#1

Milyen pálma ez pontosan... (=cf. Chamaerops humilis)

- Milyen dísznövény? 15.06.2014. 14:32
- Petimoto (gelöscht)
avatar

Sziasztok! Segítséget kérnék a képen látható növény gondozásában. Mégpedig szerintem túl gyorsan száradnak az alsó levelei és barnulnak el. Habár hoz sok új hajtást, de azok magasak és gyengék, a saját hosszú, súlyos leveleit nem bírják megtartani maguktól. Az egyik tippem a nem elegendő fény vagy pedig a pára tartalom. A növény vagy törpepálma, vagy legyező pálma, sajnos nem tudom pontosan. Kérnék szépen segítséget, hogyan tudnám erősebbé varázsolni. (Gondozom szépen, rendszeresen.)
Köszönöm szépen.


Javítva: 16.06.2014. 15:45 | Fel!

#2

RE: Milyen pálma ez pontosan, illetve mit tehetnék h természetesebben fejlődjön?

- Milyen dísznövény? 16.06.2014. 10:50
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Hát, talán egy nyeszlett, fényhiányos Chamaerops humilis (de a kép alapján mondjuk szinte bármilyen pálma lehet...) és szerintem akkor érezné magát a legjobban, ha kiültetnéd valami mediterrán klímájú szigetre! De addig is, amíg ez megtörténik, célszerű lenne átültetni egy bazinagy cserépbe és fokozatosan kitenni a napra, meg szépen öntözgetni... mert ez egyáltalán nem egy sötét szobába való növény.

Fel!

#3

RE: Milyen pálma ez pontosan, illetve mit tehetnék h természetesebben fejlődjön?

- Milyen dísznövény? 16.06.2014. 14:38
- Petimoto (gelöscht)
avatar

Köszönöm szépen, akkor postázom egy szigetre, addig is kiteszem az erkélyre, míg ideér a futár. :) Locsolom sztem túl sokat is... Szép napot.

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 86 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17318 topik és 72378 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).