#1

Sedum sp (=Sedum cf. hispanicum)

- Milyen külhoni növény? 11.06.2012. 19:11
- alsotekeres | 31 Hozzászólás

Érdeklődnék, hogy melyik varjúháj lehet ez. (Lehet, hogy két külön faj?) Mindkettő egy-két évesként viselkedik.
Ez első kép Németországból származik, állítólag egy mezőről gyűjtötték be. A második (amelyik cserépben van) az én növényem, aminek a magját S alamosanum-ként kaptam, de ez biztosan rossz név. Nagyon hasonlítanak a S. hispanicumhoz, de szerintem mégsem azok (más a virágok pozíciója).
Előre is köszönöm a segítséget!
Kovács Pál

Csatolt képek:

Javítva: 12.06.2012. 19:44 | Fel!

#2

RE: Sedum sp

- Milyen külhoni növény? 12.06.2012. 17:19
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Hát sajnos nem nagyon tudok segíteni... nekem sincs a S. hispanicum-nál jobb ötletem rájuk, szerintem azok, az ráadásul egy-két éves faj is (ha esetleg mirigyes a virágzat, az tovább erősítené a S. hispanicum-ot...)

Ha az elsőt valóban Németországban gyűjtötték, akkor más is nem nagyon jöhet szóba, mert a németeknek sincs más hasonló honos, ill. helyenként kivadulós Sedum fajuk. (A határozó szerint csak ezek vannak: S. rubens, S. cepaea, S. spurium, S. maximum, S. telephium, S. hispanicum, S. villosum, S. atratum, S. annuum, S. dasyphyllum, S. album, S. forsterianum, S. ochroleucum, S. rupestre, A. alpestre, S. acre, S. sexangulare Egy részük itt is fent van: Sedumok)

(A dísznövényes könyveimben sem találtam más hasonlót... de ha szerinted mégsem S. hispanicum, akkor esetleg csekkold le az itteni fajlistát: TPL- Sedum, hátha találsz közöttük olyat, ami esélyesebb... vagy esetleg kérdezd meg itt: Sedum oldal)


Javítva: 12.06.2012. 17:26 | Fel!

#3

RE: Sedum sp

- Milyen külhoni növény? 12.06.2012. 19:39
- alsotekeres | 31 Hozzászólás

Köszönöm!
Végül meglehet, hogy az lesz. A virágzat jellege zavar csak, de lehet, hogy csak valami változat.

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 107 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17317 topik és 72376 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).