#1

Kiskőrös

- Kirándulásszervező 26.06.2011. 10:32
- xanthomelas | 123 Hozzászólás

Tavaly a Milyen növényre is feltették, hogy a fokozottan védett csengettyűvirágból (Adenophora liliifolia) sikerült 94 tövet találni Kiskőrösön. Az egész országban állítólag 200 tő él. Az index fórumon az egyik megtaláló is fent volt, asszem Tengelic35 volt a nickje. Kérdésem az, hogy érdekelne-e valakit a növény közös felkutatása, illetve itt a fórumon belül tud-e valaki még infót róla, én még sosem láttam. Véleményem szerint július végén kellene keresni, az erdő nevét tudom, jártam is ott egyszer, tömeges a buglyos szegfű. Minden megoldás érdekel...

Fel!

#2

RE: Kiskőrös

- Kirándulásszervező 26.06.2011. 22:40
- hakansukur | 189 Hozzászólás

hello

Én esetleg benne lennék, bár a növényről nem tudok sokat....Közelebb van mint a Villányi hg :)
Akár hétköznap is
üdv
hs

Fel!

#3

RE: Kiskőrös

- Kirándulásszervező 29.06.2011. 00:20
- barkócza | 2.012 Hozzászólás

Én úgy emlékszem, Tengelic35 a csengettyűvirág Tengelici előfordulásáról beszélt, de persze nem vagyok benne biztos. Mindenesetre tavaly az extrém mennyiségű eső miatt jött ki, idén, meg, ugye, azér' van egy kis szárazság. A Sárrét is hogy szárad...

Fel!

#4

RE: Kiskőrös

- Kirándulásszervező 02.07.2011. 14:15
- xanthomelas | 123 Hozzászólás

10 tő talán előjön idén is. Megpróbálom az illetővel felvenni a kapcsolatot, a fejleményekről majd tudosítok.
A növényről a legutolsó, 2011/3. Természetbúvárban láttam most fotót a hátlapon (becsomagolt állapotban, újságárusnál is meg lehet nézni...)

Fel!

#5

RE: Kiskőrös

- Kirándulásszervező 06.07.2011. 12:48
- novalusz | 497 Hozzászólás

Sikerült valamit kideríteni? Most hétvégén mennék valahova, aztán vagy csak úgy akárhova, vagy másokkal, célzottan.

Fel!

#6

RE: Kiskőrös

- Kirándulásszervező 06.07.2011. 22:12
- Gurgolya | 583 Hozzászólás

Úgy tudom, hogy a csengettyűvirágot július végén-augusztus elején érdemes keresni. Biztos pontnak 2 zempléni lelőhely ígérkezik. Tervezek egy utat arra (összekötve a tornai vértővel) július utolsó hétvégéjére.

Fel!

#7

RE: Kiskőrös

- Kirándulásszervező 09.07.2011. 14:09
- xanthomelas | 123 Hozzászólás

Nos felvettem a kapcsolatot Tiborral (Tengelic35). Azt ígérte augusztus első hétvégéjén megmutatja, vagy ha nem ér rá, küld egy kísérőt. Remélem nem lesz még késői az időpont.
Érdekelne a zempléni túra is, ha biztos, közelmúltbeli megfigyelés alapján mennénk. Egyszer már csengettyűvirág-fotó nélkül jöttem haza a Gyertyánkúti-rétekről, a másik lelőhelyen úgy tudom tavaly már nem találták meg.

Fel!

#8

RE: Kiskőrös

- Kirándulásszervező 09.07.2011. 16:35
- barkócza | 2.012 Hozzászólás

Hogy tudjátok, a devecseri Széki erdőben él még?

Fel!

#9

RE: Kiskőrös

- Kirándulásszervező 10.07.2011. 23:50
- xanthomelas | 123 Hozzászólás

A Széki-erdő szuper hely, de akkora terület, hogy ott pár tő virágot megtalálni képtelenség. A csengettyűvirágról tavaly Vasuta Gábor írt blogjában, íme a link: http://vasutag.freeblog.hu/search/csengetty%c5%b1vir%c3%a1g/
Ha esetleg nem működik, akkor a szöveg:
Hazánk egyik legritkább növénye a csengettyűvirág (Adenophora liliifolia), amelynek „legnagyobb állománya” a zempléni Gyertyánkúti-réteken él, idén a kedvező időjárás ellenére is néhány virágzó tövét találtuk, Ócsán három tő virágzott, a Drahosról eltűnt. Korábban a devecseri Széki-erdőben is tenyészett. Megfogyatkozásának egyik oka, a hagyományos művelés elmaradása. Halványlila vagy kékes, kellemes illatot árasztó virágai hegyi réteken, kaszálókon, láp- és ligeterdők, száraz- és mészkerülő tölgyesek július-augusztusban nyíló díszei
(Gondolom a kiskőrösi felfedezés akkor még nem volt ismert számára).

Fel!

#10

RE: Kiskőrös

- Kirándulásszervező 02.07.2013. 13:38
- retek | 2.168 Hozzászólás

Csak kíváncsiságból, ebből itt lett valami?

Fel!

#11

RE: Kiskőrös

- Kirándulásszervező 02.07.2013. 21:08
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Tavaly augusztusban xanthomelas, pilota és jómagam ellátogattunk a csengettyűvirágokhoz a Szücsi-erdőbe. Talán 5-6 tő virágzó egyedet találtunk, meg pár egyéb ritkaságot is. Jó volt, csak meleg volt nagyon.

Fel!

#12

RE: Kiskőrös

- Kirándulásszervező 02.07.2013. 22:00
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Idén én is befizetnék, ha lesz valami last minute akció arrafelé. :)

Fel!


Látogatók
1 Fórumtag és 57 Vendég online:
Viola

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).