#1

Chenó... (=Chenopodium album)

- Milyen hazai növény? 05.10.2012. 18:52
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Törökbálinton találtam a múltkor... laposkúszó habitus (bár ebben az is közrejátszott, hogy némelyiket elég jól megtaposták ott az út szélén, ahol nőtt...), csomós virágzat, tetőtől-talpig csak apró épszélű levelek... gyanús... vélemények?

(Sajnos nem nagyon sikerült normálisan megvizslatni és lefotózni, mert 2 nem túl bizalomgerjesztő nagy kutya és a szintén nem túl bizalomgerjesztő gazdájuk egyre tolakodóbb érdeklődéssel figyelte a fotózást, így végül jobbnak láttam elhúzni a csíkot...)

Csatolt képek:

Javítva: 05.10.2012. 20:03 | Fel!

#2

RE: Chenó...

- Milyen hazai növény? 05.10.2012. 19:42
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

szerintem szimpla Ch. album, az a pár levél, ami nem ez az aberrált épszélű, az arra utal (meg a nagy termet, sok virágzat, részvirágzatok alakja, stb.)

ez az épszélű, kis méretű levélalak rendszeresen visszaköszön a Ch. album esetében (s valóban, a taposás is sokat segíthet a kialakulásában)

a Ch. ablum-nál és társainál nem a virágzati levelekre érdemes koncentrálni, hanem a szárlevelekre (amelyek persze virágzásra néha már megritkulnak)

és persze szabad magot gyűjteni, 0,05 mm pontossággal lemérni a hosszát és szélességét, és máris közelebb leszünk a megoldáshoz :)

Fel!

#3

RE: Chenó...

- Milyen hazai növény? 05.10.2012. 19:48
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Köszi! Csak az volt a fura, hogy van ott bőven "normális kinézetű" album is, kitaposott belűek is, de mégis csak egy helyen volt 4-5 ilyen...

(PS.:hm, össze kellene szednünk egy topikba Ch. album változatokat, alfajokat, megtaposott furcsaságokat... )


Javítva: 05.10.2012. 19:52 | Fel!

#4

RE: Chenó...

- Milyen hazai növény? 05.10.2012. 19:50
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

a diplomatikus válasz az, hogy a Chenopodium album rendkívül változatos :)

egyébként a maggyűjtés tényleg segít, ha valami ritkaságot talász, a fotó önmagában gyengusz

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 78 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17314 topik és 72368 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).