#1

Szurkosfenyő (=Pinus rigida)

- Milyen dísznövény? 29.01.2012. 18:42
- novalusz | 497 Hozzászólás

Szurkosfenyő (pinus rigida)? Sajnos nincs benne egyik határozómban sem. Ott helyben (Gödöllői Arborétum) sárgafenyőnek (Pinus ponderosa) gondoltam, ennek is hármassával nőnek a levelei, és a toboz is hasonló alakú. Viszont visszafele jóval nagyobb levelű és tobozú hármassával növő levelű fákat is láttam, teljesen más volt a lomb habitusa, na azok voltak igazából a sárgafenyők. Most nézem a neten, a Pinus rigidára kiad jó pár képet, amin a törzsből nőnek ki a levelek, a Pinus rigidára viszont nem. Hm?

Csatolt képek:

Javítva: 29.01.2012. 19:20 | Fel!

#2

RE: Szurkosfenyő (pinus rigida)?

- Milyen dísznövény? 29.01.2012. 19:12
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hm, hát bevallom sajnos nem vagyok egy nagy fenyős, így kénytelen voltam némi gyors kutatómunkával pótolni a hiányosságokat:

- EBBEN a cikkben említik, hogy volt a kertben P. rigida telepítési kísérlet, tehát lehet az...

- a fenyős könyv szerint: "Könnyen felismerhető ívesen hajló ágairól, terpedt koronájáról, évtizedekig az ágakon maradó szúrós tobozairól és a törzsön szinte mindig jelenlévő jellegzetes, bábaseprőszerű tűcsomókról." és mindehhez igen meggyőző képek is vannak a könyvben, úh. szerintem jó lesz annak!

Fel!

#3

RE: Szurkosfenyő (pinus rigida)?

- Milyen dísznövény? 29.01.2012. 19:16
- novalusz | 497 Hozzászólás

Tudtam, hogy számíthatok rád! Köszi. A Pinus rigida tipp nekem is onnan jött, hogy a Gödöllői Arborétum térképe szerint nő arra, csak épp arra valamerre fordultunk vissza, nem voltam biztos a helyben.


Javítva: 29.01.2012. 19:18 | Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 64 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).