#1

Olasz hölgymál? (=Hieracium sabaudum)

- Milyen hazai növény? 01.10.2013. 19:54
- vektoroptika (gelöscht)
avatar

A Geresdi-dombságban fotóztam szeptember végén egy erdei út és erdővágás mellett (egész pontosan a Hessz-kereszt tövében). Az Új Magyar Füvészkönyv alapján az olasz hölgymál bélyegei illenek legjobban rá, de szeretnék megerősítést (95 %-ra teszem, némi esélyt adok annak, hogy esetleg élesfogú hölgymál. Nem egyszerű a Hieracium nemzetség, na)

Csatolt képek:

Javítva: 06.10.2013. 22:42 | Fel!

#2

RE: Olasz hölgymál?

- Milyen hazai növény? 04.10.2013. 20:04
- Lila Pereszke | 18.765 Hozzászólás

Hát ezekkel az őszi, nyeszlett hölgymálokkal csak a baj van, azért nem tolonganak a válaszok...

P.S.: de nekem mondjuk hihető a H. sabaudum...

Fel!



Látogatók
1 Fórumtag és 244 Vendég online:
tmoni10

Fórum statisztikák
A fórumon 17592 topik és 73646 hozzászólás van.

Rekord látogatottság: 5103 Felhasználó (25.03.2026. 17:55).