#1

Bundában a hegytetőn... (=Filago vulgaris)

- Milyen hazai növény? 31.07.2013. 16:02
- variedit | 240 Hozzászólás

A múltkor hoztam Nektek egy másik bundásat..... de a fotóim elég homályosak voltak, és azt mondtátok rá, hogy valószínűleg egy beteg növény .... Bizakodó vagyok, hogy kiderül róla később, hogy nem beteg....Arra alapoztam a feltevésemet, hogy már a harmadik olyan nagyon bundás növényt találtam most meg...amelyek nagyon hasonlítanak a bundájuk miatt, mégis különbözőek... Ez a harmadik növény is ugyan ott él, fent a hegyen... a hegytető igen kemény klímáját kell elviselniük.... A második növényfajt is be fogom mutatni, ő is több helyen felbukkan a hegyekben, és mindenütt ugyanúgy néz ki, ( első pillantásra, mintha beteg lenne, de szerintem ez csak a nagy bunda miatt tűnik így , és a három faj közül egyik sem beteg ) Remélem ..... Nem szeretnék újra melléfogni , ( ..tudom, hogy ennyire kezdőként, még nem szégyen ...) de előbb ezt a harmadik növényt hoztam ....

Csatolt képek:

Javítva: 31.07.2013. 21:08 | Fel!

#2

RE: Bundában a hegytetőn... / Velencei-hg.

- Milyen hazai növény? 31.07.2013. 19:37
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

A múltkori növény tényleg beteg volt (és azért került át az X-akták közé, mert annyira el van torzulva, hogy a képek alapján azon kívül nem nagyon lehet rá mondani semmit, hogy valószínűleg valami Brassicaceae).

Ez egy teljesen más növény, semmi köze a múltkorihoz, ez egy tökéletesen egészséges penészvirág, valószínűleg egy Filago vulgaris.

Fel!

#3

RE: Bundában a hegytetőn... / Velencei-hg.

- Milyen hazai növény? 31.07.2013. 20:01
- variedit | 240 Hozzászólás

Igen, tudom, hogy egészen másik, ezt én is leírtam..és azt is tudom hogy egészséges...hiszen élőben láttam minden egyedet .. csak a múltkori másik növényt egészen azóta figyelem, hogy kibújt a sziklagyepből még kis fiatal zsenge növényként, hiszen ez a betegnek ítélt növény, a saját sziklagyepemen él... és amint kibújt egészen piciként is így nézett már ki... és volt , vagyis még van bennem bizakodás, hogy talán mégsem betegek, ( van még egy másik, is belőle ), ha már piciként is éppen ilyen furcsák voltak .. Valószínűleg, ha tényleg betegek, akkor már a kibújás után azonnal megbetegedhettek... Ezt a képet, igaz nem éles, de azért fel lehet fedezni rajta, hogy a háttérben lévő hajtásai is összezsugorodottnak látszanak... nem csak az előtérben lévő ....Tehát, akkor már pici , fiatal növény korában betegedhettek meg.... hiszen két ilyen növényem van itt, kettőt is találtam messzebb egymástól, akik ilyenek, mégis felnőttek a nyár végére ...elég szép méretűre, vagy 40 - 50 cm-esek lettek mostanra , megerősödtek....a vélhető betegségük ellenére, miszerint összezsugorodottnak tűnnek a részei...... tehát, csodálatos az, hogy ha tényleg betegek, akkor amint kibújtak azonnal megbetegedtek mindketten, és mégis felnőttek betegen is, ott a szikla tetején, ahol nagyon nehéz körülmények vannak nyáron...

Csatolt képek:

Javítva: 31.07.2013. 20:21 | Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 103 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17317 topik és 72376 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).