#1

pimpó (=Potentilla collina agg.)

- Milyen hazai növény? 24.04.2013. 22:45
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Tudom, hogy nem fotóról kell ezeket határozni, de hátha tanulok valami okosat.
Zselici, hétvégi képek. Nem jutottam sokra vele, lehet, hogy nem elég jó a nagyitóm ezekhez a csillagszőrökhöz. Ránagyítottam a levélfonákra és a felszínére is, ez sem az igazi, a fonákon mintha lennének, a felszínen meg mintha nem.
A nyavalyás bibén én nem láttam semmiféle megvastagodást, majd veszek jobb szemüveget is a nagyító mellé.
Sima P. arenaria lenne? Eléggé más a habitusa, mint a sziklagyepieknek...

Csatolt képek:

Javítva: 25.04.2013. 17:32 | Fel!

#2

RE: pimpó

- Milyen hazai növény? 24.04.2013. 22:51
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

a kulcs sajnos nem jó ...
meg a növények se, összevissza nőnek

a fotózott növény szerintem a P. collina-csoport tagja
küldd el Thomas Gregor részére (Gregor.Wolf@online.de), ő ért hozzájuk

Fel!

#3

RE: pimpó

- Milyen hazai növény? 24.04.2013. 22:55
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Miért nem jó a kulcs?

Fel!

#4

RE: pimpó

- Milyen hazai növény? 24.04.2013. 23:01
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

mert pont a collina csoport nem jön rendesen ki belőle ... vagy kijön akkor, amikor nem kellene

ami vigasz, hogy nem nagyon van értelmes kulcs ezekre sehol sem

Fel!

#5

RE: pimpó

- Milyen hazai növény? 24.04.2013. 23:20
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Köszönöm!

Szerintem egyenlőre nem zaklatok nagy tudású német "kollégákat" szerencsétlen kis hétköznapi küzdelmeimmel. Úgyis kb. annyira értek a pimpókhoz, mint az ívhegesztéshez. (Semennyire.)

Majd visszamegyek, és alaposabban megnézem (de előtte felmondok a munkahelyemen, mert már annyi visszamennivalóm van, hogy másképpen nem fog menni...)

Fel!

#6

RE: pimpó

- Milyen hazai növény? 25.04.2013. 08:44
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

költözz ki Németországba, ott vannak némi hiányszakmák (pl. ívhegesztő, természetesen), akkor a munkád mellett lesz időd visszamenni is

(na jó, nem írtam komolyan .....)

ha elküldöd a fotókat, akkor én továbbítom a "kollégának", aki egy nagyon rendes ember és nem nézi le a hétköznapi szerencsétleneket - mivel engem is áérdekel, hogy mi ez, tényleg javaslom ezt a megoldást

Fel!

#7

RE: pimpó

- Milyen hazai növény? 30.04.2013. 15:38
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Végül is bosna elküldte a képeket, és váltott néhány levelet Thomas Gregorral. Az eredményt elküldte nekem, talán nem haragszik, ha írok pár sort az eredményről (és kijavít, ha valamit félreértettem).

Thomas Gregor is Potentilla collina s.l.-nek tartja a növényt, és további besorolást ezen belül nemigen tart lehetségesnek. Méghozzá azért, mert szerinte a helyszínen, apomiktikusan vagy hibridogén úton keletkezett, szűk elterjedési területű taxonokról van szó. Pl. szerinte a P. leucopolitana is csak Elzászban él, és amit máshol annak tartanak, az nem az, legfeljebb hasonlít rá. De talán majd a molekuláris genetika segít....

Röviden kb. ennyit hámoztam ki belőle.

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 57 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17318 topik és 72378 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).