb feladatunk, melyet meg kívánunk valósítani a területen. Az élőhelykezelés előtt részletesen bemutatjuk a területet minden megjelent önkéntesünknek!
A szervezők már reggel fél 8 körül megérkeznek a helyszínre, de az akcióban részt vevő önkénteseknek elég 9 órakor megjelenniük a helyszínen.
Tömegközlekedéssel a legkönnyebben a 104-es busszal lehet elérni a helyi védettségű területet. Érdemes Újpest Központnál, az Újpesti Áruház oldalában lévő buszmegállónál felszállni a járatra, mely kb. 15 perc alatt éri el a területet. HÉTVÉGÉN A 104-ES BUSZ CSAK FÉL ÓRÁNKÉNT KÖZLEKEDIK, ezért érdemes Újpest központhoz kb. 8:25-kor megérkezni, ugyanis a busz kb. 8:35-kor érinti a fentebb említett megállót. A részletes menetrendet az alábbi helyen találjátok: http://www.bkv.hu/busz/104.html
A busszal a "Vízművek" megállóig kell eljönni, mely a régi és új 2-es út elágazása utáni második megálló. Más megközelítésben: a Megyeri-híd előtti megálló. A következő - Ezred utcai - megálló már a Megyeri-híd után van, ezért ha valaki esetleg túlmegy a megadott helyszínen, vissza kell sétálni néhány száz métert. A ?Vízművek? megállótól kitáblázzuk az érintett helyszínt.
Amennyiben autóval szeretne valaki érkezni, akkor a két 2-es út elágazásától, a régi 2-en Dunakeszi felé kell jönni kb. 500 métert. Bal kéz felé fel fog tűnni egy térkővel leburkolt, drótkerítéssel körbevett, zárt parkoló, mely után kb. 50 méterrel, az út jobb oldalán található két óriásplakát és egy fém sorompó, ami a terület bejáratát zárja le. A sorompó a kezelés idején nyitva lesz, ezért mindenki biztonsággal beparkolhat a földút lezárt szakaszára.
Szokásunkhoz híven madárgyűrűzési bemutatóval és hideg, illetve meleg étellel és itallal is készülni fogunk az eseményen, de a megjelenők létszámát lehetetlen előre megbecsülni, így a biztonság kedvéért mindenki készüljön némi saját élelemmel is.
A munkához szükséges eszközöket - kesztyű, kézi és gépi szerszámok - Helyi Csoportunk biztosítani fogja, de arra szeretnénk mindenkit kérni, hogy - amennyiben lehetősége van rá - hozzon munkáskesztyűt, illetve kézifűrészt, vagy ágvágó ollót, mert ezekből minden darabra nagy szükség lesz! Idén továbbra is elsősorban a részben megtisztított területen felnőtt akác- és ezüstfasarjak kihordásán lesz a hangsúly ezért az ágak mozgatásához szükség lesz ponyvákra és hevederekre is, hogy kötegelve tudjuk szállítmányozni a faanyagot. (Természetesen ezekből is készülünk jónéhány saját darabbal!)
A munkára mindenkit szeretettel várunk, szóljatok minél több ismerősnek is, és amennyiben lehetőségetek van rá küldjétek el ismerőseiteknek ezt a felhívást, mert feladat lesz bőven! :-)
Üdv:
Az MME Budapesti Helyi Csoport nevében:
Bajor Zoltán
bajor.zoltan@mme.hu

Fel!

#24

RE: Tétényi- fennsík

- Ahol semmi sem OFF... 23.04.2011. 17:33
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás
Csatolt képek:
plakat.jpg
Fel!

#25

RE: Tétényi- fennsík

- Ahol semmi sem OFF... 18.05.2011. 18:24
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás
Fel!


Látogatók
2 Fórumtag és 48 Vendég online:
Viola, Balino

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).