#1

Hódoséri Ciklámenes és Fenyőfői Ősfenyves

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 24.07.2011. 15:04
- novalusz | 497 Hozzászólás

Szombaton kinéztem a hódóséri ciklámenekre és a közeli erdeifenyőkre (térkép). Jól indult a kirándulás, mert a helyi erdőőrök (?) remek leírást adtak arról, hogy hol érdemes keresni, bár azt nem tudták megmondani, hogy nyílik-e már. Szerencsére nyílt, és bár már csöpögött az eső, tudtam készíteni pár képet. Aztán alaposan rákezdett, mire visszavonulót fújtam. Az ún. ősfenyves viszont kifogott rajtam, bár láttam a fákat, de nem találtam az őserdőt. Gondolom nem jó helyen kerestem - szeder, aranyvessző, csalán, jó esetben saspáfrány nőtt a fák között, én azt hittem alig lesz aljnövényzet. Ahol tényleg alig volt, ott más fák nőttek (pl. gyertyán, tölgy). Nehezen tudtam elképzelni, hogy ilyen környezetben körtikére, vagy holdrutára bukkanjak, és hát nem is találtam egyet sem. Esetleg ha valaki rendelkezik némi helyismerettel, adhatna tippet, hátha járok még arra. Viszont találtam szarvas hagymát, ez számomra újdonság volt: az érdeshez hasonlít, de ennek jócskán kilógnak a porzói a virágból.

Csatolt képek:
Fel!

#2

RE: Hódoséri Ciklámenes és Fenyőfői Ősfenyves

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 24.07.2011. 19:20
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Az elvirágzott körtikéket és a nem túl feltűnő holdrutát szerintem ott sem könnyű megtalálni, ahol az ember nagyjából ismeri a helyét. Jövőre én is szeretnék megismerkedni a hellyel, majd szólok, ha még aktuális lesz.

Fel!

#3

RE: Hódoséri Ciklámenes és Fenyőfői Ősfenyves

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 24.07.2011. 21:25
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Terepgyakon pár éve jártunk arra, de emlékeim szerint tényleg nem egy őserdő fíling... De mondjuk akkor még nem nagyon érdekeltek a növények.

Fel!


Hasonló topikok Válaszok Utolsó hozzászólás⁄Nézet
Szegfű (=Dianthus arenarius subsp. borussicus)
Topik helye: Milyen hazai növény? - Boszorkányfű
6 17.04.2018. 22:41goto
Írta: Boszorkányfű • Nézet: 386

Látogatók
0 Fórumtag és 64 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17317 topik és 72373 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).