#1

Gombafű (=Helianthus pauciflorus)

- Milyen hazai növény? 11.10.2012. 21:53
- Gergely József (gelöscht)
avatar

Új tag lévén egy számomra ismeretlen növényről szeretnék informálódni: milyen faj a mellékelt sárga virág?
Bánátban (Vajdaság) fotóztam a napokban, egy csoportban sűrűn nő, lehet, hogy emberi közvetítéssel került a szabadba. Nem igazán értek a növényekhez, mivel ornitológiával foglalkozom (a Szerbiai Madártan és Madárvédelmi Egyesület elnöke vagyok), viszont terepbejárások alkalmával gyakran futok rá érdekes növényekre, amelyekről nem tudom, hogy mifélék.
A kérdése növény botanikus ismerősöm szerint valamilyen Helianthus, talán strigosus.

Csatolt képek:
strigosus.jpg

Javítva: 13.10.2012. 00:19 | Fel!

#2

RE: Gombafű

- Milyen hazai növény? 12.10.2012. 10:17
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Üdv a fórumon!

Hm, hát szerintem is Helianthus, viszont így levél nélkül nem hiszem, hogy lehet rá mondani ennél többet... nincs esetleg még (levél) kép róla?

Fel!

#3

RE: Gombafű

- Milyen hazai növény? 12.10.2012. 11:16
- Gergely József (gelöscht)
avatar

Talán az alábbi fotó segíthet, látszanak a kettős állású levelek.

Üdv

Csatolt képek:
strigosus 2.jpg
Fel!

#4

RE: Gombafű

- Milyen hazai növény? 12.10.2012. 15:22
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hm, a kopasznak tűnő szár, és a viszonylag keskeny, átellenes levelek miatt szerintem H. pauciflorus...

Fel!

#5

RE: Gombafű

- Milyen hazai növény? 12.10.2012. 16:02
- Gergely József (gelöscht)
avatar

Akkor tehát a merevlevelű naprafogóról van szó, ami valóban "kiköpött" úgy fest, mint az általam fotózott sárga virágú növény. Azt találtam róla, hogy kerti szökevény faj, de kevésbé veszélyes invazív faj a hozzá hasonló csicsókánál, amely spontán terjed és már természetvédelmi problémát jelent.

Köszönet a segítségért.

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 71 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).