#1

Gyulaj - adrenalintúra

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 15.03.2012. 23:46
- xanthomelas | 123 Hozzászólás

Az illír sáfránynak hazánkban egy előfordulása ismert a gyulaji vadrezervátum területéről. Mi van akkor ha ez be van kerítve és autóval sem lehet behajtani? Marad a már többször említett bemászós megközelítés, közben némi gyomorideg, mi lesz ha meglátnak, elkapnak, kiküldenek vagy lecsuknak. Útközben hab a tortán a környéken rohangáló vadállatok csörtetése, illetve a sáfrány lelőhely melletti betonúton néhány erdészeti jármű zaja. Jó 10 éve még át lehetett hajtani és akkor még nagyon könnyű célpont volt az ominózus növényke feltéve, hogy már ismertük a pontos helyet.
Reméltem, hogy a nagy hó pozitív hatással lesz a virágzó növények számára, sajnos ebben csalódnom kellett, a régebbi többezer virág helyett talán ha száz tő nyílott, bár azok a virágzás tetőpontján voltak. Négyes-ötös csokrok helyett be kellett érnem max. kettesekkel. Egy kisebb helyen (élőhelykép) a lelőhelyet felszántották, bár nem ott volt a legtöbb belőle, azért ez nem megnyugtató. A sáfrányon kívül a kisvirágú hunyor is megtalálható, most nagyrészt még bimbós állapotban.
Végül most sem történt semmi, hozzáteszem kétszer-háromszor már jártam így a helyen, de eddig ha észre is vettek, főleg erdészeti munkások, senki sem foglalkozott velem.


Javítva: 15.03.2012. 23:48 | Fel!

#2

RE: Gyulaj - adrenalintúra

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 16.03.2012. 12:33
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

De jók a képek, úh. megérte! (Meg különben is, majd összedobjuk érted az óvadékot, ha lecsuknak... de lehet, hogy simán elengednek akkor is, ha felmutatod a Botanikai Fórumos igazolványodat! )

Fel!

#3

RE: Gyulaj - adrenalintúra

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 17.03.2012. 18:33
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Én is voltam már arra, és nem is engedtek be. A bemászást hanyagoltam, mert komoly családi perpatvar lett volna belőle... Lehet, hogy egyszer nekifutok majd. A honlapjukon (Gyulaj Zrt) egyébként hirdetnek természetfotózást 20.000 Ft-ért, bár ez elsősorban a dámvadakra vonatkozik, megmutatják a sáfrányokat is, ha az a kívánság. És lehet benn szállást foglalni egy vendégházban, és akkor már a kerítésen belül van az ember, csak kérdés, hogy ennyi pénzt megér-e a dolog. Vagy marad az adrenalin...

Fel!

#4

RE: Gyulaj - adrenalintúra

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 17.03.2012. 18:59
- xanthomelas | 123 Hozzászólás

Talán a megoldás egy behajtási engedély lenne, amit valószínűleg előzetes egyeztetéssel meg is adnának, ha éppen nincs bent vadászat. Március tudomásom szerint már vadászati holtszezonnak számít.
Pereszkének a fórum nevében tett ígéretét nem felejtem el a következő bemászásomnál...

Fel!

#5

RE: Gyulaj - adrenalintúra

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 17.03.2012. 19:53
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Én próbáltam utánajárni, de nem sikerült ilyen behajtási engedély nyomára bukkanni. Ha a fórum tényleg fizeti a büntetést, akkor legközelebb szólj, én is mászok veled. Egyébként talán nem olyan súlyos a helyzet, ha az embernél nincs fegyver. Azt csak nem gondolják, hogy a fotóállvánnyal akarom agyonütni a vadat...

Fel!

#6

RE: Gyulaj - adrenalintúra

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 17.03.2012. 23:02
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hát, ha 20.000-ért hirdetnek természetfotózást, akkor lehet nem örülnek annak sem, ha állvánnyal találnak valakit a területen... Vagy megnézik, hogy tényleg csak "ócsó sáfrány" van-e a kártyán és nincs semmi feláras szarvas, vaddisznó, stb.

P.S.: ja, persze, a büntiket meg majd elszámoljuk Képgaléria-költségként az éves fórumszülinapokon... che, találtam Neked egy megfelelőbb avatarképet a mostani helyett...

Csatolt képek:
avatar.png

Javítva: 17.03.2012. 23:13 | Fel!

#7

RE: Gyulaj - adrenalintúra

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 18.03.2012. 18:42
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Megvan a megoldás!

Erdészeti munkásnak kell jelentkezni és akkor még fizetnek is azért hogy a sáfrányok között kószál az ember.

Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 46 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17314 topik és 72366 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).