#1

Élen álló kalapú !

- GOMBÁK 18.10.2013. 00:02
- variedit | 240 Hozzászólás

Szeretném a segítségeteket kérni, ...a számomra.. különös gomba elemzését.
Egy lépésnyiről .. azt gondoltam még, hogy sérült, és ezért áll így . Megérintettem óvatosan, de semmi sérülés sem érte, el sem lehet mozdítani az érintéssel, olyan szilárdan áll , mint a cövek ... a kalapja élén "..
A hely : a Velencei - hegység, hegyoldal..

Csatolt képek:

Javítva: 16.04.2014. 20:29 | Fel!

#2

RE: Élen álló kalapú !

- GOMBÁK 18.10.2013. 11:16
- disznófülgomba | 1.238 Hozzászólás

Valószínű, hogy a tönk nem tudta felnyomni a teljes kalapot, valami megakadályozta ebben (győkérzet, stb.), ezért deformálódott el a gomba. Valami tönkféle biztos volt a földben, ami nem látszik a fotódon, s te sem jártál utána. De nem is baj, legalább élve maradt Élőhelye alapján el tudom képzelni, hogy egy amúgy is rövid tönkű gomba lehetett pl. az ördögszekér laska , de olyan torz, hogy inkább semmit nem mondanék rá.

Fel!

#3

RE: Élen álló kalapú !

- GOMBÁK 18.10.2013. 11:25
- variedit | 240 Hozzászólás

Értem, ..nem akartam kitörni, de azt észrevettem, hogy vannak még apró növendékek a töve mellett közvetlenül...
Még az is érdekes volt a számomra, hogy a lemezei ....az eddigi megfigyeléseim alapján, eltérnek az eddig megfigyelt számos lemezes gombáétól, mert olyan vastagok és erősek, hogy érintésre is duzzadt kemény a tapintásuk, nem sérülékenyek, nem hajlanak el kicsit sem, nagyon erős felületűek ..ami szokatlan a számomra..
Köszönöm szépen a segítséget!

Még szeretném hozzátenni, hogy nem volt látható tönk a felszínen a gomba közelében, a föld alatt lehetett csak valami befolyásoló tényező, mert ebből a szempontból a felszínen, csak a füves ősgyep " vette körül, ezért volt érdekes a számomra is..


Javítva: 18.10.2013. 11:32 | Fel!



Látogatók
1 Fórumtag és 32 Vendég online:
brentakurdvium

Fórum statisztikák
A fórumon 17316 topik és 72372 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).