#1

Ez valami zsályaféle? (=Pseudolysimachion longifolium)

- Milyen dísznövény? 06.06.2011. 22:09
- juhaszj | 465 Hozzászólás

Egy parkban fotóztam a XI. kerületben.

Csatolt képek:

Javítva: 09.06.2011. 11:42 | Fel!

#2

RE: Ez valami zsályaféle?

- Milyen dísznövény? 07.06.2011. 12:00
- Lila Pereszke | 18.765 Hozzászólás

Fürtösveronika (Pseudolysimachion), szerintem valószínűleg a P. spicatum lehet valamelyik kerti fajtája...


Javítva: 09.06.2011. 11:41 | Fel!

#3

RE: Ez valami zsályaféle?

- Milyen dísznövény? 07.06.2011. 17:03
- juhaszj | 465 Hozzászólás

Köszönöm. Találtam ilyet, hogy Pseudolysimachion longifolium, erre nagyon hasonlít.

Fel!

#4

RE: Ez valami zsályaféle?

- Milyen dísznövény? 09.06.2011. 11:39
- Lila Pereszke | 18.765 Hozzászólás

Aha, a levelei miatt valóban lehet, hogy inkább az... bár attól is függ mekkora volt? A. P. longifoliium általában elég nagy... (hm, mondjuk a másiknak is vannak elég nagy fajtái... mert gondolom a kertiek többsége itt is inkább hibrid, mint faj... )


Javítva: 09.06.2011. 11:43 | Fel!



Látogatók
1 Fórumtag és 23 Vendég online:
barkberk

Fórum statisztikák
A fórumon 17591 topik és 73643 hozzászólás van.

Rekord látogatottság: 5103 Felhasználó (25.03.2026. 17:55).