#1

Csiperke I. (=Agaricus bitorquis)

- Milyen gomba? 01.10.2013. 19:07
- Lila Pereszke | 18.765 Hozzászólás

Ezekkel a nyavalyás csiperkékkel mindig bajban vagyok... ezt tegnap találtam egy eléggé szemetes, néha lekaszált, forgalmas út menti gyepen. Nem volt különösebben rossz szaga és nem is igazán sárgult, bár már eléggé ki voltak száradva... Mi lehet?

Csatolt képek:

Javítva: 02.10.2013. 11:46 | Fel!

#2

RE: Csiperke I.

- Milyen gomba? 01.10.2013. 19:16
- Jaurinum | 1.693 Hozzászólás

Nálam ez Agaricus bitorquis - a kalapszín, a vaskos tönk és a keménynek tűnő hús, valamint az élőhely miatt.

Fel!

#3

RE: Csiperke I.

- Milyen gomba? 01.10.2013. 20:51
- Lila Pereszke | 18.765 Hozzászólás

Köszi! Hm, szóval ízletes csiperke... hát kár, hogy nem voltak valami guszták...

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 212 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17592 topik és 73646 hozzászólás van.

Rekord látogatottság: 5103 Felhasználó (25.03.2026. 17:55).