#1

Dianthus dilemma (=Dianthus pontederae)

- Milyen hazai növény? 24.07.2013. 15:53
- angilady | 46 Hozzászólás

Van, aki magyar szegfűnek tartja, van, aki tartós szegfűnek. Szerintetek milyen növény ez? Olyan gyönyörű

Csatolt képek:

Javítva: 24.07.2013. 22:16 | Fel!

#2

RE: Dianthus dilemma

- Milyen hazai növény? 24.07.2013. 16:55
- Rubescens | 350 Hozzászólás

Az első képen jól, a negyedik képen pedig gyengén, de látszik, hogy a csészefogak meglehetősen hegyesek, ami a tartós szegfűre egyáltalán nem (Dianthus diutinus), de a magyar szegfűre annál inkább illik (Dianthus pontederae). Továbbá a szirom lemeze az első képen láthatóan kissé szőrmös, ami szintén nem szokása a tartós szegfűnek, de a magyar szegfűnek igen. Egyébként tényleg nagyon szép kis virág, ezért fáj, hogy a róla készült képek 96 %-a nem adja vissza a gyönyörű (nekem kissé fluoreszkálónak tűnő) színét. Sokat próbálkoztam a fotózásával, de arra jutottam, hogy az én gépemmel sem lehet eléggé visszaadni a valóságot... Talán még ez a legjobb, amit csatoltam, de ezen is kellett egy kicsit dolgozni utólag.

Csatolt képek:
Fel!

#3

RE: Dianthus dilemma

- Milyen hazai növény? 24.07.2013. 17:02
- angilady | 46 Hozzászólás

A valóságban pont olyan a színe, mint a képeimen, nem annyira sötét vörös, mint amit te csatoltál. De azért köszi! :)

Fel!

#4

RE: Dianthus dilemma

- Milyen hazai növény? 24.07.2013. 17:22
- Rubescens | 350 Hozzászólás

Ezeket még májusban fotóztam, lehet, hogy a mostani tűző napon gyengébb színnel készülnek Meg hát a szín nem mindig erős jellemző (preparatív szerves kémikusok jobb, ha figyelembe sem veszik, hogy az anyaguk színtelen vagy fekete, tapasztalatból beszélhetek...) és még a látásunk is egyénre jellemző. Mivel a legtöbb kép a magyar szegfűről éppen olyan színű, mint a tieid, ezért kezdek kissé gyanakodni, hogy velem lehet valami baj...
Vagy a képernyőmmel


Javítva: 24.07.2013. 17:23 | Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 30 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17314 topik és 72365 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).