#1

Elgázolt... csak erős idegzetűeknek! (=Convallaria majalis)

- Fotó-feladványok 20.11.2011. 17:11
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Hát igen, ez a szegény bizony kilapult elég rendesen...

Csatolt képek:
P1920772.JPG

Javítva: 01.12.2011. 15:31 | Fel!

#2

RE: Elgázolt... csak erős idegzetűeknek!

- Fotó-feladványok 20.11.2011. 17:46
- retek | 2.168 Hozzászólás

Mutáns paradicsom

Fel!

#3

RE: Elgázolt... csak erős idegzetűeknek!

- Fotó-feladványok 20.11.2011. 18:07
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Ja, egy rémséges GMO pari... de már nem kell félni, mert megállítottam!!!

(Á nem, nem mernék egy GMO parinak nekimenni... úh. igazándiból ez valami más... kisebb és gyengébb... )


Javítva: 20.11.2011. 18:08 | Fel!

#4

RE: Elgázolt... csak erős idegzetűeknek!

- Fotó-feladványok 25.11.2011. 12:36
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

éretlen Asparagus?

Fel!

#5

RE: Elgázolt... csak erős idegzetűeknek!

- Fotó-feladványok 26.11.2011. 10:59
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Nem, sajnos nem Asparagus, ez már tökéletesen érett ilyenkor november környékén!

Hű, egy hétig nem vagyok és ez még mindig nincs megfejtve? (Igen, én is tudom, hogy minden normális gyereket max. 5 éves koráig le lehet szoktatni arról, hogy mindenféle bogyókat nyomkodjon szét... csak gondoltam hátha mégis van itt rajtam kívül még pár őrült, akit esetleg nem sikerült erről anno leszoktatni... )

P.S.: Az a baj, hogy ha felrakok róla egy "baleset előtti" képet, akkor már megalázóan könnyű lesz... (Úh. még csütörtökig lehet rajta gondolkodni, akkor hozok újabb képeket! Addig sajnos nem nagyon leszek fórumközelben... (de látom LHal addig is remekül és szigorúan rendet tart! )

Fel!

#6

RE: Elgázolt... csak erős idegzetűeknek!

- Fotó-feladványok 26.11.2011. 16:55
- Jaurinum | 1.656 Hozzászólás

Solanum villosum ? Nemrég én is fotóztam ezt a fajt, de annak nem voltak ekkora magvai.

Fel!

#7

RE: Elgázolt... csak erős idegzetűeknek!

- Fotó-feladványok 28.11.2011. 17:37
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

Solanum nem lehet

Arum sp.?

Fel!

#8

RE: Elgázolt... csak erős idegzetűeknek!

- Fotó-feladványok 29.11.2011. 07:50
- mespilus | 485 Hozzászólás

Ruscus aculeatus?

Fel!

#9

RE: Elgázolt... csak erős idegzetűeknek!

- Fotó-feladványok 29.11.2011. 14:15
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

igen, még a Ruscus is esélyes, végül azért nem azt dobtam fel, mert emlékeim szerint annak nem ilyenek a magjai (de aztán lehet, hogy igen ....), illetve nincs ennyi mag egy termésben (de aztán lehet, hogy ez a fotós merénylete, mert összeszedte több termésből a magokat)

a Ruscus mellett szólhat az is, hogy ilyenkor lehet termést találni rajta, az Arumnál nincs rá sok esély (legfeljebb valami botanikus kerti, pl. Arum italicum)

na majd felszáll a füst, aztán kiderül, hogy egyik se :)

Fel!

#10

RE: Elgázolt... csak erős idegzetűeknek!

- Fotó-feladványok 30.11.2011. 17:13
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Emlékeim szerint (de nem biztos, hogy jól emlékszem), a Ruscusok termése tök kemény, nem ilyen lédús. Bár védett növények terméseinek összetaposásával ritkán szórakozom...

Fel!

#11

RE: Elgázolt... csak er?s idegzet?eknek!

- Fotó-feladványok 01.12.2011. 10:06
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Hát ööö... Bosni utolsó tippje a helyes, miszerint "aztán kiderül, hogy egyik se..."

Ruscus magos képem sajna most nincsen, de nekem is úgy rémlik, hogy egy nagy gömbölyű magja van, ilyesmi, mint ennek a közeli rokonának: Danae racemosa

De itt a beígért megoldókép, mert már így is kicsit félek, hogy majd lincselés lesz a fórumtalin...

P.S.: szerintem egy (védett) növénynek sem lesz különösebb baja attól, ha az érett terméséből 1-2-őt gondosan le/szétszed valaki, majd lefotózza és a helyszínen eldobja... lévén pont ebből a célból hoz termést, hogy aztán a környékre eljussanak a magjai...

Csatolt képek:
P1920243.JPG

Javítva: 01.12.2011. 10:07 | Fel!

#12

RE: Elgázolt... csak er?s idegzet?eknek!

- Fotó-feladványok 01.12.2011. 13:41
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

gondolhatod, hogy végigzongoráztuk a megoldási lehetőségeket, és nyilván a Convallaria is terítékre került (lévén, hogy most még lehet rajta bogyót lelni)

csak sajna ami képet annak a magjáról találtunk, az máshogy nézett ki

de ez benne van, a magok gyorsan változtatják a színüket, a száradás miatt az alakjukat is, tanulság az, hogy kell a kertben minden fajból valami mintát tartani nehéz időkre

Fel!

#13

RE: Elgázolt... csak er?s idegzet?eknek!

- Fotó-feladványok 01.12.2011. 15:30
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Nem, a tanulság az, hogy meg kell majd csinálni rendesen a fórumos magos-terméses képgalériát! Úh. azért szórakozom ezekkel a fura magos feladványokkal, mert épp kísérletezem hogyan lehetne normálisan magokat fotózni a galériához...

Fel!

#14

RE: Elgázolt... csak er?s idegzet?eknek!

- Fotó-feladványok 01.12.2011. 16:40
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

a két tanulság nem üti egymást, nagyon nehéz ugyanis minden jellemző stádiumot fotó megörökíteni (éretlen, érett, szétnyomott, nem szétnyomott, lédús, száradó, kiszáradt)
kiszáradva a gyöngyvirág magja is eléggé más

de persze hajrá, korszakalkotó galéria lenne, főleg ha elhanyagolt taxonok is benne lennének

(ui. nagyon sokat segítene a tudományos érték növelésében, ha lenne egy mm-es beosztás a mag-fotókon
nyilván, ha Te is így gondoltad, akkor sorry az okoskodásért, természetesen a szoptatós fotófeladványokra nem kötelező a mércét felrakni)

Fel!

#15

RE: Elgázolt... csak er?s idegzet?eknek!

- Fotó-feladványok 01.12.2011. 16:51
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

(Persze, a mm-skála az kell, inkább azzal van a gond, hogy az én gépemmel sajnos nem nagyon lehet mindenről ilyen szuperjó kis fotókat csinálni mint amilyenek pl. ezen a Zseniális oldalon vannak... de majd még próbálkozom... )

Fel!

#16

RE: Elgázolt... csak er?s idegzet?eknek!

- Fotó-feladványok 01.12.2011. 16:59
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

tényleg nem semmi ez az oldal, de érdemes praktikus oldalról is megnézni a kérdést

kicsit a túlzott gyűjtőszenvedélyt lehet az oldalon érezni, azaz hogy minden legyen megfotózva (minden taxon), de azon kívül mi gyakorlati haszna van neki? erről sást határozni nem nagyon lehet (nyilván ők is szenvednek attól, hogy most friss termés, vagy száraz termés herbáriumból - úgy tűnik, ők az utóbbira esküsznek)

ha jó láttam, mérce nem volt a képeiken, ami szintén a gyakorlati felhasználás ellensége

(nem félreérteni, ettől még hasznos, óriási munka, totális elhivatottság, stb.)

mindebből azt akarom kihozni, hogy egy cirka 100 ezres géppel, körültekintéssel és jól megtervezett programmal nagyon sok mindent megoldhat az ember
(a jól megtervezett program alatt azt értem, hogy először ki kell találni a célokat, aztán ki kell találni a reális technológiát, biztosítani a feltételeket, és csak utána nekiállni a nagy tömegű gyűjtésnek és melónak)

Fel!

#17

RE: Elgázolt... csak er?s idegzet?eknek!

- Fotó-feladványok 01.12.2011. 18:44
- mespilus | 485 Hozzászólás

Mondjuk, szerintem a "mag"fotókat mikroszkóp nélkül el lehet felejteni, akármilyen macroelőtéted lehet ha pl. egy Juncus-t szeretnél lefotózni...

Fel!

#18

RE: Elgázolt... csak er?s idegzet?eknek!

- Fotó-feladványok 01.12.2011. 18:57
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

tudom, hogy ilyen fotókat (ami a holland lapon van) csak spéci felszereléssel lehet jól csinálni, épp azt akartam kihozni belőle, hogy inkább csináljunk gyakorlatban is hasznos fotókat egyszerűbb géppel, mint hogy irreális projektekbe kezdjünk

Fel!

#19

RE: Elgázolt... csak er?s idegzet?eknek!

- Fotó-feladványok 01.12.2011. 19:04
- Harka | 2.868 Hozzászólás

A legjobb az Orobanche mag fotózás!
Bizonyára sok gyakorlati haszna lenne, még ha mikroszkóppal is fotóznánk meg az egyes fajokat!

Fel!

#20

RE: Elgázolt... csak er?s idegzet?eknek!

- Fotó-feladványok 01.12.2011. 19:05
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Az orchideáknak van a legkisebb magja?

Fel!

#21

RE: Elgázolt... csak er?s idegzet?eknek!

- Fotó-feladványok 01.12.2011. 19:16
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

ennél már csak az Orobanche növény fotózása jobb, mert néha ott is az az amber érzése, hogy nem sok gyakorlati haszna van :)

Fel!

#22

RE: Elgázolt... csak er?s idegzet?eknek!

- Fotó-feladványok 01.12.2011. 20:16
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Kicsit előreszaladtunk ezzel az orchimag-fotózással... egyelőre ott tartunk, hogy talán sikerült rávenni Kispistikét is, hogy majd ne csak ilyen topmodell orchikat fotózzon, hanem pl. hervadtakat ill. terméseseket is... és mivel a Galéria címe Termés- és maghatározó, ezért az orchik esetében ez nyilván főleg terméseket fog tartalmazni... majd egyszer valamikor... remélhetőleg...

(A nem fix fajlistájú (=Füvikönyvesen kívüli) galériák mostani állapota alapján szerintem ne nagyon vonjon le senki elhamarkodott következtetéseket arról, hogy mennyire lesz ezeknek gyakorlati haszna, vagy hogy mely fajok feleslegesek, lévén egyelőre nagyon szerény ezeknek a galériáknak készültsége, hisz tervezési-kísérleti stádiumban vannak! És a mostani fajlistáknak is egyelőre inkább technikai, mint gyakorlati jellege van (= a jelenlegi szoftververzióval új mappát utólag beszúrni a megfelelő helyre akár több órás meló is lehet, míg albumot törölni pár másodperc, tehát célszerű szinte mindenről albumot nyitni a megfelelő sorrendben és utólag leselejtezni / átnevezni ami mégsem kell!)

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 62 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17317 topik és 72376 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).